BleBox - propozycje

  • 71 Odpowiedzi
  • 30471 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 03, 2017, 11:37:19 am »
Grzegorz, dzięki Tobie namierzyliśmy buga:) jak tylko go naprawimy i opublikujemy poprawkę to dam znać.
 ;)

I jak prace postępują, kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?


Pozdrawiam
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 03, 2017, 02:48:21 pm »
ja mam dwie propozycje
gatebox - kupiłem i działa, ale mam słaby zasięg wifi (moc sygnału). możliwość podłączenia antenki zewnętrznej rozwiązuje problem, ale nie ma złącza do anteny.
Może model z antena kierunkową? 

modyfikacja switchboxa. instalacja taka wymaga umiejętności technicznych lub zatrudnienie elektryka. pakując to do obudowy takiej jak fibaro wall plug  każdy może to zainstalować baz obawy o porażeniem prądem. Proszę nie róbcie obudowy jak HS110 tp-linka lub eximaxy- typ fibaro jest naprawdę bardzo dobry z punktu widzenia użytkownika - prywatnie mam fibaro i HS110. LED to tylko bajer który wyłączyłem, ale pomiar prądu jest bardzo fajny i ważny
*

Offline krzychor

  • * 15
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: krzychor
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 04, 2017, 07:38:30 pm »
witam,
w moim przypadku shutterboxy w kilku oknach w domu, na najbardziej oddalonych od routera jest problem z zasięgiem (czyli shutterbox nie widzi routera wifi), ale widzi sieci innych kostek. więc może dało by się tak usprawnić boxy aby dało się sprzęgnąć jeden poprzez drugi z siecią domową, coś na zasadzie retransmitera???
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 04, 2017, 07:47:34 pm »
a zasięg wifi masz dobry w całym domu?
Może potrzebujesz access pointa i routera?
u mnie router stoi na parterze w północno/zachodniej  części domu  a access point na pietrze w południowej/wschodniej.
Ważne aby zasięg routerów  dzielił dom na pół. Router i access point maja ten sam SSID i password, ale różne kanały.
niestety do gateboxa i tak dociera słaby sygnał bo daleko jest brama od domu
*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2018, 03:58:02 pm »
I co kiedy będą jakieś nowe moduły w  rozsądnej cenie? Termometry, higrometry czy czujniki zalania. Prawdę powiedziawszy konkurencja na rynku jest coraz większa np. Xiaomi, Broadlink i coraz bardziej kusząca. Wiem, wiem serwer w Chinach ale przynajmniej jest.
pozdrawiam
bandi
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 21, 2018, 12:24:45 pm »
Do xiaomi kupujesz cc2531 i serwer w Chinach cię nie obchodzi. Ja wymieniłem wszystko na aqara
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 21, 2018, 07:08:42 pm »
bandi, w styczniu będzie uSensor czyli termo-higro-presometr z czujnikiem otwarcia :)
Potem w lutym centralki do bram rolowanych, w marcu-kwietniu - przesuwnych, w kwietniu podobno okna i roletki Fakro, w czerwcu szklane przyciski :)
*

Offline Geed

  • ** 28
  • 0
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 30, 2018, 12:35:33 pm »
A co będzie ten panel szklany robił? Czy to będzie dotykowy włącznik, wyłącznik?
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:12:51 pm »
Miałem zakładać osobny temat, ale chyba dyskusję można "pociągnąć" w obecnym.
Jakiś czas temu pojawiły się na rynku urządzenia Shelly i tak od razu gdy je zobaczyłem to przyszło na myśl porównanie własnie do BleBoxa. W dużej mierze urządzenia te są podobne do siebie, ale mają też istotne różnice, i o nich chciałem tu napisać. Osobiście używam BleBoxa do sterowania roletami w domu (3szt shutterbox + 3szt inbox), ale w planach jest dalsza rozbudowa systemu (poza tym mam jeszcze Xiaomi, EQ3 Max, Domoticza itd.) więc od kiedy poznałem (na razie teoretycznie) Shelly to zastanawiam się co wybrać: BleBox czy Shelly.

Uwaga: wszystko to moje osobiste przemyślenia, część z Was może mieć inne zdanie.

To co przemawia na korzyść BleBoxa względem Shelly:
1. Polski produkt, a więc zakup w PL, wsparcie w PL itd, kontakt z @Patriko tutaj (chociaż dla części rzeczy czekam już kilka miesięcy a efektów nie widać).
2. InBox, czyli możliwość zdalnego sterowania za pomocą "zwykłych" klawiszy - dla części rozwiązań gdy nie chce się robić remontu jest to rewelacyjna opcja!

To co przemawia na korzyść Shelly względem BleBoxa:
1. Pomiar zużytej energii (brak w Shelly1, ale Shelly2 to obsługuje) - dla części osób pewnie zbędny bajer, dla mnie bardzo ciekawa funkcja, która pozwala prowadzić dokładne analizy zużytej energii.
2. Cena:
- Shelly1: 10Euro (ok. 43zł) vs SwitchBox: ok. 170zł
- Shelly2: 20Euro (ok. 86zł) vs SwitchBoxD: ok. 180zł
3. Poza modułami do puszkowymi mają też np. gniazdka które również posiadają miernik energii.


W tym miejscu chciałby zapytać @Patriko czy jest szansa na wprowadzenie kolejnych "ficzerów" do BleBoxa, a dokładniej to pomiaru zużywanej energii. Czy to w ogóle da się zrobić "programowo" w obecnych bleboxach (poprzez nowy soft), czy wymaga raczej fizycznej zmiany w module?

No i czy w kwestii ceny w najbliższym czasie coś panujecie zmienić? Kupując jedną sztukę można jeszcze przeboleć, ale przy np. 5 sztukach Shell2 vs SwitchBoxD to różnica jest prawie 500zł.

Z góry dzięki za odpowiedź na powyższe pytania.
*

Offline Adam_84

  • * 10
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Adam_84
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:17:39 pm »
bandi, w styczniu będzie uSensor czyli termo-higro-presometr z czujnikiem otwarcia :)
Potem w lutym centralki do bram rolowanych, w marcu-kwietniu - przesuwnych, w kwietniu podobno okna i roletki Fakro, w czerwcu szklane przyciski :)

Zakładałem ostatnio 3 shutterboxy do rolet fakro w wersji na 230v i pięknie działają.
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 07, 2018, 04:49:30 pm »
Shelly ma też (dla mnie) killer feature czyli mqtt. Moim zdaniem kładzie to konkurencję na łopatki. Do tego złącze do programowania. To już zupełnie wymiata.
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 07, 2018, 04:50:29 pm »
Shelly ma też (dla mnie) killer feature czyli mqtt. Moim zdaniem kładzie to konkurencję na łopatki. Do tego złącze do programowania. To już zupełnie wymiata.
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 16, 2018, 11:54:50 pm »
Witam wszystkich

Mam kilka urządzeń BleBox, fajnie działają ale może uda się coś jeszcze dodać ;)

1. W dimmerboxie używam dwóch fizycznych przycisków do sterowania i chciałbym aby działały one z takim opóźnieniem jak przyciski w aplikacji wBox. Po jednorazowym przyciśnięciu aby światło się zapaliło albo gasło z lekkim, ustawionym opóźnieniem. Teraz następuje to szybko i fajnego efektu brak.

2. "Sceny" - w części wBox odpowiedzialnej za sterowanie wLightBoxem. Po ustawieniu wybranego koloru na taśmie WRGB chciałbym zapisać dane ustawienie aby za jakiś czas do niego powrócić ale niestety takiej funkcji brak. Ze 2-3 sceny do zapamiętania byłyby fajnym rozwiązaniem.

Na razie to mi po użytkowaniu przez około miesiąc przyszło do głowy. Obydwa wymienione sterowniki działają bardzo dobrze w mojej instalacji i nie stwierdzam żadnych problemów.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2018, 11:59:47 pm wysłana przez David77 »
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 26, 2018, 02:20:11 pm »
Hej!

ad. 1. było tak kiedyś ALE ktoś ustawiał w aplikacji np. na "zasypianie" 30 minut przejścia a potem wstawał w nocy do kibelka i grzmiał na support "światło mi się nie zapaliło chociaż klikałem, "nos" o drzwi rozwaliłem..... A ono się zapalało... 30 minut.

ad. 2. ogólnie sceny (np. pobudka, wyjście z domu, pora spać, etc.) będą w wersji 5.5 aplikacji wBox; zapisywanie koloru już jest - ustaw pożądany i przytrzymaj kilka sekund kwadrat z kolorem.

Pozdrawiam :)
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 31, 2018, 12:03:55 pm »
@Patriko, mógłbym prosić o odpowiedź na moje pytania z kilku postów wyżej?