Czujnik Wody

  • 6 Odpowiedzi
  • 4747 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czujnik Wody
« dnia: Maj 25, 2019, 04:15:28 pm »
Witam Wszystkich
Chciałbym aby w aplikacji wBox pokazywało mo czy czujnik pływakowy wykrył wodę w piwnicy. I ewentualnie aby inny moduł, załączył pompkę.
Można to zrobić na istniejących modułach?
pzdr
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Czujnik Wody
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2019, 07:24:13 am »
Możesz podłączyć to m.in. do switchBox'a / switchBoxD / switchBoxDC (ten jest na 12-24V więc bezpieczniej) i wysyłać request url do innego modułu :)
Odp: Czujnik Wody
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2019, 09:47:20 am »
Dzięki za odpowiedz. Ale ja też myślałem o module inbox. Tylko czy z tym modułem można zrobić to samo. A konkretniej podłączyć 4 takie czujniki zewnętrzne? Np w 4 różnych strefach.
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Czujnik Wody
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2019, 11:11:40 am »
No możesz. Ale wtedy z tego inboxa będziesz prowadził kable do każdej ze stref (czyli do co najmniej 3, bo w czwartej będzie inbox się znajdował)
Odp: Czujnik Wody
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2019, 01:19:33 pm »
To super.
Już tłumaczę o co chodzi, może to się komuś przyda.
Mam takie urządzenie:

https://allegro.pl/oferta/czujnik-poziomu-wody-regulator-cieczy-sterownik-6877409234

Spisuje się bardzo dobrze no ale ma tylko i aż wyjście alarmowe. Mogę podpiąć do niego np. switchBoxDC i dać z niego sygnał na ledy żeby mi mrugały jak jest awaria.

Ale podpinając czujniki do inboxa, to już mogę mieć więcej informacji co się dzieje w studni i z jego poziomu mogę sterować bezpośrednio pompką za pomocą switchBox,a

Chyba, że sobie to źle wymyśliłem?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Czujnik Wody
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2019, 07:28:00 am »
Hej!

Nie do końca, inBox działa tylko z przyciskami monostabilnymi a pływak jest bistabilny

Pozdrawiam!
Odp: Czujnik Wody
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2019, 01:14:00 pm »
Dziękuję za info.

 Niepotrzebnie bym się męczył.

Ale tak na przyszłość co do czujników to producent mógł by pomyśleć na takim modułem jak inbox ale żeby do niego można było podłączyć różne zewnętrzne czujniki.

Taki extender :)

Pzdr