Detektor gestów AMPIO

  • 8 Odpowiedzi
  • 7465 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline iF-Jimi

  • ** 27
  • 0
Detektor gestów AMPIO
« dnia: Październik 05, 2015, 09:57:03 am »
Właśnie obudziłem się po czterodniowej nieobecności na targach w Warszawie. Było bardzo ciekawie, a na wstępie chciałem podziękować tym którzy nas odwiedzili i z kim mieliśmy okazję porozmawiać. Tym co nie mieli okazji odwiedzić stadionu narodowego umieszczam poniżej ciekawe urządzenie AMPIO, czyli detektor gestów. Detektor obsługuje do siedmiu gestów i rzecz jasna jest dowolnie programowalny. Poruszenie dłonią w lewo, w prawo, w górę, w dół, zakręcenie palcem w lewo, w prawo i stuknięcie w szybkę. Na filmiku widać pierwsze cztery z nich :)

https://youtu.be/i3tJrZFZ8nk
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2015, 09:58:39 am wysłana przez iF-Jimi »
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Detektor gestów AMPIO
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2015, 10:54:51 am »
Jedno z nielicznych stoisk, które warto było odwiedzić. Detektor super, będę u siebie zakładał.
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Detektor gestów AMPIO
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2015, 11:15:47 am »
Podpisuje się pod tym co napisał sztywniak. Moim zdaniem jeden z najciekawszych kontrolerów scen. Piekna sprawa mieć taki w kuchni jak łapy brudne :) Choć muszę powiedzieć, że podczas targów widziałem jeszcze jeden taki - tylko nie był podłączony :D
*

Offline iF-Jimi

  • ** 27
  • 0
Odp: Detektor gestów AMPIO
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2015, 11:17:06 am »
Cieszę się że się podobało :) Umieszczam jeszcze link do cyfrowego żyrandola przy okazji żeby nie zakładać nowego tematu. Co prawda jest to produkt mój prywatny nie AMPIO, ale żarówki i cała elektronika to już AMPIO. Ciekawostką jest że sterowanie tej lampy w całości odbywa się po kablu zasilającym trzy żyłowym.
https://youtu.be/IePvUDHDD6w
*

Offline marcinwojciesz

  • Moderator Globalny
  • ***** 122
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.042, Sterbox
Odp: Detektor gestów AMPIO
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2015, 09:55:22 pm »
Choć muszę powiedzieć, że podczas targów widziałem jeszcze jeden taki - tylko nie był podłączony :D
Marek to było w pt. ale już po targach :) - też widziałem obydwa - bardzo fajne
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Detektor gestów AMPIO
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2015, 09:27:49 am »
Tylko ten drugi nie wiadomo czy działa;)
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Detektor gestów AMPIO
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2015, 10:12:06 am »
Marcin dlatego napisałem, że widziałem niepodłączony. Natomiast chętnie bym wykorzystał go w domu jak będzie działać.
Wracając do meritum ? Jaka cena tego gadzetu z AMPIO i po czym to działa :) albo jak moge to z F wykorzystać :D
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 12:28:39 pm wysłana przez marecki_0luk1 »
*

Offline iF-Jimi

  • ** 27
  • 0
Odp: Detektor gestów AMPIO
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2015, 12:30:36 pm »
Jak widać Ampio już działa więc można instalować :) Kwestia tylko sposobu integracji, a wiem że firma Automatyka Control chce wchodzić w coraz więcej systemów integracji. Z pewnością ten wyłącznik oprócz CAN będzie miał niedługo KNX. Jakieś sugestie co do dodatkowych integracji mile widziane :)
*

Offline homelogic

  • **** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Detektor gestów AMPIO
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2015, 08:56:18 pm »
Wracając do meritum ? Jaka cena tego gadzetu z AMPIO i po czym to działa :) albo jak moge to z F wykorzystać :D

Ampio jest o tyle fajny, że nie potrzebuje serwera. Teoretycznie można sparować którykolwiek moduł dotykowy (w tym też gestów) z pestką podtynkową z wyjściami analogowymi. Wtedy te wyjścia podepniesz nawet pod F*.

*nie bierzemy odpowiedzialności za prawidłowe działanie jakiegokolwiek produktu integrowanego w jakikolwiek sposób z F. Zanim zaczniesz integrować cokolwiek z F skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.