google home & blebox

  • 44 Odpowiedzi
  • 15231 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
google home & blebox
« dnia: Grudzień 26, 2018, 02:17:02 pm »
Tak, już jest... prawie, ale bardzo blisko.

Integracja gotowa, aktualizacje już dostępna dla shutterBox i wLightBoxS - na dniach dla pozostałych modułów... czekamy tylko na review skill'a przez google team ale chyba jeszcze świętują:)

Dodam tylko że prywatnie już się zakochałem i teraz uczę się wymawiać "okej google, ternn de krismass tree into blueee" ;] słucha ślicznie.

Pozdrawiam!
Patryk
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2018, 04:36:45 pm »
Hej,

Żaden z 6 moich wLightBoxS nie pobiera nowego oprogramowania, są jakieś ograniczenia?

obecna ver.0.623
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2018, 04:45:14 pm »
U mnie się wczoraj zaktualizowało - nowa wersja u mnie to 0.915. Ale w google home nadal nie widać Bleboxa, więc póki co update niewiele zmienia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2018, 05:12:38 pm »
Po wielu próbach udało się zaktualizować wszystkie moduły.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2018, 08:35:03 pm wysłana przez grzegorz914 »
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2018, 08:36:31 am »
sizar - wciąż wisi w review... wybraliśmy niestety zły okres...
grzegorz914 - podeślij proszę na support@blebox.eu maila z id urządzeń, hv i IP - sprawdzimy co się działo
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2018, 11:12:05 am »
grzegorz914 - podeślij proszę na support@blebox.eu maila z id urządzeń, hv i IP - sprawdzimy co się działo

Finalnie udało się zaktualizować wszystkie moduły, musiałem je wystawić poza sieć lokalną i aktualizacja poszła. Nadal mam problem z adresami IP, na ruterze mam ustawioną rezerwacje IP dla każdego wLighBoxS i to działa ale tylko do czasu pierwszego połączenia z siecią lokalna, po wylaczeniu zasilania na module już niema szans aby moduł się połączył na zarezerwowany adres IP dopiero po upływie Lease Time na serwerze DHCP połączenie jest zestawiane ponownie poprawnie i adres jest przydzielany. Co dziwne jeśli wyłącze rezerwacje adresów IP dla wLightBoxS oczywiście działają poprawnie ale za każdym wyłączeniem zasilania z modułu dostają inny adres co w moim przypadku jest sporym problemem gdyż moduły sterowane są z PLC S7-1200 i komunikacja z nimi odbywa się po TCP/IP i jak zmienia mi adres to już nie mogę nimi zarządzać przez interfejs HMI. Co ciekaw tylko wLightBoxS maja problem z ponowna akceptacja tego samego IP oferowanego przez serwer DHCP, a mam naprawdę dużo urządzeń w sieci i żadne z tym problemu niema.
Na 100% wina leży po stronie wLightBoxS, przeprowadzone testy na sieci Packet Capture wykazały że moduł odrzuca przyjęcie ponownie tego same adresu IP jeśli Lease Time nie upłynął od pierwszego połączenia.
Szkoda że do tej pory nie udało wam się tego problemu rozwiązać co opisywałem również w innym wątku.
Rozwiązaniem było by również możliwość ustawienia statycznego adresu IP na module ale niewiem czy nie jest to poprostu możliwe do zaimplementowania czy technicznie nie jesteście w stanie tego zrobić.
Jeśli możesz to proszę o konkretną informacje jak widzi to support.

Pozdrawiam
Grzegorz
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2018, 11:54:23 am »
Swoją drogą na liście urządzeń w Google Home będzie widoczne "Blebox" czy "wBox"?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2018, 01:11:59 pm »
Czy i kiedy pojawi się integracja z Amazon Alexa?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2019, 10:53:50 am »
Hej!

Integracja nazywa się: blebox
Alexa jest zaplanowana na koniec stycznia, początek lutego :)
*

Offline goliat

  • * 3
  • 0
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2019, 11:43:05 am »
Hej! jak obecnie wygląda sytuacja z aktualizacjami dla modułów wLightBox?

 :-\


Czy wLightBox będzie miał wsparcie sterowania komendami dla trybu mono(sterowanie kanałem, nie kolorem)?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2019, 05:44:51 pm wysłana przez goliat »
*

Offline Patryk

  • * 3
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: PAtryk
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2019, 03:06:53 pm »
Hej!

Integracja nazywa się: blebox
Alexa jest zaplanowana na koniec stycznia, początek lutego :)

Mam pytanie ponieważ ani w aplikacji androidowej, ani iOS nie widzę możliwości dodanie blebox. Posiadam shutterbox v2. Co może być przyczyną ?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2019, 05:54:14 pm »
Wciąż integracja jest "in review" u Google... :(
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 17, 2019, 12:43:08 pm »
Słychać coś nowego w temacie? Znana jest już jakaś data?
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 17, 2019, 02:11:22 pm »
dzień dobry,

ja również jak koledzy jestem zainteresowany integracją z Google Home w związku z tym proszę o update informacji kiedy można spodziewać się udostępnienia jej użytkownikom. Czy powstałe opóźnienie wynika z jakiś problemów?

z góry dziękuję za informacje.

pozdrawiam

MJ
*

Offline wroLED

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Raspberry, Blebox, Fibaro, Zamel
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2019, 02:33:53 pm »
dzień dobry,

ja również jak koledzy jestem zainteresowany integracją z Google Home w związku z tym proszę o update informacji kiedy można spodziewać się udostępnienia jej użytkownikom. Czy powstałe opóźnienie wynika z jakiś problemów?

z góry dziękuję za informacje.

pozdrawiam

MJ
Myślę / wiem, że nie wynika to z problemów od strony Blebox`a tylko Google nie wpuszcza sobie "ot tak" nowych skilli.
Blebox musi przebrnąć przez ich wszystkie dodatkowe żądania i odczekać wyznaczony przez google czas, który jak wiemy, lubi być wydłużany :(
www.wroled.pl - Blebox - oświetlenie LED - Helvar Dali - narzędzia