inBox - przyciski bez kabli

  • 43 Odpowiedzi
  • 15348 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 11, 2018, 01:42:41 pm »
:)
ad. PS. Przyznaję się i dziękuję :))
ad. PS2. Jesteśmy prawie że sąsiadami, tak więc Wroled jest u nas prawie codziennie, stąd zawsze wiedzą o nowościach szybciej niż z oficjalnych źródeł :)
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 11, 2018, 02:11:47 pm »
No to już wszystko jasne:)
Moje zamówienie robiłem właśnie wczoraj koło południa we wroldzie, w tej chwili czekam aż przesyłka będzie umieszczona w paczkomacie więc mam nadzieję, że dzisiaj ją odbiorę. Czas realizacji zamówienia na prawdę błyskawiczny:)
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 13, 2018, 01:18:08 pm »
Bleboxy (a dokładnie shutterboxy i inboxy) wreszcie wczoraj do mnie dotarły, więc mam pierwsze spostrzeżenia i wyniki testów. Ponieważ to temat o inboxie to tylko o tym napiszę.
Miałem problem aby sparować inboxa z shutterboxie, a dokładnie z wprowadzeniem inboxa w tryb serwisowy. Przeczytałem instrukcję, obejrzałem filmik na YT i nie udawało mi się wejść w tryb serwisowy. Np. po 8 sekundach kiedy to dioda zaczęła mrygać szybciej, chwilę po tym wszystkie diody szybko zamrygały i nic dalej się nie działo. W kolejne próbie udało mi się po 8s nacisnąć 2 razy szybko i znowu to samo, diody mrygają i nic. Po jakiejś godzinie prób wreszcie inbox wszedł w tryb serwisowy a parowanie się udało. Przypisałem tylko jeden przycisk, rozumiem, że jak chcę kolejny to cały proces parowania robię tak samo, a jedynie na końcu naciskam inny klawisz?

Przeprowadziłem również testy zasięgu i tutaj duuuże rozczarowanie. Działanie przez 5 pięter w bloku było raczej mało realne, ale okazało się, że mają shutterboxa w mieszkaniu, wystarczyło, że wyszedłem na klatkę schodową i już komunikacji nie było. Również kiedy shutterbox leżał w mieszkaniu na 5 piętrze, przy parapecie, a ja próbowałem go sterować inboxem będąc na dworze, nic nie działało. Natomiast w mieszkaniu o wielkości 72m2 wszystko działa jak trzeba.
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2018, 08:56:53 pm »
Bleboxy (a dokładnie shutterboxy i inboxy) wreszcie wczoraj do mnie dotarły, więc mam pierwsze spostrzeżenia i wyniki testów. Ponieważ to temat o inboxie to tylko o tym napiszę.
Miałem problem aby sparować inboxa z shutterboxie, a dokładnie z wprowadzeniem inboxa w tryb serwisowy. Przeczytałem instrukcję, obejrzałem filmik na YT i nie udawało mi się wejść w tryb serwisowy. Np. po 8 sekundach kiedy to dioda zaczęła mrygać szybciej, chwilę po tym wszystkie diody szybko zamrygały i nic dalej się nie działo. W kolejne próbie udało mi się po 8s nacisnąć 2 razy szybko i znowu to samo, diody mrygają i nic. Po jakiejś godzinie prób wreszcie inbox wszedł w tryb serwisowy a parowanie się udało. Przypisałem tylko jeden przycisk, rozumiem, że jak chcę kolejny to cały proces parowania robię tak samo, a jedynie na końcu naciskam inny klawisz?

Przeprowadziłem również testy zasięgu i tutaj duuuże rozczarowanie. Działanie przez 5 pięter w bloku było raczej mało realne, ale okazało się, że mają shutterboxa w mieszkaniu, wystarczyło, że wyszedłem na klatkę schodową i już komunikacji nie było. Również kiedy shutterbox leżał w mieszkaniu na 5 piętrze, przy parapecie, a ja próbowałem go sterować inboxem będąc na dworze, nic nie działało. Natomiast w mieszkaniu o wielkości 72m2 wszystko działa jak trzeba.

Skąd to rozczarowanie? To i tak dobry winik
*

Offline Gams

  • ** 26
  • 0
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 15, 2018, 10:11:05 pm »
Próbowałeś zmienić kanał wifi? Zainstaluj sobie jakiś skaner wifi na telefonie i zobacz czy jakiś sąsiad nie sieje sygnałem na tej samej częstotliwości/kanale.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 16, 2018, 09:41:46 am »
Próbowałeś zmienić kanał wifi? Zainstaluj sobie jakiś skaner wifi na telefonie i zobacz czy jakiś sąsiad nie sieje sygnałem na tej samej częstotliwości/kanale.
Nie chodzi mi o połączenie shutterbox<>router tylko o połączenie shutterbox<>inbox, a tutaj nie mamy możliwości wyboru kanału na jakiś to połączenie pracuje. A to jest chyba uWIFI czyli chyba nieco inaczej działa niż zwykłe WIFI - ale tutaj nie mam wiedzy więc sam chętnie się dowiem, w jaki sposób odbywa się taka komunikacja


Skąd to rozczarowanie? To i tak dobry winik
No właśnie spodziewałem się nieco lepszego wyniku. Moje testy działania między parterem a 5 piętrem raczej od razu były skazane na niepowodzenie, ale liczyłem, że będzie chociaż trochę lepiej. Nawet sam Patriko pisał aby spróbować:)
Ogólnie zasięg inBoxa jest wyższy niż dla większości połączeń typu smartfon-access point ale byłbym huraoptymistą gdybym powiedział że przez 5 pięter betonu przejdzie. Raczej nie ale nie zaszkodzi spróbować.
P.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 12, 2018, 12:40:51 pm »
No i po 2 miesiącach używania pojawiły się niestety problemy. Posiadam w domu 3 shutterboxy, każdy z nich ma sparowanego po jednym inBoxie. W weekend 2 z 3 inboxów przestały działać. Zarówno pojedynczy klik jak i długie przytrzymanie nie działało, pomimo, że w shutterboxie pilot był widoczny. Odłączenie od prądu shutterboxa nic nie dało, dopiero usunięcie parowania i ponowne parowanie rozwiązało problem (tak na prawdę zrobiłem to na jednym inboxie, drugiego jeszcze nie ruszałem).
Ktoś miał już takie problemy? Z czego to może wynikać? Przyznam, że liczyłem na niezawodność w tym sprzęcie, do tej pory wszystko działało, a tutaj taka niemiła niespodzianka. Dodatkowo w weekend miałem gości którym chciałem zaprezentować i zareklamować działanie bleboxów - efekt niestety był odwrotny od zamierzonego, zamiast namówić na zakup bleboxów, teraz na 100% już ich te osoby nie kupią (pomimo ogólnie pozytywnego odbioru). Jednak niespodziewanie odłączenie możliwości sterowania jest dużym problemem. U mnie na szczęście mam też klawisze przy shutterboxie więc sterowanie miałem, ale gdyby nie to, to pozostało by tylko sterowanie przez telefon.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:40:13 am »
Hej!

@Maks87, czy zbiegło się to np. z aktualizacją modułów albo z parowaniem z innymi urządzeniami? W jakiej wersji masz shutterBoxy i inBoxy? Postaramy się to odtworzyć i usunąć problem.

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 14, 2018, 07:43:32 pm »
Ja żadnej aktualizacji nie robiłem, no chyba, że Wy jakoś zdalnie i automatycznie:)
Na wszystkich trzech shutterboxach które posiadam są następujące wersje:
Sprzęt: 9.1
Oprogramowanie: 0.600
API: 20170901
Jeśli chodzi o inboxy to nie wiem jak sprawdzić jaką mam wersję - podpowiesz?

I sytuacja wygląda tak jak napisałem (+mały update):
- shutterbox nr1 działał z inboxem cały czas bez problemu
- shutterbox nr2, a dokładnie to sterowanie nim przez inboxa przestało działać jakiś tydzień temu (nie pamiętam dokładnie daty, ale to gdzieś 6-8 czerwca), 11 lub 12  czerwca usunąłem parowanie inboxa w tym shutterboxie, dokonałem ponownego parowania i wszystko działa
- shutterbox nr3, tak samo jak nr2, przestał działać jakiś tydzień temu (czy to był ten sam dzień, nie wiem, bo dla tych dwóch nie używam na co dzień sterowanie inboxem), ale z braku czasu nic z nie robiłem. Wczoraj miałem się zabrać za ponowne parowanie i okazało się, że nie ma takiej potrzeby bo inbox po prostu zaczął działać. No to tutaj już w ogóle byłem zdziwiony, że samo przestało działać, i po kilku dniach samo się naprawiło:)

Jak coś mogę podać ID urządzeń jeśli to w czymś pomoże.
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 28, 2018, 10:31:53 pm »
Zauważyłem pewną ciekawostkę, a mianowicie wBoxy mają opcję rozgłaszania własnej sieci wifi i gdy się ją wyłączy (bo można) to nie idzie sparować inBoxa - nawet logiczne - tylko nigdzie nie jest to napisane :-).

Ciekawostką jeszcze jest to że skoro wymagane jest włączenie AP w wBoxach to po ustawienie hasła na sieć, inBoxa nadal można parować bez przeszkód - zapewne jakaś forma WPS?!?

Jest opcja objaśnienia od strony technicznej jak się to parowanie odbywa?
*

Offline abial

  • * 12
  • 0
Parowanie
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 03, 2018, 07:24:05 pm »
Wszystkim tym, którzy mają problemy z parowaniem (a właściwie z wprowadzeniem inBoxa w tryb serwisowy) polecam filmik na Youtube gdzie wyraźnie widać jaka jest sekwencja operacji i jak zachowują się diody inBoxa. Instrukcja pisana jest niestety mocno niejasna, nie wiadomo dokładnie w którym momencie należy przycisnąć po raz trzeci (i czwarty) i postępując ściśle według instrukcji moim zdaniem jest niemożliwe wejście w tryb serwisowy...

Nawiązując do poprzednich wypowiedzi ... zasięg inBoxa jest rzeczywiście niezbyt duży. Mam co prawda ściany z dużą ilością stalowych elementów i kabli ale zasięg rozczarowuje - nie sięga do gateboxa na podwórzu (jakieś 25m, no ale tego to się spodziewałem) ani też do garażu (10m) więc steruje tylko oświetleniem i roletami w dwóch przylegających pomieszczeniach. Szkoda.

Wydaje mi się że wersja inboxa zasilana sieciowo, ale za to z dużo większym zasięgiem i normalnym podłączeniem do Wifi, byłaby lepszym rozwiązaniem. Albo obiecywany mesh network, gdzie inBox komunikuje się z najbliższym modułem, a ten przekazuje dalej gdzie trzeba.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2018, 07:30:18 pm wysłana przez abial »
*

Offline Sierek

  • *** 102
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 05, 2018, 12:43:51 am »
Czy jest szansa na wprowadzenie obsługi włączników bistabilnych?
*

Offline Geed

  • ** 28
  • 0
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 22, 2019, 11:32:08 am »
W inbox przydałaby się opcja, by po naciśnięciu przycisku można było wysłać url. np. do domoticza. Mam w salonie 8 modułów. Chciałbym jednym przyciskiem wyłączyć wszystkie urządzenia w pokoju i ... że tak powiem.
*

Offline g0g0

  • ** 34
  • 0
Odp: inBox - przyciski bez kabli
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 23, 2019, 09:22:21 am »
Czy można ustawić inbox, w taki sposób, aby urządzenie na switchbox działało dopóki naciśnięty jest przycisk? Chodzi mi o wykorzystanie przycisku inbox do sterowania klimatyzacja, w zależności od kontaktronu okiennego. Do wejscie przycisku podłączam kontaktron, w momencie gdy okno jest zamkniete urzadzenie działa, po otworzeniu okna inbox daje sygnał do switchbox i rozłącza klimatyzator.