google home & blebox

  • 44 Odpowiedzi
  • 15228 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 07, 2019, 11:49:35 pm »
Jest, ale póki co nie wykrywa podwójnego switchboxa. Pojedyncze widzi i dodatkowo wLightBoxa tez. Mam nadzieję, że wkrótce to się poprawi, bo większość SwitchBoxów mam w wersji xD... Teraz jeszcze język polski i bedzie super :-)

PS
Co z meshem? I wyswietlaniem poboru prądu?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2019, 11:51:21 pm wysłana przez sizar »
*

Offline Patryk

  • * 3
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: PAtryk
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 08, 2019, 08:30:42 am »
@Patriko z tego co widzę shutterbox v2 nie jest jeszcze obsługiwany?
*

Offline Adam_84

  • * 10
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Adam_84
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 08, 2019, 10:05:01 am »
No właśnie ja mogę wejść tylko w ustawienia shutterboxa ale sterowanie już nie działa.
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 08, 2019, 10:44:18 am »
No właśnie ja mogę wejść tylko w ustawienia shutterboxa ale sterowanie już nie działa.

Dla shutterboxa - u mnie działa komenda zarówno polska jak i angielska "Close/open żaluzje" oraz "zamknij/otwórz żaluzje".
Niestety otwierają się wszystkie żaluzje w całym domu.  Nie mogę otwierać pojedynczych żaluzji np. "open żaluzje kuchnia" nie działa w ogóle. Tak jakby nie rozpoznawał nazw pomieszczeń.  Czy jest gdzieś dostępny opis komend jakie można wydawać w przypadku shutterboxa ?
*

Offline Adam_84

  • * 10
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Adam_84
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 08, 2019, 12:55:06 pm »
Czyli działa tylko głosowo? Muszę sprawdzić...
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 08, 2019, 01:21:18 pm »
No właśnie ja mogę wejść tylko w ustawienia shutterboxa ale sterowanie już nie działa.

Dla shutterboxa - u mnie działa komenda zarówno polska jak i angielska "Close/open żaluzje" oraz "zamknij/otwórz żaluzje".
Niestety otwierają się wszystkie żaluzje w całym domu.  Nie mogę otwierać pojedynczych żaluzji np. "open żaluzje kuchnia" nie działa w ogóle. Tak jakby nie rozpoznawał nazw pomieszczeń.  Czy jest gdzieś dostępny opis komend jakie można wydawać w przypadku shutterboxa ?
Z tego co zrozumiełam, działa to na razie tylko w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Oznacza to, że jeśli bedziesz wydawał polecenia z angielskimi nazwami (i póki co nadasz angielskie nazwy urządzeniom blebox) i masz włączoną obsługę asystenta też po angielsku, to powinieneś mieć możliwość sterowania pojedynczymi żaluzjami. Ja mam identyczną sytuację z lampkami nocnymi od Xiaomi. Czasami jakimś cudem zadziała to po polsku, ale nie zawsze wszystko rozumie za to za każdym razem mówi  "I didn't get any response" czytając to, z uporem maniaka, po polsku. Ale dla odmiany jak mam angielskie nazwy lampek i mówię  po angielsku, to działa już perfekcyjnie... Niestety nasz asystent jeszcze kuleje, a integracja bleboxa dopiero będzie pisana po polsku - Patriko już to powyżej wyjaśniał.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 09, 2019, 07:34:43 pm »
Witam wszystkich
Chciałbym się podzielić opiną o Google Home
Jak to mówią szału nie ,sterowanie tylko głosowe , brak ręcznego sterowania duży minus, brak automatyzacji  .Obecnie korzystam z Home na iPhone przez Homebridge .Powiem tak duża przepaść pomiędzy goggle home a Home kto używał jedno i drugie wie o co chodzi . Naprawdę nie mogę się doczekać gdy BleBox będzie powiązany Home Kit
*

Offline piterw

  • * 6
  • 0
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 13, 2019, 09:41:01 pm »
Chciałbym się podzielić opiną o Google Home
Jak to mówią szału nie ,sterowanie tylko głosowe , brak ręcznego sterowania duży minus, brak automatyzacji..

Co za bzdury. Urządzenia pojawiają się i można normalnie klikać on/off lub ustawić jasność, a reguły masz w routines (pewnie w spolszczonej wersji reguły to się nawet nazywa), a jak ci mało to masz google actions. W regułach możesz dowolną kolejność zdarzeń ustalić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2019, 09:57:32 pm wysłana przez piterw »
*

Offline goliat

  • * 3
  • 0
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 14, 2019, 10:11:52 am »
Mam wlightbox i wlightboxs, po podłączeniu konta blebox w home od razu pokazała mi się ikona z wlightboxa.
Sterowanie przez aplikacje działa z delikatnie z większym opóźnieniem niż w dedykowanej aplikacji.
Sterowanie głosowe działa w języku angielskim przez google home jak i asystenta w telefonie.
Reguły działają, tylko są dla wersji angielskiej Google, dlatego mam na jednym telefonie angielski na drugim polskim.

Czekam z niecierpliwością na wsparcie dla pozostałych modułów :D

*

Offline areg

  • * 16
  • 0
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 27, 2019, 12:42:06 pm »
..... Naprawdę nie mogę się doczekać gdy BleBox będzie powiązany Home Kit

a są takie plany? podjęte jakieś działania?
*

Offline spaw17

  • * 16
  • 0
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 30, 2019, 12:11:35 pm »
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zintegrować z GHome? Doszedłem do wiązania konta. Niby jest powiązane, a urządzeń nie widać.
*

Offline rafi1975

  • * 11
  • 2
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 15, 2019, 01:18:15 pm »
Chyba ten watek umarl.
Wlasnie zainstalowalem skill-a blebox w Google Assistant i zlinkowalem konto. Za Chiny Ludowe nie widzi dwoch gatebox-ow.
Czy one sa niekompatybilne jeszcze?
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 20, 2019, 06:14:05 pm »
Chyba ten watek umarl.
Wlasnie zainstalowalem skill-a blebox w Google Assistant i zlinkowalem konto. Za Chiny Ludowe nie widzi dwoch gatebox-ow.
Czy one sa niekompatybilne jeszcze?
U mnie też nie widzi gatebox oraz switchboxd ,tylko shutterbox jest widoczny
*

Offline piterw

  • * 6
  • 0
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 28, 2019, 12:10:25 pm »
Na głównej stronie blebox'a macie przecież napisane że integracja z gugielem dotyczy tylko shutterbox'a, switchbox'a oraz wLightBoxS. Żeby nie było wątpliwości poprawnie to wszystko działa w języku angielskim i można mu kazać ustawić roletę w dowolnym pokoju na open/close/s%. Jak ktoś chce więcej to trzeba powalczyć np. z maliną i odpalić openHab lub HA. Poza tym tam są resty niezabezpieczone czyli usługi które można sobie zawołać bez problemu znajdując się w sieci lokalnej, więc bądźcie ostrożni, może warto przynajmniej vlan wydzielić na te zabawki.
Odp: google home & blebox
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 29, 2019, 06:33:51 pm »
nie moge tego do konca zrozumiec:

wLightBoxS - nazwa urzadzenia 'akwarium' - a dziala komenda 'wlacz / wylacz swiatlo'. wszystko inne typu 'wlacz swiatlo akwarium' czy 'wlacz akwarium' nie dziala

switchBox - nazwa urzadzenia 'swiatlo' - nie dziala zadna komenda

jak to poustawiac?