GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)

  • 99 Odpowiedzi
  • 40670 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Piotr_D2018

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Piotr_D2018
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 10, 2018, 05:32:57 pm »
Dzięki za info, zamawiam zatem kontaktrony i będę je montował.

Pozdrawiam
*

Offline abial

  • * 12
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 09, 2018, 08:56:15 pm »
Właśnie stałem się posiadaczem GateBox-a, podłączyłem go do napędu FAAC 740 i otwieranie/zamykanie działa. :)

Zachęcony sukcesem chciałem podłączyć kontaktrony według tego schematu (oczywiście wszelkie zmiany robiłem przy wyłączonym zasilaniu). Podłączyłem ... i po włączeniu Gatebox nie pojawił się w sieci, tzn. aplikacja wBox przestała go widzieć. Sam Gatebox wydawał się żywy, bo leniwie mrugał od czasu do czasu diodką. Po odłączeniu kontaktrona i pozostałych przewodów od wejść INx Gatebox znowu pojawił się w sieci.

 Hardware 7.6, soft 0.610. Jakieś sugestie?
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 11, 2018, 12:46:23 pm »
po włączeniu Gatebox nie pojawił się w sieci, tzn. aplikacja wBox przestała go widzieć. Sam Gatebox wydawał się żywy, bo leniwie mrugał od czasu do czasu diodką
Jeżeli gateBox mruga diodką to emituje też sieć WiFi - podłącz się bezpośrednio do sterownika i zobacz czy widać stan bramy.
*

Offline abial

  • * 12
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 12, 2018, 04:50:07 am »
Dzięki - Wifi jest na granicy zasięgu, może podłączenie kontaktronów zmieniło rozkład pola. Dostępna moc dla akcesoriów w tym napędzie też jest taka sobie (oficjalnie 250mA) więc może obydwie rzeczy się skumulowały. Będę dalej próbował z ekstenderem.
*

Offline buchel

  • * 1
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 26, 2018, 11:29:36 am »
Cześć,
GateBox ma możliwość sterowania dwoma urządzeniami (bramą i np. furtką). Czy ktoś z was może próbował dodać sterowanie drugim urządzeniem z poziomu Homebridge?
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 19, 2018, 11:12:26 pm »
Witam. Próbował ktoś już z automatyka BFT Phobos ze sterownikiem Thalia? Jeśli tak, to czy można liczyć na jakąś podpowiedź?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

*

Offline Michał82

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Michał
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 31, 2018, 02:38:50 pm »
Witam.
Posiadam automatykę do bram firmy NICE MCA2. Właśnie kurier przysłał mi Gatebox, wiec pobieglesz spróbować zainstalować i ... poległem. Czy ktoś może mi pomoc i napisać jak podłączyć.

Z góry dziękuje .
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 16, 2019, 11:06:09 pm »
A ja mam pytanie z trochę innej beczki.
Zakupiłem GateBox'a i zamierzam go zainstalować na bramie wspólnej z której korzystają trzy rodziny.
GateBox będzie korzystał z netu z mojego WiFi.
Czy będzie się dało obsługiwać GateBoxa z trzech różnych konta w aplikacji wBox?
Ja mam w domu jeszcze klika innych bleBoxów i nie chcę by sąsiedzi mieli do nich dostęp - ale do tego GateBoxa - powinni mieć - a nawet muszą mieć. Da się to jakoś ogarnąć?
*

Offline djmaly

  • * 1
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 06, 2019, 09:04:58 am »
Witam
Zamierzam zakupić GateBox by sterować Napędem FAAC 740 centrala sterująca 748D pytanie moje czy mogę wykorzystać krańcówki sterownika jesli tak to jak do niego to podłączyć
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 06, 2019, 06:21:00 pm »
Czy będzie się dało obsługiwać GateBoxa z trzech różnych konta w aplikacji wBox?
Ja mam w domu jeszcze klika innych bleBoxów i nie chcę by sąsiedzi mieli do nich dostęp - ale do tego GateBoxa - powinni mieć - a nawet muszą mieć. Da się to jakoś ogarnąć?
Wyłączyć "autoudostępnianie" w koncie głównym (tj. w tym do którego są podłączone inne wBoxy oraz ten gateBox), poprzez kliknięcie w "Mój profil", "Edytuj" (prawy górny róg aplikacji), i odznaczenie opcji "Automatyczne udostępnianie". Następnie zalogować się do portalu portal.blebox.eu, odszukać gateBoxa i kliknąć w przycisk "udostępnij" oraz wpisać e-mail do konta sąsiada.

Zamierzam zakupić GateBox by sterować Napędem FAAC 740 centrala sterująca 748D pytanie moje czy mogę wykorzystać krańcówki sterownika jesli tak to jak do niego to podłączyć
Poniżej schemat:


PS. Ktoś wie jak dodać załączniki do postów? Forum wywala komunikat błędu z powodu braku miejsca na dysku ;)
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 07, 2019, 09:49:34 am »
Gatebox podłączony do centralki Thalia działa, pozostaje jeszcze kwestia podłączenia krańcówek. Ktoś ma jakiś pomysł?

W instrukcji centralki znalazłem jeszcze coś takiego jak wyjście Aux3, które może pracować jako informacja o otwartej bramie:

"logika Aux 3= 1 - wyjście kontrolki Otwartej Bramy sCA. styk pozostaje zamknięty podczas otwierania i kiedy skrzydło jest otwarte, miga
podczas zamykania, otwarty kiedy skrzydło jest zamknięte" - czy można to jakoś wykorzystać w GateBox?
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2019, 09:57:43 am wysłana przez sizar »
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 09, 2019, 08:53:18 am »
Możesz spróbować: jeśli przez wejście IN1 lub IN2 przepłynie prąd (o napięciu 5 - 24V) to gateBox wykryje otwarcie/zamknięcie (przy "miga" brama może przeskakiwać na wizualizacji w aplikacji ale potem powinna ustawić się w zadanej pozycji).

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 22, 2019, 08:01:21 pm »
Możesz spróbować: jeśli przez wejście IN1 lub IN2 przepłynie prąd (o napięciu 5 - 24V) to gateBox wykryje otwarcie/zamknięcie (przy "miga" brama może przeskakiwać na wizualizacji w aplikacji ale potem powinna ustawić się w zadanej pozycji).

Pozdrawiam!
Patryk
No i chyba lipton... Ten styk jest beznapięciowy, a gatebox chyba nie ma takiej metody żeby wykryć tylko zwarcie styku. Szkoda bo nie tylko firma BFT stosuje takie rozwiązanie z tego co widziałem na forum...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 23, 2019, 08:54:54 am »
Hej!

Why lipton? :D Przepuść przez wyjście dowolne napięcie 5-24V łącząc je w szereg z wejściem In1/In2 i będziesz wykrywał zwarcie styku. Gdyby było na odwrót (gateBox wymagałby styku bezpotencjałowego) to z drugą połową napędów nie dałoby się nic zrobić a tak jest w miarę uniwersalnie.

Pozdrawiam!
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 24, 2019, 07:25:59 pm »
No to zadziałało :-) Faktycznie przy zamykaniu kilka razy mruga, ale przynajmniej dzięki temu wiadomo, że się zamyka. Został jeszcze jeden estetyczny szczegół. Na podłączonym tylko jednym złączu IN1 nie da się w aplilacji pokazać, że brama jest w pełni zamknięta, bo do tego potrzebny jest osobny sygnał na IN2. Chyba, że coś pominąłem w konfiguracji?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka