switchBox się przepala

  • 3 Odpowiedzi
  • 3366 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

switchBox się przepala
« dnia: Maj 17, 2020, 08:42:10 am »
Witam
Używam switchbox używam 2 lata do obiegu ciepłej wody cwu na pompie wilo 5V.Problem jest taki, przynajmniej raz w roku sterownik przestaje działać .Pierwszym razem zrobiło się z tyłu wybrzuszenie ,wysłałem na gwarancji wymienili.Teraz jest jeszcze gorzej ,wyszły jakieś płytki z tyłu i jest wybrzuszenie.Nie wiem o co chodzi sterownik podłączony jest prawidłowo a zawsze to samo.Nie ukrywam że sterownik często się włącza w ciągu dnia bo jest sterowny przez tempsensor po zmierzeniu temperatury na obiegu ciepłej wody.Ciekawe ile razy  tak zwanych cykli włącz/wyłącz może zrobić switchbox. Z pośród wszystkich sterownik które posiadam przestaje ufać switchbox, wydaje mi się nie daje rady w częstym działaniu .Dajcie znać czy spotkało Was coś podobnego.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2020, 08:43:42 am wysłana przez wasyl830 »
*

Offline jazon

  • * 1
  • 0
Odp: switchBox się przepala
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2020, 04:17:20 pm »
Cześć, jak długo działał ten Switchbox? Używam w zasadzie taki sam zestaw do sterowania głowicami i nie mam żadnego problemu ze swithboxem, także przekaźnik może sobie klikać i klikać. Nie masz trochę za ciepło w miejscu instalacji? Dzisiaj widziałem, że jest już nowy Switchbox z pomiarem mocy, więc jeżeli była jakaś wada, na którą trafiłeś to pewnie już ją wyeliminowali.
Odp: switchBox się przepala
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2020, 07:04:15 pm »
Cześć, jak długo działał ten Switchbox? Używam w zasadzie taki sam zestaw do sterowania głowicami i nie mam żadnego problemu ze swithboxem, także przekaźnik może sobie klikać i klikać. Nie masz trochę za ciepło w miejscu instalacji? Dzisiaj widziałem, że jest już nowy Switchbox z pomiarem mocy, więc jeżeli była jakaś wada, na którą trafiłeś to pewnie już ją wyeliminowali.
Cześć , jak pisałem wcześniej uzywam już 2 lata i mam juz taką samą awarie drugi raz ,od pierwszej awarii switchbox działał rok.A jeżeli chodzi o położenie sterownika jest z dala od ciepłej instalacji.Mam nadzieje że teraz dostane już nową wersje.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: switchBox się przepala
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2020, 06:39:01 pm »
Hej!

To jest dosyć ciekawe. W miejscu w którym się przepalił jest kondensator filtrujący i w zasadzie nie ma co się przegrzewać (przetwornica jest w innym miejscu, pobór prądu znikomy (a i tak ścieżki prądowe są po przeciwnej stronie). Czy mógł się nagrzać od otoczenia (np. od jakiejś rury z gorącą wodą)?

Jak to możliwe podeślij proszę do nas, sprawdzimy co się stało. Przy okazji wersja 3 różni się mocno budową więc można by sprawdzić jak da sobie radę w tych samych warunkach.

Pozdrawiam!
Patryk