BleBox - propozycje

  • 71 Odpowiedzi
  • 30477 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kevin

  • ** 51
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: homebridge
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 17, 2019, 05:57:40 pm »
Nie ma zadnej baterii. Na wroled jest specyfikacja https://wroled.pl/blebox-tempsensor
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 17, 2019, 08:12:34 pm »
Rozwiewając wątpliwości:

tempSensor (czujnik temperatury) nie ma baterii - jest zasilany z micro usb;
uSensor (multiczujnik) ma ładowalny akumulatorek li-ion - ale jeszcze nie ma go w produkcji;
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 17, 2019, 09:08:51 pm »
Czujniki z interfejsem WiFi lub uWiFi pobierają stosunkowo duży prąd. Z tego względu w praktyce nie nadają się one do zasilania bateryjnego.
Alternatywnym rozwiązaniem są czujniki z interfejsem Bluetooth Low Energy. Te mają znikome zapotrzebowanie na energię  i mała bateria wystarcza na miesiące ciągłej pracy. Jeśli ktoś chce aby wyniki pomiarów z takich czujników były dostępne przez sieć to można zastosować bramkę BT-WiFi. Taka bramka może być zamontowania w miejscu gdzie nie ma problemu z dostępem do zasilania sieciowego.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 17, 2019, 09:10:56 pm »
Czekaj czekaj, słyszałem że uSensor na ogniwie 175mAh i pomiarach oraz transmisji co 5 minut działa kilka miesięcy, myślisz że mnie w konia robią? :D
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 17, 2019, 09:33:28 pm »
Czekaj czekaj, słyszałem że uSensor na ogniwie 175mAh i pomiarach oraz transmisji co 5 minut działa kilka miesięcy, myślisz że mnie w konia robią? :D
Układy Espressif na jakich oparte jest rozwiązanie nie są energetycznie oszczędne. Układ radiowy pobiera bardzo dużo prądu. W przypadku uWiFi trzeba go co prawda włączyć na krótko ale ogniowo musi mieć odpowiednio dużą wydajność prądowa. Zapewne z tego powodu zdecydowano o zastosowaniu akumulatora Li-Ion a nie baterii. Niestety taki akumulator ma liczne wady. Charakteryzuje się niewielkim zakresem temperatur pracy i nawet nie obciążony sam z siebie się rozładowuje. Te deklarowane kilka miesięcy pracy nie wiadomo w jakich konkretnie warunkach można osiągnąć.
Dla porównania termometry BLE rozgłaszają się zwykle co około 1 sek. i bateria C2032 wystarcza na 6-12 miesięcy w zależności od ustawionej mocy wyjściowej. W bardziej profesjonalnych zastosowaniach używa się baterii litowych 1/2AA lub AA o bardzo szerokim zakresie temperatur pracy wystarczających na kilka lat.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2019, 10:12:22 pm wysłana przez Pawel2420 »
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 17, 2019, 11:51:31 pm »
Czekaj czekaj, słyszałem że uSensor na ogniwie 175mAh i pomiarach oraz transmisji co 5 minut działa kilka miesięcy, myślisz że mnie w konia robią? :D
Jak ja uwielbiam sarkazm ;-)

Swoją drogą Patriko jak idzie z Googlem??? Wiadomo już coś więcej?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2019, 11:53:48 pm wysłana przez sizar »
*

Offline h_k

  • * 5
  • 0
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 27, 2019, 08:05:49 pm »
"Powiadomienia o otwieraniu np bramy"
Mam gateboxa w firmie i pracownicy mają udostępnione poprzez uportal wboxa otwieranie bramy.
 Przydało by się admin dostawał informację że Uzytkownik1 otworzył bramę
Uzytkownik1 zamknął bramę
Oraz historia zdarzeń ;)

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

*

Offline Adam_84

  • * 10
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Adam_84
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 27, 2019, 11:14:03 pm »
Moduł dla Wiśniowskiego nie ma przypadkiem takiej funkcji powiadomienia?

Chodzi o Rico.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 01, 2019, 09:26:27 am »
Hej!

Nie ale są już w planach powiadomienia. Tylko że dopiero przełom Q2 i Q3.
*

Offline h_k

  • * 5
  • 0
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 02, 2019, 05:15:47 pm »
W takim razie .... czekam ;)

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 20, 2019, 02:02:06 pm »
Rozwiewając wątpliwości:

tempSensor (czujnik temperatury) nie ma baterii - jest zasilany z micro usb;
uSensor (multiczujnik) ma ładowalny akumulatorek li-ion - ale jeszcze nie ma go w produkcji;
Patriko w dalszym ciągu zainteresowany jestem uSensorem. Zdradzisz na jakim etapie jest produkcja. Widzę, że pokazały się inne elementy systemu, którymi się nie chwalisz.
Tak swoją drogą to kupiłem już jeden czujnik temp. konkurencji na x i jest bardzo estetycznie wykonany. Można go spokojnie powiesić w widocznym miejscu bo niczym nie razi jego wygląd. Przy okazji ma własny wyświetlacz, który również się przydaje. Niestety patrząc na tempSensor czy SaunaBox muszę stwierdzić, że nie prezentują się one zbyt ładnie. Chyba powinniście zatrudnić kogoś od estetyki. To co chowane jest do puszki może być niestetyczne ale ręka w górę kto założy sobie w widocznym miejscu SaunaBox z wykorzystaniem do ogrzewania domu?
pozdrawiam
bandi
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 23, 2019, 09:40:20 am »
Hej!

uSensor to najbardziej opóźniony w czasie z naszych produktów - nałożyło się kilka trudności, zarówno programistycznych jak i elektronicznych stąd jeszcze nie jest gotowy. Co do saunaBox to produkt jest specyficzny. Dosyć niszowy biorąc pod uwagę branżę i gdybyśmy chcieli zrobić do niego dedykowaną obudowę (koszty form wtryskowych rzędu kilkuset tysięcy złotych) to podzielone na liczbę sztuk wyszłoby wciąż bardo drogo. Może dlatego też większość produktów do saun na rynku jest brzydkich (i drogich) jak ten:
https://allegro.pl/oferta/sauna-sterownik-do-pieca-sauny-harvia-c150vkk-8032052409
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 23, 2019, 10:32:29 am »
Czy SaunaBox może sterować trojfazowymi piecykami saunowymi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 23, 2019, 10:34:04 am »
Tak :) w trójkącie i gwieździe. Nie mogę załączyć załączników a na stronie jeszcze nie ma ale Sztywniak obiecał że naprawi załączniki to podeślę kartę i instrukcję :)
*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 28, 2019, 12:39:36 pm »
Hej!

uSensor to najbardziej opóźniony w czasie z naszych produktów - nałożyło się kilka trudności, zarówno programistycznych jak i elektronicznych stąd jeszcze nie jest gotowy.
Cześć
Na jak długo planowane jest jeszcze to opóźnienie?  :P
pozdrawiam
bandi