BleBox - propozycje

  • 71 Odpowiedzi
  • 30506 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline g0g0

  • ** 34
  • 0
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 30, 2019, 01:23:12 pm »
Hej!

uSensor to najbardziej opóźniony w czasie z naszych produktów - nałożyło się kilka trudności, zarówno programistycznych jak i elektronicznych stąd jeszcze nie jest gotowy.
Cześć
Na jak długo planowane jest jeszcze to opóźnienie?  :P
Czy cos wiadomo na temat usensor?
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 18, 2020, 06:04:45 pm »
Czy gdzieś istnieje temat dotyczący wersji urządzenia oraz dostępnego oprogramowania do niego?

Pytam ponieważ mam dimmerBoxa w wersji 2.0 (soft 0.643) i w opcjach wBoxa mam podświetlone "pobierz nowe oprogramowanie". Po przyciśnięciu niby trwa aktualizacja ale po jej zakończeniu wersja softu jest taka sama a przycisk nadal aktywny.

Nie wiem czy to jakiś błąd w wBox czy mój dimmer się uszkodził.

Gdyby istniała lista wersji urządzeń oraz oprogramowania może trochę by to pomogło. Także w kwestii wymiany starszych urządzeń na ich nowsze wersje byłoby łatwiej.
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 18, 2020, 11:05:19 pm »
Ja mam dokładnie ten sam problem z jednym z switchboxd... Dzieje się tak samo, mimo, iż w innym o tym samym numerze sprzętowym aktualizacja poszła bez problemu i po aktualizacji pokazał sie w Google Home.
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 19, 2020, 12:43:13 pm »
Ja mam dokładnie ten sam problem z jednym z switchboxd...
Jeżeli sterownik nie ma stabilnego połączenia z internetem (wskaźnik sygnału sieci poniżej pola żółtego, ew. jakieś inne problemy z siecią) to aktualizacja nie przejdzie - musi "ciurkiem" pobrać całe firmware.

Wersje softu 0.6xx nie mają jeszcze systemu sprawdzania czy jest nowa wersja, stąd trzeba ręcznie klikać "aktualizuj oprogramowanie" niejako w ciemno.

DimmerBox i gateBox jeszcze wciąż są w serii 0.6xx ale krążą plotki że niedługo pojawi się aktualizacja :)
*

Offline jato67

  • * 11
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: toja67
BleBox - propozycje
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 27, 2020, 07:18:26 am »
Ostatnio zabrakło mi funkcjonalności w BleBox SwitchBox - tzn. przy zdalnym sterowaniu mogę włączyć wyjście na określony czas, a ja potrzebuję, aby przy włączonym wyjściu można było WYŁĄCZYĆ wyjście na określony czas. SwitchBox steruje wentylatorem, który powinien działać cały czas chyba, że użytkownik go wyłaczy wchodząc do pomieszczenia (może go wyłączyć, ale jak mu nie przeszkadza to może go nie wyłączać). Ale użytkownik nie włącza go ponownie po opuszczeniu pomieszczenia bo zapomina, że po wyjściu powinien włączyć wentylator. Wyłączenie na określony czas rozwiązaoby mój problem.
*

Offline oxbox

  • * 5
  • 0
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 27, 2020, 11:03:00 pm »
Witam.
Kilka dni z Blebox-em i kilka propozycji.

1. Opcja ukrycia rozgłaszania SSID punktu dostępowego który pochodzi od sterownika. Przy kilku lub kilkunastu urządzeniach pojawia się w eterze tyle "niepotrzebnych" sieci WIFI co np. w bloku może być widziane przez sąsiadów, a co nie jest ani im ani mi do niczego potrzebne.

2. wLightBoxS - w wBox zmiana koloru teksu "ZADANA WARTOŚĆ" pod suwakiem - obecnie jest chyba mało czytelny dla osób które mają już nie najlepszy wzrok. Np. JA :).

3. Przy programowaniu sterownika przez przeglądarkę na górnym pasku przydałaby się nazwa własna sterownika, który obecnie programujemy - patrz załącznik.

4. switchBox - przy konfiguracji akcji dla pilota w menu rozwijanym "Przycisk" litery "s" i "l" chyba są mało intuicyjne, może pełne słowa "krótko" i "długo" - po polsku, skoro reszta jest w naszym pięknym języku polskim.

5. Programowe przywrócenie ustawień fabrycznych - w wBox i w przeglądarce. Próbowałem kilka razy w wLightBoxS przywrócić ustawienia fabryczne według instrukcji (ze stoperem), niestety bez pozytywnego skutku.

6. wLightBoxS - pewna niekonsekwencja przy ustawianiu wartości jasności i czasu zmiany w programowaniu harmonogramu. Oś jasności "rośnie" w prawą stronę - z lewej 0%, z prawej 100%, natomiast oś "Czas zmiany" rośnie od prawej do lewej. Tak trochę po arabsku  :).

Przy okazji pytanie: Skąd wartości "Czasu zmiany": 6, 12, 21, 24, 39, 48, 63 ....ms? Podobnie w aplikacji wBOX. Czy nie było by czytelniej w wBox: pojedynczy + i - zmiana wartości o 10ms,  podwójny ++ i -- zmiana o 100ms albo 500ms.

Pozdrowienia dla wszystkich BLEBOXowiczów.

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 06, 2020, 08:27:36 pm »
Hej!

ad. 1. - już jest od dawna - jeśli nie jest widoczna, zaktualizuj proszę sterownik :)
wydaje mi się teżże pkt. 6. już też jest zmieniony :) Jaką miałeś wersję oprogramowania?


Całą resztę przesyłam programistom do przeanalizowania :)

Pozdrawiam serdecznie,
Patryk
*

Offline marp

  • * 13
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: BleBox.eu
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 07, 2020, 12:03:30 pm »
Witam.
Kilka dni z Blebox-em i kilka propozycji.

1. Opcja ukrycia rozgłaszania SSID punktu dostępowego który pochodzi od sterownika. Przy kilku lub kilkunastu urządzeniach pojawia się w eterze tyle "niepotrzebnych" sieci WIFI co np. w bloku może być widziane przez sąsiadów, a co nie jest ani im ani mi do niczego potrzebne.

2. wLightBoxS - w wBox zmiana koloru teksu "ZADANA WARTOŚĆ" pod suwakiem - obecnie jest chyba mało czytelny dla osób które mają już nie najlepszy wzrok. Np. JA :).

3. Przy programowaniu sterownika przez przeglądarkę na górnym pasku przydałaby się nazwa własna sterownika, który obecnie programujemy - patrz załącznik.

4. switchBox - przy konfiguracji akcji dla pilota w menu rozwijanym "Przycisk" litery "s" i "l" chyba są mało intuicyjne, może pełne słowa "krótko" i "długo" - po polsku, skoro reszta jest w naszym pięknym języku polskim.

5. Programowe przywrócenie ustawień fabrycznych - w wBox i w przeglądarce. Próbowałem kilka razy w wLightBoxS przywrócić ustawienia fabryczne według instrukcji (ze stoperem), niestety bez pozytywnego skutku.

6. wLightBoxS - pewna niekonsekwencja przy ustawianiu wartości jasności i czasu zmiany w programowaniu harmonogramu. Oś jasności "rośnie" w prawą stronę - z lewej 0%, z prawej 100%, natomiast oś "Czas zmiany" rośnie od prawej do lewej. Tak trochę po arabsku  :).

Przy okazji pytanie: Skąd wartości "Czasu zmiany": 6, 12, 21, 24, 39, 48, 63 ....ms? Podobnie w aplikacji wBOX. Czy nie było by czytelniej w wBox: pojedynczy + i - zmiana wartości o 10ms,  podwójny ++ i -- zmiana o 100ms albo 500ms.

Pozdrowienia dla wszystkich BLEBOXowiczów.

Witam,

Dziękuję za przesłanie uwag.

ad. 1. - tak jak pisał Patriko - proszę zaktualizować sterownik oraz aplikację wBox - opcja będzie dostępna
ad. 2. - w aplikacji wBox w ustawieniach całej aplikacji jest opcja powiększenia czcionki, proszę spróbować, czy w tym przypadku się sprawdzi
ad. 3. - nazwa jest cały czas wyświetlona w pasku tytułu zakładki w przeglądarce, przy kolejnych zmianach weźmiemy pod uwagę potrzebę czytelniejszej ekspozycji tej nazwy podczas przewijania ekranu ustawień
ad. 4. - będzie zmienione
ad. 5. - nie planujemy takiej opcji w menu. Przy resecie sterowników na 12/24VDC najlepiej odcinać zasilanie po stronie sterownika,
jeśli zasilanie odcinane jest przed zasilaczem to należy samemu uwzględnić czas podtrzymania pracy sterownika podczas rozładowywania się kondensatorów w zasilaczu. Dodatkowo nowsze wersje oprogramowania sterowników pomagają miganiem diody stanu podczas procedury resetu.
ad. 6. i wartości "Czasu zmiany" - wLlightBoxS niedługo dostanie aktualizację, tak aby interfejs zmiany czasu był spójny ze znanego z wLightBox 4 kanałowego - tam już jest zastosowana czytelna kontrolka zmiany z dokładnością do 25 ms w całym zakresie.

Pozdrawiam
*

Offline oxbox

  • * 5
  • 0
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 13, 2020, 08:03:46 pm »

ad. 1. - tak jak pisał Patriko - proszę zaktualizować sterownik oraz aplikację wBox - opcja będzie dostępna
ad. 2. - w aplikacji wBox w ustawieniach całej aplikacji jest opcja powiększenia czcionki, proszę spróbować, czy w tym przypadku się sprawdzi
ad. 3. - nazwa jest cały czas wyświetlona w pasku tytułu zakładki w przeglądarce, przy kolejnych zmianach weźmiemy pod uwagę potrzebę czytelniejszej ekspozycji tej nazwy podczas przewijania ekranu ustawień
ad. 4. - będzie zmienione
ad. 5. - nie planujemy takiej opcji w menu. Przy resecie sterowników na 12/24VDC najlepiej odcinać zasilanie po stronie sterownika,
jeśli zasilanie odcinane jest przed zasilaczem to należy samemu uwzględnić czas podtrzymania pracy sterownika podczas rozładowywania się kondensatorów w zasilaczu. Dodatkowo nowsze wersje oprogramowania sterowników pomagają miganiem diody stanu podczas procedury resetu.
ad. 6. i wartości "Czasu zmiany" - wLlightBoxS niedługo dostanie aktualizację, tak aby interfejs zmiany czasu był spójny ze znanego z wLightBox 4 kanałowego - tam już jest zastosowana czytelna kontrolka zmiany z dokładnością do 25 ms w całym zakresie.


Dzięki z odpowiedzi.
ad 1. Proszę przeczytać uważnie co napisałem w punkcie 1.
Nie chodziło mi o wyłączenie punktu dostępowego (taka opcja jest) tylko ukrycie SSID punktu dostępowego.

ad 2. Wielkość czcionki jest OK, tylko trochę kontrast do .... . Czcionka w kolorze (strzelam) 20% szarości na tle 10% szarości to małe nieporozumienie.

ad 5. Oczywiście przerywałem zasilanie po stronie wtórnej zasilacza ale cieszę się, że zwróciłeś na to uwagę bo może nie dla wszystkich to oczywista oczywistość.

Pozdrowienia
*

Offline h_k

  • * 5
  • 0
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 19, 2021, 01:29:33 pm »
Hej!

Nie ale są już w planach powiadomienia. Tylko że dopiero przełom Q2 i Q3.
Witam
Mam kilkanaście urządzeń blebox... Aktualizowlem sterowniki.. zaznaczylem (odhaczymem) powiadomienie... I nic się nie dzieje...
W urządzeniach jest napisane .. "brak zdarzeń dla tego urządzenia"...
Co się dzieje??? Dlaczego nie widzę listy zdarzeń?

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 20, 2021, 12:03:17 pm »
Mam kilkanaście urządzeń blebox... Aktualizowlem sterowniki..
Weźmy jakiś konkretny ;) Co to za sterownik, w jakiej jest wersji firmware?
zaznaczylem (odhaczymem) powiadomienie... I nic się nie dzieje...
W sekcji "Akcje" należy dodać nową akcję typu "Powiadomienie" i uzupełnić resztę formularza zgodnie z żądanymi parametrami. Następnie w aplikacji wBox w menu wybrać "Powiadomienia", przejść do ustawień powiadomień (trybik w prawym górnym rogu), wybrać z listy dany sterownik i zezwolić na wysyłanie przez niego powiadomień.
*

Offline h_k

  • * 5
  • 0
Odp: BleBox - propozycje
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 20, 2021, 07:54:34 pm »
Ok. Już wszystko jasne. ;) Dzięki za podpowiedź.
Jednej rzeczy mi brakuje.... Np przy gatebox wyświetla otwarcie, zamknięcie... Idt
ale mogło by jeszcze pokazywać, który użytkownik uruchomił daną akcję ;)
Wydaje mi się, że było by to do zrobienia. :)
Pozdrawiam serdecznie.

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka