Korzystając z zaproszenia twórcy tego forum, niniejszym zakładam tu pierwszy swój temat

Nie przypadkowo będzie on właśnie w dziale Ampio. Jak co niektórzy już wiedzą mimo że w swojej firmie w ofercie posiadam parę systemów automatyki budynkowej, to właśnie Ampio jest systemem któremu poświęcam (poświęcamy) od dłuższego czasu najwięcej uwagi. Powód jest taki że uważam Ampio (nie chciałbym żeby to zbyt cynicznie zabrzmiało), jako jeden z najbardziej optymalnych systemów inteligentnej automatyki dostępnej na rynku, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości i funkcjonalności.
W skrócie postaram się przedstawić argumenty na swoje racje:
1. System o inteligencji rozproszonej z mocno rozbudowaną logiką w każdym module. Czyli brak elementu który w razie awarii mógłby unieruchomić całą logikę budynku.
2. Mimo mocno rozbudowanej logiki i faktu że trzeba w nim programować każdy moduł, bardzo jasny, przyjazny i przejrzysty interfejs konfiguracyjny. To informacja głównie do instalatorów, po dwóch godzinach szkolenia można zaczynać zabawę z podstawową konfiguracją.
3. Duży wybór modułów o różnych funkcjach. I tu ciekawostka - można cały system automatyki zbudować w rozdzielni na szynach, można cały system zbudować w puszkach na pestkach, można też zrobić to metodą mieszaną, najwygodniejszą. Czyli np. aktory do rozdzielni, a moduły wejść do puszek.
4. Wystarczająco duży wybór paneli sensorowych od najmniejszych dwupolowych (alternatywa dla zwykłych wyłączników, również cenowa), poprzez czteropolowe, sześciopolowe, dziewięciopolowe, piętnastopolowe, osiemnastopolowe, z wyświetlaczami, bez wyświetlaczy. Wybór koloru szkła, ikonek na zamówienie, programowalny kolor podświetlenia, itp.
5. Producent systemu zajmuje się projektowaniem i produkcją elektroniki od 19 lat (96 rok), sam system Ampio ma 7 lat
6. Bezawaryjność i 5 lat gwarancji. My bawimy się systemem ponad 2 i pół roku i pierwszy moduł który wyleciał to miesiąc temu ściemniacz z powodu zwarcia żyrandola u klienta. Co ciekawe nie wyleciał triak tylko upaliła się ścieżka.
7. No i po siódme to jest to jeden z najtańszych systemów na rynku.
To tyle tytułem wstępu, w kolejnych postaram się umieszczać posty o profilu technicznym.