BleBox - jaka zasada działania

  • 2 Odpowiedzi
  • 1826 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
BleBox - jaka zasada działania
« dnia: Październik 20, 2017, 10:53:47 am »
Witam
Jestem zainteresowany systemem i proszę o informację w jaki sposób poszczególne urządzenia działają.
Chodzi mi o następujące sytuacje.
1. Mam zaprogramowane w harmonogramie ustawionym  telefonie opuszczanie rolet o konkretnej porze. Czy ten harmonogram przesyłany jest do każdego sterownika osobno?
2. Jeśli padnie router to czy urządzenia będą działały niezależnie?
3. Czy można uruchomić sterowanie na dwóch telefonach? Jak działają wtedy harmonogramy?

Pozdrawiam
bandi
pozdrawiam
bandi
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: BleBox - jaka zasada działania
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2017, 11:45:08 am »
1. Mam zaprogramowane w harmonogramie ustawionym  telefonie opuszczanie rolet o konkretnej porze. Czy ten harmonogram przesyłany jest do każdego sterownika osobno?
Harmonogram zapamiętywany jest bezpośrednio w sterowniku.

2. Jeśli padnie router to czy urządzenia będą działały niezależnie?
Tak. Wtedy tracony jest zdalny dostęp ale do każdego z urządzeń można się indywidualnie podłączyć telefonem i nim sterować. Harmonogram oczywiście również działa.

3. Czy można uruchomić sterowanie na dwóch telefonach? Jak działają wtedy harmonogramy?
Nie ma ograniczenia na ilość sterujących telefonów połączonych ze sterownikiem. Status urządzenia przesyłany jest w czasie rzeczywistym. Innymi słowy jeżeli np. do switchBoxa który steruje żarówką podłączą się jednocześnie dwie osoby, to jak kliknie jedna "załącz", urządzenie załączy światło i obu osobom wyświetli się status w telefonie że żarówka jest włączona. Jeżeli druga kliknie "wyłącz" to analogicznie żarówka zgaśnie i na obu telefonach na animacji zostanie to zasygnalizowane.
*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
Odp: BleBox - jaka zasada działania
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2017, 12:05:16 pm »
Jeśli tak to działa to rzeczywiście super sprawa  ;D
Dzięki za szybką odpowiedź.
pozdrawiam
bandi