Gatebox zasieg ?

  • 3 Odpowiedzi
  • 2328 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gatebox zasieg ?
« dnia: Sierpień 11, 2017, 10:45:31 am »
Cześć

Przymierzam sie do kupna tego urządzenia. jedyne co nie  wstrzymuje po potencjalny zasięg wifi.
Bramę mam jakieś 20 metrów od domu.
Czy ta odległość jest OK? ( wifi na smartfonie działa)
Czy można podłączyć antenę zewnętrzną do gatebox'a?
Czy jest jakiś limit na podłączone  telefony do strowania ( ja + żona+ dzieci , rodzice, teściowie, brat itd)
z moich wyliczeń wyjdzie taniej niż kupno pilotów
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Gatebox zasieg ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2017, 06:33:31 pm »
Hej!

Na 20 m nie będzie problemu, przy większych odległościach wystarczy zwykły repeater wifi - np. https://www.google.pl/search?q=repeater+netis&rlz=1C1MSIM_enPL656PL656&oq=repeater+netis&aqs=chrome..69i57j0l5.3447j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Nie ma ograniczeń na liczbę sparowanych telefonów, można też utworzyć do 10 kont użytkowników (np. aby zablokować dziecku dostęp jeśli zostawi w szkole telefon, etc.

Pozdrawiam,
Patryk
*

Offline trance

  • * 7
  • 0
Odp: Gatebox zasieg ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2017, 08:31:26 pm »
Generalnie GateBox ma kiepski zasięg. Dodatkowo dochodzi problem z aplikacją na smartfony, która zawiesza się w momencie przełączenia WiFi <-> sieć komórkowa, czyli tak naprawdę za każdym razem podjeżdżając pod bramę muszę uważać, żeby mi nagle nie zaskoczyło WiFi, bo wtedy czeka mnie restart aplikacji i jej powolne włączanie.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Gatebox zasieg ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2017, 08:32:57 pm »
Hej,

próbowałeś "zapomnieć sieć" (ustawienia WiFi)?
Pytanie czy gateBox masz umieszczony np. w metalowej obudowie napędu bramy czy poza?

Pozdrawiam,
Patryk