GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)

  • 99 Odpowiedzi
  • 40676 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 12, 2016, 05:36:25 pm »
Dzieki Patriko , zalozylem kontaktrony i wszystko dziala pieknie , swoja droga to co robicie w Bleboxie jest genialne ... trzymać tak dalej i czekam na nowe moduły
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2016, 05:39:13 pm wysłana przez pio »
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 13, 2016, 05:50:03 pm »
pio, dzięki!!:)

btw., podobno znęcamy się nad zwierzętami ;)

https://www.youtube.com/watch?v=3xzvTnYBz3U

*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 13, 2016, 09:42:24 pm »
Hahahaha ... dobre
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 20, 2016, 07:24:01 am »
Tak przy okazji to jeszcze problem na ktory sie natknalem ... jesli mam siec wifi ustawiona na bgn mixed mode i podlaczy sie jakikolwiek blebox to praktycznie nie dziala internet  . Dopiero jak przestawie wifi na bg mixed mode to jest ok. Co moze byc przyczyna takiego zachowania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2016, 09:07:01 am »
Hej!

Jaki masz dokładnie access point i wersję softu na nim?
I czy dodatkowo masz włączony AP 5 GHz?
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 20, 2016, 01:13:44 pm »
Hej, tplink td-w8970 v1 firmware 140613 rel 31066n nie mam ap 5 ghz wszystko jest na 2,4 ghz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 26, 2016, 09:00:37 pm »
Hej,

Czy coś udało się namierzyć w związku z poprzednim postem ... czyli dziwne zachowanie sieci przy bgn mix mode na tp-linku?

Pzdr,
Pio
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 27, 2016, 10:59:25 am »
@Pio,

na różnych routerach TPlinka (i nie tylko) próbowałem z "n" i bez "n" i zawsze działa, ale każdy miał nowsze oprogramowanie od Twojego (niestety dla Twojej wersji sprzętowej TP-link nie wypuścił już później aktualizacji)

Znalazłem kilka niepotwierdzonych tematów na forach, że np. podłączenie starego Androida do sieci bgn-mixed zabija połączenie, znalazłem też taki wątek:
http://superuser.com/questions/430185/does-a-wireless-n-802-11n-network-have-poor-performance-when-in-b-g-mixed-mo

Wynika z niego, że podłączenie urządzenia G do sicie bgn-mixed, gdzie wcześniej były same "n" może spowolnić to połączenie, w zależności ile danych będzie ono przesyłać. My przesyłamy mało danych ale utrzymujemy połączenie, więc nie powinno być problemu - w czasie gdy nie wysyłamy radio jest wolne. Nasuwa mi się myśl, że w wyniku błędnej implementacji access pointa TPlinka nasze połączenie do tunelu nie pozwala na przełączenie się AP na "n" (powinien przełączać się cyklicznie pomiędzy "g" i "n").

W gateBox nie da się wyłączyć tunelu, ale jak by po wyłączeniu tunelu i bez włączania aplikacji na żadnym telefonie internet działał dobrze, a po włączeniu tunelu ustawała by nawet komunikacja pomiędzy klientami typu "n" to potwierdziłoby to wadliwą implementację mechanizmu przełączania w TP-link.

W poniedziałek zamówię taki router na testy (na allegro jest kila, tylko muszę podzwonić i dopytać się, żeby konkretnie był ten sam numer wersji sprzętowej (v1) ).

Jeśli to się potwierdzi to do kolejki zadań trzeba będzie napisać wybór standardu "b", "g", czy "n", ale najlepiej automatyczny (najwyższy co router oferuje).

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 27, 2016, 11:51:15 am »
Hej,

Dzięki za info ... masz chyba rację, że to problem akurat tego tp-linka ... podłączyłem access pointa (innej firmy) do tp-linka po kablu i do tego access pointa podłączyłem swithboxa ... i jest ok (połączenie do switchboxa i internet z access pointa działają normalnie). Nie wiem czy jest sens zajmować się tematem ... ja przeżyję :) ... zapewne masz co robić :) ... ale to już Twój wybór ... może rzeczywiście ustawianie w konfiguracji urządzeń b lub g lub n lub auto, rozwiązałoby problem.

Tak a propo piszę apkę na windows 10 do obslugi Waszych bleboxów. Taki pierwszy screen jak to wygląda w załączeniu :)



Pzdr,
Pio
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 27, 2016, 08:21:28 pm »
@pio, super - piszę się na beta testera - gdybyś potrzebował pomocy odnośnie API, etc. pisz :)
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 01, 2016, 04:28:10 am »
@pio, super - piszę się na beta testera - gdybyś potrzebował pomocy odnośnie API, etc. pisz :)

Ok Patriko ... jak tylko będzie to w fazie RC to dam znać. Zakładam obsługę switchBox, switchBoxD i gateBox (tylko takie posiadam ). Każde urządzenie to w aplikacji odrębny wątek więc powinno być wydajnie i elastycznie
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 03, 2016, 09:37:55 pm »
Hello,

Rozwijam się dalej ... powstał log zdarzeń ... zielony to włączony czerwone to wyłączony  :)
*

Offline JulexMon

  • ** 38
  • 3
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 05, 2016, 10:20:21 am »
Mam inny problem z GateBoxem. a raczej z dwoma.
Po ustawieniu wszystkiego działają kilka dni i resetuja sie do ustawien poczatkowych. Nie udalo mi sie odkryc zadnych regularnosci.
Ustawienia dla obu posiadanych Gateboxów robilem tydzien temu. Jeden zresetowal sie w piatek a drugi dzisiaj w nocy.

pozdrawiam 
HCL & HC2 & Vera Edge & BleBox & Amazon Echo & Google Home & ChromeCast & LMS
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 05, 2016, 05:45:03 pm »
Mam inny problem z GateBoxem. a raczej z dwoma.
Po ustawieniu wszystkiego działają kilka dni i resetuja sie do ustawien poczatkowych. Nie udalo mi sie odkryc zadnych regularnosci.
Ustawienia dla obu posiadanych Gateboxów robilem tydzien temu. Jeden zresetowal sie w piatek a drugi dzisiaj w nocy.

pozdrawiam

Soft masz najnowszy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline JulexMon

  • ** 38
  • 3
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 05, 2016, 07:04:29 pm »
wersja sprzetu 0.5, wersja oprogramowania 0.278
HCL & HC2 & Vera Edge & BleBox & Amazon Echo & Google Home & ChromeCast & LMS