BleBox - propozycje

  • 71 Odpowiedzi
  • 30497 Wyświetleń

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
BleBox - propozycje
« dnia: Październik 23, 2017, 08:47:59 am »
Cześć
Zgłaszam propozycję aby w tym wątku wpisywać Wasze propozycje kolejnych modułów i ulepszeń. Jestem tu nowy  ;), nie mam jeszcze żądnego modułu ale mam zamiar kupić. Ciekawe wygląda brak konieczności zakupu centrali. Na dzień dzisiejszy brakuje mi najbardziej jakiegoś fajnego pilota. Czytałem, że miał być z końcem września ale dalej cisza. Sterowanie cały czas telefonem jest może i fajne ale jeśli już to widgetami. Odpalanie za każdym razem aplikacji jest uciążliwe. Czyli druga propozycja widgety:-)
Przydałby się też czujnik zalania. Taka mała modyfikacja switchboxa z wyprowadzeniem czujki i programowym powiadomieniem drugiego switchboxa żeby zamknął elektrozawór.

Pozdrawiam
bandi
pozdrawiam
bandi
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2017, 11:18:13 am »
Podobno wczoraj jakiś gość z blebox'a podczas misji dyplomatycznej do Finlandii pokazał takowy, podobno całkiem nieźle się prezentował - pilot, nie gostek  ;)
Będzie w ciągu kilku tygodni, czekamy na finalne obudowy. Ma być ładny i porządny, nie tandetnie plastikowy.
Czujnik zalania będzie po termo-higrometrze.

*

Offline MC

  • ** 68
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Satel Integra wrl + domoticz + ...
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2017, 12:56:47 pm »
A ja poproszę wlightboxS2 który to będzie sterował 2 kanałami (zimne i ciepłe) i będzie miał wielkość nieznacznie tylko większa od S. Jest duże zapotrzebowanie na rynku a produktów hmm brak?
*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2017, 01:55:40 pm »
Podobno wczoraj jakiś gość z blebox'a podczas misji dyplomatycznej do Finlandii pokazał takowy, podobno całkiem nieźle się prezentował - pilot, nie gostek  ;)
Będzie w ciągu kilku tygodni, czekamy na finalne obudowy. Ma być ładny i porządny, nie tandetnie plastikowy.
Czujnik zalania będzie po termo-higrometrze.
"Gostek" też nieźle się prezentuje   ;)
Dzisiaj odebrałem pierwszego bleboxa i wieczorem potestuję. I właśnie szukałem dzisiaj w necie termo-higrometru na wifi  :)
pozdrawiam
bandi
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2017, 08:06:38 am »
Witam,

myśle że było by dobrze mieć możliwość ustawienia statycznego adresu IP dla wLightBoxS i innych modułów, rezerwacja na poziomie rutera działa ale często po wyłączeniu i włączeniu zasilania na kostce komunikacja z modułem się gubi.
Aktualnie komunikuje się z modułami po TCP/IP sterownik PLC S7-1200, działa pięknie ale do czasu gdy wLightBoxS nie straci komunikacji z siecią. Nie jest to jednostkowy przypadek, aktualnie mam 7 modułów i wszystkie mają ten sam problem. Mój ruter to Meraki MX65, Access Point to Meraki MR52 dla informacji.

Pozdrawiam
*

Offline MC

  • ** 68
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Satel Integra wrl + domoticz + ...
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2017, 10:27:17 am »
Witam,

myśle że było by dobrze mieć możliwość ustawienia statycznego adresu IP dla wLightBoxS i innych modułów, rezerwacja na poziomie rutera działa ale często po wyłączeniu i włączeniu zasilania na kostce komunikacja z modułem się gubi.
Aktualnie komunikuje się z modułami po TCP/IP sterownik PLC S7-1200, działa pięknie ale do czasu gdy wLightBoxS nie straci komunikacji z siecią. Nie jest to jednostkowy przypadek, aktualnie mam 7 modułów i wszystkie mają ten sam problem. Mój ruter to Meraki MX65, Access Point to Meraki MR52 dla informacji.

Pozdrawiam

To jest bardzo dobry pomysł. U mnie działa kilkanaście kostek i po ostatnich awariach zasilania jest z tym problem.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2017, 09:13:24 am »
Pytanie - czy IP zmienia się też w przypadku ustawienia "static IP" w opcjach "leases" routera?
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2017, 04:01:48 pm »
Pytanie - czy IP zmienia się też w przypadku ustawienia "static IP" w opcjach "leases" routera?

Teoretycznie się nie zmienia (przynajmniej tak pokazuje ruter)bo rezerwacja na ruterze nie pozwala ale wyglada na to że po braku zasilania BleBox na sile próbuje ustawić inny adres pomimo iż server DHCP proponuje mu ten zarezerwowany dla niego. W efekcie jest tak że komunikacji z modułem nie da się ustanowić. Wyłączenie rezerwacji natychmiastowo zestawia połączenie z modułem ale oczywiście na innym adresie IP i tu wszystko działa jak należy za każdym razem ale oczywiście nie jest to rozwiązanie.. Inne urządzenia w sieci nie maja takiego problemu i rezerwacja działa prawidłowo. Optymalną opcją byłoby dodanie możliwość ustawienia statycznego adresu IP w module to rozwiązało by sprawę z utrata komunikacji.

Zobacz jaki błąd jest w logu rutera poniżej.
Otwarłem też dyskusje ze wsparciem Cisco Meraki zobaczę jaka będzie odpowiedź na takie zachowanie.

P.S. - jeden wLightBoxS przestał działać po 3 miesiącach, coś musiało w nim paść bo nawet dioda nie świeci na module pomimo poprawnego zasilania.(wysłany na reklamacje)

Pozdrawiam
Grzegorz
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2017, 05:14:51 pm wysłana przez grzegorz914 »
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2017, 05:13:28 pm »
Witam ponownie,

po konsultacji ze wsparciem technicznym Cisco Meraki dostałem następującą odpowiedź:


Cytuj
Hi Grzegorz,

Thank you for contacting Meraki support.
I have had a look at the AP and MX and the configuration looks correct.
I have taken a packet capture on the MX and found that the problem is with the clients. I can see in the packet capture that all three clients (LED Kuchnia blat 1, LED Kuchnia blat 2 and LED Kuchnia blat 3) are constantly broadcasting for a DHCP address, the MX is responding to those requests but the devices are declining the offer after the MX has acknowledged the request.

You will need to investigate the clients to find out why they are broadcasting for an address and then rejecting the offer.

I have attached the filtered packet capture to the case so you can see this behaviour if you wish.



Więc wygląda na to iż BleBox odpytuje serwer DHCP w trybie ciągłym ten wysyła adres ale BleBox go odżuca (tak w skrócie).
Ewidentnie jest coś do poprawienia w module.


1. poniżej packet capture:
2. dodatkowo plik z Wireshark do analizy w labo:



Pozdrawiam
Grzegorz
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2017, 05:21:28 pm wysłana przez grzegorz914 »
*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2017, 09:03:21 am »
Nie mam jeszcze wielu kostek ale z opisów i instrukcji wynika, że będę mógł przyciskiem podpiętym pod switchboxa otworzyć np. rolety podpięte pod shutterboxa.
Ustawienia są zapisywane w kostkach każdego bleboxa osobno. I tutaj faktycznie popieram pomysł ustawienia statystycznego IP. Wtedy nie trzeba będzie ustawiać statycznych adresów w całej sieci. Np mój obecny router ma tylko dwie możliwości albo cała sieć statycznie albo dynamicznie. Po wymianie routera lub (co będzie częściej) zaniku napięcia nie będzie konieczności ponownej konfiguracji kostek lub przypisywania ich w routerze.
pozdrawiam
bandi
*

Offline bula86

  • * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Bula86
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2017, 08:36:28 pm »
Jeśli chodzi o propozycje.
To mam pytanie, ( do Państwa z BleBox)
Czy macie w planach modły które pełniły by rolę różnych czujników? Np temperatury, wilgotności, zmierzchu czy nawet deszczu który wysłał by sygnał do shutterbox ze należy zamknąć rolety okien dachowych? Lub czujnik temperatury który wysyła sygnał switchbox by ten załączył grzanie np wody.
Czy tego typu urządzenia pojawią się raczej jako zespolone elementy wykonawcze cos ala przełącznik - termostat itp?
Jakieś plany?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2017, 10:28:47 pm wysłana przez bula86 »
*

Offline g0g0

  • ** 34
  • 0
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2017, 10:23:58 pm »

Czujnik zalania będzie po termo-higrometrze.
Czy jest jakis przyblizony termin ukazania sie termo-higrometru?
Czy to bedzie zewnetrzny i wewnetrzny czujnik?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 25, 2017, 06:02:14 pm »
Cytat: bula86
Czy macie w planach modły które pełniły by rolę różnych czujników? Np temperatury, wilgotności, zmierzchu czy nawet deszczu który wysłał by sygnał do shutterbox ze należy zamknąć rolety okien dachowych? Lub czujnik temperatury który wysyła sygnał switchbox by ten załączył grzanie np wody.

Hej!

Tak, pracujemy obecnie nad czujnikiem temperatury, wilgotności i otwarcia/zamknięcia. Każdy z nich będzie bezprzewodowy i zasilany bateryjnie. Nie chciałbym jednak na razie podawać dokładnych dat dopóki nie będziemy ich pewni. I tak inBox ma drobne opóźnienie... Ale będą :)

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 26, 2017, 07:53:26 pm »
Grzegorz, dzięki Tobie namierzyliśmy buga:) jak tylko go naprawimy i opublikujemy poprawkę to dam znać. A dla Ciebie nowa kosteczka jako wyraz wdzięczności:) daj znać na priv ktorą chcesz (może być z tych których jeszcze nie ma)
 ;)
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 26, 2017, 07:56:56 pm »
Grzegorz, dzięki Tobie namierzyliśmy buga:) jak tylko go naprawimy i opublikujemy poprawkę to dam znać. A dla Ciebie nowa kosteczka jako wyraz wdzięczności:) daj znać na priv ktorą chcesz (może być z tych których jeszcze nie ma)
 ;)

O jak miło bo już powoli traciłem nadzieję.

Pozdrawiam