Integracja BleBox z Domoticz

• 113 Odpowiedzi
  • 9138 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline DaM

• * 9
  • 0
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 14, 2018, 10:50:06 am »
Zgodnie z dokumentacją https://technical.blebox.eu/wLightBoxAPI/#api-Rgbw-SetRgbwState, żeby ustawić efekt trzeba wysłać jsona metodą post, zwykłym getem można ustawić tylko kolor.

Żeby ustawić sam efekt, nie ruszając innych parametrów można wysłać pod endpoint "/api/rgbw/set" samo:
{
    "rgbw": {
        "effectID": 3
    }
}
*

Offline maks87

• * 18
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 16, 2018, 08:03:42 am »
@lukwro, @maks87
Jaki czas macie ustawione w pulowaniu w domoticzu dla bleboxa ?
Jak macie tam wpisane 0 to odczyt następuje co 30 sek. Więc po użyciu fizycznego przycisku, w domoticzu może się to pojawić nawet za pół minuty dopiero
Coś mi w Domoticzu się ostatnio poprzestawiało i nie mogę wejść w zakładkę urządzenia aby sprawdzić jaką wartość mam wpisaną. Ale wczoraj robiłem testy, sterując z domoticza oczywiście od razu stan rolety się zmienia, natomiast po sterowaniu przyciskiem, w domoticzu nic się nie zmienia, nawet po kilkunastu minutach.
*

Offline fantom

• ** 69
  • 2
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 16, 2018, 08:06:56 am »
A jak zmienisz np przeze stronę www blebox lub z aplikacji blebox. To w domoticzu się zmienia ?
*

Offline maks87

• * 18
  • 0
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 16, 2018, 01:21:19 pm »
Przy sterowaniu przez aplikację wBox w Domoticzu  nic się nie zmienia.
*

Offline maks87

• * 18
  • 0
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 19, 2018, 03:04:39 pm »
Ponieważ coś mi się w Domoticzu posypało to będzie restart całego systemu. Dlatego od nowa będę konfigurował bleboxy więc pytanie: czy mam ręcznie dodać każdą z rolet, czy użyć automatycznego wyszukiwania? A jak to drugie, to czy przy zmianie nazwy nic się nie psuje? Kilka postów wcześniej była tka dyskusja o zmianie nazwy.
*

Offline fantom

• ** 69
  • 2
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 20, 2018, 06:50:57 am »
Zrób automatycznie
*

Offline maks87

• * 18
  • 0
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 20, 2018, 07:58:08 am »
Wczoraj już zabrakło czasu aby napisać, ale wieczorem udało się wszystko uruchomić. Po postawieniu od nowa Domoticza, dodałem bleboxa do obsługi, a następnie właśnie automatycznie wykryłem rolety. W tej chwili, bez względu na to, czy steruję fizycznym klawiszem przy rolecie, inBoxem, aplikacją wBox czy domoticzem, to zawsze status w domoticzu się odświeża - czyli jest to na czym mi zależało.
Natomiast widzę pewną niedogodność w sytuacji kiedy w domoticzu dla rolet wyświetla się % otwarcia rolety. Sam wskaźnik jest OK, natomiast sterowanie jest "nielogiczne". Mam na myśli to, że ustawiając z domoticza rolety na 10% to są one opuszczone tylko trochę, 90% to rolety opuszczone prawie całe. Natomiast 0% to całkowite zamknięcie, a 100% to całkowite otwarcie.
fantom mógłbyś to poprawić, tak aby 0% to było otwarcie, potem przechodząc od 0 do 100% zamykamy roletę i 100% to całkowite zamknięcie?

[EDIT] Wyjaśniło się, czemu wcześniej nie działało. Otóż w konfiguracji w polu interwał sprawdzania gdy wpiszę 30s to przy sterowaniu rolety przyciskiem, nie odświeża się położenie rolety. Natomiast gdy 30s zmienię na 10s to wszystko działa jak trzeba. 
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2018, 08:04:04 am wysłana przez maks87 »
*

Offline fantom

• ** 69
  • 2
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 24, 2018, 10:05:28 am »
1) Zerknę o co chodzi w tych interwałach, że nie zawsze działa. A jak dasz np 40 sek to działa czy nie ? I co się pojawia w logach.
2) Co do pokazywania rolety, sprawdziłeś może, jak to się zachowuj jak zmienisz typ urządzenia z inverted na normalny (w ustawieniach domoticza) ?

Fantom
*

Offline maks87

• * 18
  • 0
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 24, 2018, 08:11:02 pm »
1. Dopiero teraz zobaczylen Twoja odpowiedz. Teraz nie mam jak sprawdzic, ale dzisiaj po poludniu zmienilem z 10s na 20s, jutro dam znac jak wtedy to dziala i ewentualnie bede dalej testowal inne wartosci.
2. Mam ustawione inverted bo na normalny to mi odwrotnie pokazywalo otwarte/zamkniete. Ale przyznam ze szybko zmienilem na inverted i nie zwrocilem uwagi jak pokazuje %. Jutro po poludniu przetestuje.