GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)

  • 99 Odpowiedzi
  • 40971 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline janosick

  • ** 51
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 31, 2019, 11:49:34 pm »
Podpiąłem Gateboxa do bramy ze sterownikiem King Gates Star 2230.

Mam pytanie o odczyt stanu położenia - Gatebox ma dwa wejścia IN1 i IN2 - gdy na jednym będzie puszczone napięcie (24V) to pokazuje stan zamknięty, gdy na drugim to otwarty - inaczej jest stan pomiędzy.  Niestety w tej bramie nie ma krańcówek jest tylko lampka kontrolna czyli i 24V gdy otwarta (podczas jazdy miga). Wiem że mogę podać napięcie w odpowiedniej konfiguracji na wejścia po zastosowaniu dodatkowego przekaźnika ale czy nie ma takiej opcji żeby obsługiwać stan bramy jednym wejściem - czyli gdy jest napięcie jest symbol całkowitego otwarcia a gdy nie ma to całkowicie zamknięta? HW 0.5 FW 0.611
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 05, 2019, 09:48:09 am »
Hej! Możesz podłączyć ją nawet bez przekaźnika a w opcjach wybrać metodę wykrywania wejść - być może uda się uzyskać pożądaną informację:)
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 05, 2019, 11:19:33 am »
Podpiąłem Gateboxa do bramy ze sterownikiem King Gates Star 2230.

Mam pytanie o odczyt stanu położenia - Gatebox ma dwa wejścia IN1 i IN2 - gdy na jednym będzie puszczone napięcie (24V) to pokazuje stan zamknięty, gdy na drugim to otwarty - inaczej jest stan pomiędzy.  Niestety w tej bramie nie ma krańcówek jest tylko lampka kontrolna czyli i 24V gdy otwarta (podczas jazdy miga). Wiem że mogę podać napięcie w odpowiedniej konfiguracji na wejścia po zastosowaniu dodatkowego przekaźnika ale czy nie ma takiej opcji żeby obsługiwać stan bramy jednym wejściem - czyli gdy jest napięcie jest symbol całkowitego otwarcia a gdy nie ma to całkowicie zamknięta? HW 0.5 FW 0.611

W sumie pytałem o to wcześniej. U mnie w tej konfiguracji nie potrzeba faktycznie żadnego przekaźnika, ale niestety brak informacji na drugim wejściu powoduje, że kółko dookoła bramy, sygnalizujące jej stan, jest tylko w połowie niebieskie, gdy brama jest zamknięta, ale to już coś bo wiadomo w jakim stanie się znajduje. Przyczyna oczywista, bo czeka na info z drugiego kontaktronu, że brama się zamknęła do końca. Zmiana ustawień (metody wykrywania, inny typ bramy itp.) nie działają, więc dopóki nie pojawi się w ustawieniach osobna metoda, która będzie działała na jednym wejściu to raczej bez szans...
*

Offline janosick

  • ** 51
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 06, 2019, 12:51:40 pm »
U mnie w tej konfiguracji nie potrzeba faktycznie żadnego przekaźnika, ale niestety brak informacji na drugim wejściu powoduje, że kółko dookoła bramy, sygnalizujące jej stan, jest tylko w połowie niebieskie, gdy brama jest zamknięta, ale to już coś bo wiadomo w jakim stanie się znajduje. Przyczyna oczywista, bo czeka na info z drugiego kontaktronu, że brama się zamknęła do końca. Zmiana ustawień (metody wykrywania, inny typ bramy itp.) nie działają, więc dopóki nie pojawi się w ustawieniach osobna metoda, która będzie działała na jednym wejściu to raczej bez szans...

Dokładnie tak... tylko update FW albo dodatkowy przekaźnik...
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 02, 2019, 09:29:33 pm »
Witam.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak podłączyć tego GateBoxa do bramy wiśniowski ? model napędu TS970





« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2019, 09:48:46 pm wysłana przez blackhawk »
*

Offline Grzes

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Grzes
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 04, 2019, 10:25:09 am »
Problem z gateBox.
Udało mi się podłączyć gateboxa do napędu Hormann Promatic 2. Na razie wyłącznie zasilanie oraz sterowanie. Czekam na krańcówki żeby dokonfigurować.
Sterowanie ruchu bramy jest przez wyjście O1: otwarcie/zatrzymanie/zamknięcie

Problem jaki zauważyłem jest następujący. Po ponownym włączeniu zasilania okazało się, że poszedł impuls na O1.

Udało mi się tak zrobić kilka razy. To znaczy wyłączyłem zasilanie bramy i włączyłem ponownie. Brama z zamkniętej zaczęła się otwierać. Sprawdziłem sterowanie telefonem, potem ze stronki i jeszcze jako wywołanie REST. Wszystko działa poprawnie. Ponowne wyłączenie prądu i impuls idzie na O1. Potem nagle przestało. W sensie nie ma impulsu na O1 po ponownym załączeniu zasilania. Reszta sterowania działa poprawnie.
Hmmmm. Wkurza mnie jak coś jest niedeterministyczne.

Wersja:
{
    "deviceName": "xxx",
    "type": "gateBox",
    "fv": "0.611",
    "hv": "7.6",
    "id": "ce50e32d258c",
    "ip": "192.168.2.150"
}


Czy ktoś jeszcze miał do czynienia z taką sytuacją?
BTW: Zmieniałem jeszcze ustawienia wewnętrznego AP. Ostatecznie go wyłączyłem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2019, 10:47:01 am wysłana przez Grzes »
*

Offline trance

  • * 7
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 26, 2020, 09:17:46 pm »
Witam,
Czy ktoś może wie dlaczego Gatebox nie jest widoczny w sieci lokalnej? Jest skonfigurowany, podpięty do internetu. Przez aplikację da się nim sterować "w trybie zdalnym", czyli bez dostępu do ustawień. Skanując otoczenie sieciowe też nie wykrywa urządzenia. Mam dwa gateboxy i na obu to samo. Dla kontrastu Shutterbox normalnie jest wykrywany i działa w trybie lokalnym jak jestem z komórką w zasięgu mojego WiFi.
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 27, 2020, 11:57:43 am »
Przez aplikację da się nim sterować "w trybie zdalnym", czyli bez dostępu do ustawień.
Czy będąc w sieci lokalnej możesz się dostać do niego przez adres IP, za pomocą przeglądarki internetowej? A aplikacja wBox na pewno najnowsza?
*

Offline trance

  • * 7
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 27, 2020, 06:45:41 pm »
Problem polega na tym, że nie ma żadnego adresu IP. Tzn skaner sieci nie wykrywa Gateboxów, więc nie jestem w stanie tego odczytać. Niestety nie znam hasła do routera WiFi do którego są podpięte (tam akurat muszą być wylistowane, inaczej nie działałoby połączenie przez internet). Wygląda to tak jakby były celowo skonfigurowane do bycia ukrytym w sieci LAN. W obu urządzeniach wyłączyłem też tryb AP, więc teraz żeby się do nich dostać muszę rozbroić puszki i zrobić hard reset, czego chciałbym uniknąć.
Mam podejrzenie, że wyłączenie trybu AP powoduje, że Gatebox zaczyna się "ukrywać" w sieci LAN.
*

Offline trance

  • * 7
  • 0
Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 22, 2020, 10:26:36 pm »
Zagadka rozwiązana. Przestały mi dzisiaj działać w domu kolejne urządzania i zacząłem wszystko badać. Otóż mam dwa routery Wifi, moje GateBoxy są wpięte w ten drugi (gdzie pierwszy ma bezpośrednie podłączenie do Internetu). Drugi router działa w trybie Access Point i okazało się, że miał włączone DHCP w trybie auto z takim samym zakresem IP jak pierwszy router ale ze złym adresem Gateway. Każde nowe urządzenie podłączające się do sieci LAN dostawało IP od routera, który szybciej odpowiedział (to dla urządzeń na kablu) lub od tego, do którego WiFI SSID byliśmi podpięci. Wyłączenie DHCP naprawiło wszystkie problemy.
Osobny problem, to to, że współcześnie do zarządzania routerem promuje się apki na telefon, które w ogóle nie pokazują trybu działania DHCP w konfiguracji, przez co przez wiele miesięcy mi to umykało.