Podłączenie Switchboxa w puszce do której doprowadzona jest tylko faza

  • 5 Odpowiedzi
  • 2748 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MSeb

  • * 3
  • 0
Witam.

Mam pytanie do doświadczonych kolegów.
Czy w sytuacji takiej jak przedstawiona na schemacie jestem w ogóle w stanie podłączyć switchbox w puszce z wyłącznikiem?
Puszka w ścianie u góry jest zamurowana a do puszki z wyłącznikiem dochodzi tylko 1 przewód L, który idzie następnie do odbiornika.
Podłączenie sterownika przy rozdzielni elektrycznej nie wchodzi w rachubę ponieważ z puszki u góry zasilane są także inne odbiorniki (nie rysowałem ich żeby nie zaciemniać obrazu)
Kupiłem switchbox-a a potem zacząłem się dopiero przyglądać schematowi podłączenia i wychodzi mi na to, ze nie da się podłączyć switchboxa przy przy schemacie takim jak u mnie.
Jedyną opcją jaka mi przychodzi do głowy jest podłączenie switchbox-a na zewnątrz, przy odbiorniku (naświetlacz LED)
Ale ponieważ jest on na zewnątrz to temperatura spada w ziemie poniżej 0 C.
A może jakieś inne sterowniki (innej firmy) da się podłączyć w tym przypadku?
*

Offline akmilus

  • * 11
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: akmilus
Odp: Podłączenie Switchboxa w puszce do której doprowadzona jest tylko faza
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2017, 03:16:56 am »
Masz dwie mozliwosci:
Odkuc puszke i zamontowac uklad prawidlowo z mozliwoscia sterowania klawiszem.
Zainstalowac modul na zewnatrz przy lampie ( wylaczenie klawiszem wylacza rowniez zasilanie kostki blebox)
To wszystko ;-)
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Podłączenie Switchboxa w puszce do której doprowadzona jest tylko faza
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2017, 03:16:49 pm »
Hej,

switchBox umieszczony w puszce zapewniającej odpowiednią klasę wodoszczelności (np. IP54) spokojnie wytrzyma na zewnątrz.
Jeśli chodzi o moduły przekaźnikowe z tego co się orientuję nie ma nic takiego na rynku - są ściemniacze z wyjściem typu triak/mosfet które są zasilane pasywnie ale raczej nie zadziałają z oświetlaczem LED.

Możesz też poczekać jeszcze 2 - 3 m-ce aż pojawią się miniaturowe nadajniki dopuszkowe które są zasilane z baterii.

pozdrawiam,
P.
*

Offline MSeb

  • * 3
  • 0
Odp: Podłączenie Switchboxa w puszce do której doprowadzona jest tylko faza
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2017, 09:07:38 pm »
W takim razie zainstaluję na zewnątrz, przy naświetlaczu.
Dziękuję za pomoc.
*

Offline MSeb

  • * 3
  • 0
Odp: Podłączenie Switchboxa w puszce do której doprowadzona jest tylko faza
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2017, 08:10:01 pm »
Podłączyłem switchbox-a na zewnątrz.
Ale mam 2 kolejne pytania:
1) Czy w switchbox-ie nie ma możliwości ustawienia harmonogramów włączania i wyłączania? Po wejściu w menu "Logiki -> Harmonogram" nie wyświetla się moje urządzenie.
2) Czy sieć Wi-Fi mojego urządzenia zawsze będzie widoczna jako osobna sieć? Mam w domu np repeater WiFi i po spięciu go z siecią macierzystą staje się on niewidoczny (przywrócić to można dopiero resetem) Sądziłem, ze tutaj też tak będzie. Nie jest to jakis duży problem ale gdybym miał w domu np 10 switchbox-ów to znaczy, ze będę miał widoczne 10 sieci WiFi z tych urządzeń?
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: Podłączenie Switchboxa w puszce do której doprowadzona jest tylko faza
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2017, 12:01:36 pm »
1) Czy w switchbox-ie nie ma możliwości ustawienia harmonogramów włączania i wyłączania? Po wejściu w menu "Logiki -> Harmonogram" nie wyświetla się moje urządzenie.
Zrób upgrade firmware w menu "ustawienia" sterownika. W najnowszej wersji jest już harmonogram dla switcha.

2) Czy sieć Wi-Fi mojego urządzenia zawsze będzie widoczna jako osobna sieć? Mam w domu np repeater WiFi i po spięciu go z siecią macierzystą staje się on niewidoczny (przywrócić to można dopiero resetem) Sądziłem, ze tutaj też tak będzie. Nie jest to jakis duży problem ale gdybym miał w domu np 10 switchbox-ów to znaczy, ze będę miał widoczne 10 sieci WiFi z tych urządzeń?
Póki co sieć zawsze będzie widoczna. Zapewne wyjdzie jakaś poprawka z opcją wyłączenia rozgłaszania SSID sieci.