Integracja BleBox z Domoticz

  • 221 Odpowiedzi
  • 62896 Wyświetleń

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline DaM

  • * 15
  • 0
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 14, 2018, 10:50:06 am »
Zgodnie z dokumentacją https://technical.blebox.eu/wLightBoxAPI/#api-Rgbw-SetRgbwState, żeby ustawić efekt trzeba wysłać jsona metodą post, zwykłym getem można ustawić tylko kolor.

Żeby ustawić sam efekt, nie ruszając innych parametrów można wysłać pod endpoint "/api/rgbw/set" samo:
{
    "rgbw": {
        "effectID": 3
    }
}
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 16, 2018, 08:03:42 am »
@lukwro, @maks87
Jaki czas macie ustawione w pulowaniu w domoticzu dla bleboxa ?
Jak macie tam wpisane 0 to odczyt następuje co 30 sek. Więc po użyciu fizycznego przycisku, w domoticzu może się to pojawić nawet za pół minuty dopiero
Coś mi w Domoticzu się ostatnio poprzestawiało i nie mogę wejść w zakładkę urządzenia aby sprawdzić jaką wartość mam wpisaną. Ale wczoraj robiłem testy, sterując z domoticza oczywiście od razu stan rolety się zmienia, natomiast po sterowaniu przyciskiem, w domoticzu nic się nie zmienia, nawet po kilkunastu minutach.
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 16, 2018, 08:06:56 am »
A jak zmienisz np przeze stronę www blebox lub z aplikacji blebox. To w domoticzu się zmienia ?
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 16, 2018, 01:21:19 pm »
Przy sterowaniu przez aplikację wBox w Domoticzu  nic się nie zmienia.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 19, 2018, 03:04:39 pm »
Ponieważ coś mi się w Domoticzu posypało to będzie restart całego systemu. Dlatego od nowa będę konfigurował bleboxy więc pytanie: czy mam ręcznie dodać każdą z rolet, czy użyć automatycznego wyszukiwania? A jak to drugie, to czy przy zmianie nazwy nic się nie psuje? Kilka postów wcześniej była tka dyskusja o zmianie nazwy.
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 20, 2018, 06:50:57 am »
Zrób automatycznie
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 20, 2018, 07:58:08 am »
Wczoraj już zabrakło czasu aby napisać, ale wieczorem udało się wszystko uruchomić. Po postawieniu od nowa Domoticza, dodałem bleboxa do obsługi, a następnie właśnie automatycznie wykryłem rolety. W tej chwili, bez względu na to, czy steruję fizycznym klawiszem przy rolecie, inBoxem, aplikacją wBox czy domoticzem, to zawsze status w domoticzu się odświeża - czyli jest to na czym mi zależało.
Natomiast widzę pewną niedogodność w sytuacji kiedy w domoticzu dla rolet wyświetla się % otwarcia rolety. Sam wskaźnik jest OK, natomiast sterowanie jest "nielogiczne". Mam na myśli to, że ustawiając z domoticza rolety na 10% to są one opuszczone tylko trochę, 90% to rolety opuszczone prawie całe. Natomiast 0% to całkowite zamknięcie, a 100% to całkowite otwarcie.
fantom mógłbyś to poprawić, tak aby 0% to było otwarcie, potem przechodząc od 0 do 100% zamykamy roletę i 100% to całkowite zamknięcie?

[EDIT] Wyjaśniło się, czemu wcześniej nie działało. Otóż w konfiguracji w polu interwał sprawdzania gdy wpiszę 30s to przy sterowaniu rolety przyciskiem, nie odświeża się położenie rolety. Natomiast gdy 30s zmienię na 10s to wszystko działa jak trzeba. 
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2018, 08:04:04 am wysłana przez maks87 »
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 24, 2018, 10:05:28 am »
1) Zerknę o co chodzi w tych interwałach, że nie zawsze działa. A jak dasz np 40 sek to działa czy nie ? I co się pojawia w logach.
2) Co do pokazywania rolety, sprawdziłeś może, jak to się zachowuj jak zmienisz typ urządzenia z inverted na normalny (w ustawieniach domoticza) ?

Fantom
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 24, 2018, 08:11:02 pm »
1. Dopiero teraz zobaczylen Twoja odpowiedz. Teraz nie mam jak sprawdzic, ale dzisiaj po poludniu zmienilem z 10s na 20s, jutro dam znac jak wtedy to dziala i ewentualnie bede dalej testowal inne wartosci.
2. Mam ustawione inverted bo na normalny to mi odwrotnie pokazywalo otwarte/zamkniete. Ale przyznam ze szybko zmienilem na inverted i nie zwrocilem uwagi jak pokazuje %. Jutro po poludniu przetestuje.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 26, 2018, 04:27:41 pm »
Z małym opóźnieniem ale dopiero teraz przetestowałem wszystko i mogę napisać.
1. Status odświeża się poprawnie tylko przy wpisaniu wartości 10s. Dla każdej innej (testowałem 15,20,30,40,50,60 puste pole), przy sterowaniu klawiszami, status w Domoticzu się nie odświeża, a w logach widać to (bez względu na to jaką wartość czasu wpisałem, zawsze error jest co 30s).
2018-05-26 17:04:00.713 Error: Blebox hardware (3) thread seems to have ended unexpectedly
2018-05-26 17:04:30.719 Error: Blebox hardware (3) thread seems to have ended unexpectedly
2018-05-26 17:05:03.383 Error: Blebox hardware (3) thread seems to have ended unexpectedly
2018-05-26 17:05:30.389 Error: Blebox hardware (3) thread seems to have ended unexpectedly
2018-05-26 17:06:00.395 Error: Blebox hardware (3) thread seems to have ended unexpectedly
2. Nie ma znaczenia czy typ urządzenia to inverted czy normalny. Różnica jest jedynie taka, że dla inverted status otwarte oznacza, ze faktycznie roleta jest otwarta (czyli podniesiona do góry) a status zamknięte, że roleta jest opuszczona (czyli w domoticzu zamknięta). Dla typu normalnego te opisy są odwrotne, ale wartości procentowe identyczne, tzn.:
- roleta jest w górze, ma status On
- ustawienie np. 10% powoduje, że roleta rozwija się tylko kawałek
- ustawienie np. 90% powoduje, że roleta jedzie prawie do samego dołu
- ale gdy ustawię 100% to roleta jedzie na samą górę i ma status On
- gdy ustawię 0% to roleta jedzie na sam dół i ma status Off
Według mnie to błędnie jest przypisanie statusu On do 100% i Off do 0%. Jakby to było zamienione to wtedy działało by tak jak trzeba. Myślisz fantom, że można to poprawić?
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 11, 2018, 07:30:54 pm »
Ad 1) Poprawione - https://github.com/domoticz/domoticz/pull/2486
Jak wejdzie merge to pojawi się w nowej wersji beta.
Będzie można ustawić dowolny czas odpytywania (>= 1 sekunda)
Ad 2) Tu muszę jeszcze powalczyć. Tam jest trochę błędów w kodzie domoticza i trzeba jakoś przepchnąć poprawki - a to nie jest proste bo to już na niskim poziomie i dużo modułów z tego korzysta. Więc nie wiem co z tego będzie.

Fantom
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 12, 2018, 07:45:55 am »
Można pobrać bete. Od wersji 3.9629 powinno być ok z tymi błędami w logach i czasem odpytywania.

Fantom
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 05, 2018, 12:02:56 pm »
Ad 2) Tu muszę jeszcze powalczyć. Tam jest trochę błędów w kodzie domoticza i trzeba jakoś przepchnąć poprawki - a to nie jest proste bo to już na niskim poziomie i dużo modułów z tego korzysta. Więc nie wiem co z tego będzie.
Hej, wracam z tematem i pytanie, czy udało się powalczyć z tym? A jak zapomniałeś, to czy jest szansa na przyjrzenie się tematowi jeszcze raz? Nie ukrywam, że bardzo mnie wkurza to "odwrotne" niż logika podpowiada działanie:)
*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 11, 2019, 09:47:04 am »
Cześć
Od dwóch dni testuję podłączenie bleboxa z domoticzem. Ogólnie fajnie to działa ale moim zdaniem jest to mało stabilne i bardzo podatne na zmiany w raspberry.
Mianowicie zainstalowałem raspberry, jego aktualizację, domoticza, Dark Sky i moduł bleboxa. Działało fajnie, zmieniały się statusy. Następnie instalowałem jeszcze dla testów kilka pakietów (już nie pamiętam jakich) i domoticz przestał odbierać dane z bleboxa. Serwis pogodowy działał cały czas. Ponieważ nie miałem jeszcze historii od nowa zainstalowałem system i domoticza. Następnie ponownie dark sky i bleboxa. Działało właściwie. Ponieważ dopiero po instalacji domoticza przypomniałem sobie że nie zrobiłem aktualizacji systemu zrobiłem ją wczoraj wieczorem. Dzisiaj patrzę na mydomoticz, że w dalszym ciągu pali mi się światło. Próba jego zgaszenia dawała komunikat o braku połączenia  z urządzeniem. Zdalnie odinstalowałem bleboxa i chciałem go ponownie zainstalować. Wejście w konfigurację i próba zapisania z ręcznego wpisu nic nie dawała, wyszukiwanie automatyczne skutecznie zawiesiło domoticza i jest teraz offline ( z tego powodu nie mam logów).
Przez wBox wszystko działa właściwie.
Chciałbym mieć system który będzie stabilny i nie będę tracił za każdym razem danych historycznych. Teraz trzeba pamiętać aby robić kopię przed jakąkolwiek zmianą.  Teraz już utraciłem cały dzień danych pogodowych bo nie mam możliwości przywrócenia zdalnie kopii.
Co robię nie tak? Czy jak będzie jakaś kolejna aktualizacja systemu to znowu może wszystko leżeć?
A może OpenHub lub Home Assistant są bardziej stabilne?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2019, 09:49:10 am wysłana przez bandi »
pozdrawiam
bandi
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 11, 2019, 01:56:17 pm »
No domoticz jaki jest taki jest. Wersja stabilna wyszła dawno a wchodzi w beta dużo różnych niepewnych zmian.
Jak się gryzł blebox z darksky to coś z klasą do socketów może być.
Ale ja ogólnie używam domoticza już od kilku lat i ogólnie jest ok.
A jak nie jest ok to poprawiam sam w kodzie :)

Fantom