Panele sensorowe Ampio / wyłączniki dotykowe

  • 0 Odpowiedzi
  • 8336 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline iF-Jimi

  • ** 27
  • 0
Panele sensorowe Ampio / wyłączniki dotykowe
« dnia: Lipiec 21, 2015, 11:46:48 pm »
Jako że dawno nic w tym dziale nie pisałem to pozwolę sobie co nieco skrobnąć na temat paneli sensorowych AMPIO. Poniżej umieszczam grafikę największego z nich – MDOT-15, czyli sensora 15-sto polowego z wyświetlaczem LCD. Producent oferuje jeszcze panele MDOT-18 (bardzo podobny, tyle że 18-sto polowy ale bez wyświetlacza), 9-cio polowy, 6-cio polowy z wyświetlaczem, 4 polowy oraz dwu polowy. Panele te są bardzo uniwersalne. Każde z pół może reagować na różne rodzaje przyciśnięć. Krótkie przyciśnięcie, długie przyciśnięcie, określona ilość krótkich przyciśnięć, określony czas długiego przyciśnięcia (pół sekundy wykona coś innego, sekunda lub dwie też coś innego). Zresztą podobnie reaguje każdy zwykły przycisk podłączony do AMPIO.

Kolor podświetlania pól jak i kolory znaczników są programowalne. Czyli przemalujemy ścianę, podłączamy komputer do magistrali i zmieniamy sobie kolor podświetlenia. Rzecz jasna kolor samego szkła musi zostać wybrany podczas zamawiania urządzenia. Podobnie jak ikonki na szkle muszą zostać ustalone przed zakupem. W nowym oprogramowaniu jest możliwość ustawiania koloru podświetlenia dla każdego pola niezależnie. Jest również konfigurator wysokości dźwięku buzera, a nawet potrafimy wygenerować melodyjkę i przypisać ją do konkretnego zdarzenia.

To co jeszcze czyni panel niesamowicie uniwersalnym to możliwość ustawiania wybranych przycisków jako przyciski „shift”.  Czyli np. programujemy sobie pole z nutką jako shift i cała klawiatura zamienia nam się w sterownik do radia i nagłośnienia strefowego. Programujemy sobie przycisk „alarm” jako „shift” i cały panel zamienia się w klawiaturę do alarmu, np. do Satela. 

Każdy panel ma możliwość podłączenia do 6 czujników temperatury 1-wire

Poniżej umieszczam zdjęcia, bądź co bądź amatorskie pozostałych paneli sensorowych.


Niedługo producent ma udostępnić profesjonalne zdjęcie, lepsze niż te z naszej strony.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2015, 12:20:00 am wysłana przez iF-Jimi »