Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)

  • 27 Odpowiedzi
  • 14405 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« dnia: Listopad 24, 2019, 08:59:55 pm »
Ave!

Sto lat się nie odzywałem ale ostatnio nie wiedziałem gdzie ręce włożyć... sporo się działo w bleboxach... ale powoli wychodzę na prostą i będę z powrotem informował o nowościach i planach.

Kilka tygodni temu spadła na nas mała fala hejtu od kilku użytkowników Domoticza, że integracja niedopracowana, że brakuje nowych produktów. Nie my rozwijaliśmy integracje tylko nasi Użytkownicy. Jedni robili to świetnie, drudzy - jak potrafili lub tylko dla swoich potrzeb. I jak ktoś nie miał żaluzji to nie chciał też implementować ich obsługi. Postanowiłem to zmienić i od dwóch tygodni mamy u nas w zespole osobę odpowiedzialną tylko za temat integracji. Wkrótce pojawią się pierwsze i w tym wątku będę o nich informował. Oczywiście będzie można dodawać własne elementy, etc... - całość wyląduje opensourcowo na githubie. Co sądzicie?

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2019, 09:03:36 pm »
Ave! :-)

Pomysł bardzo fajny. Dobrze też, że pojawią się na forum informacje o produktach itp. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

*

Offline TomekWaw

  • ** 68
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Loxberry
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2019, 03:15:20 am »
Myślę że to proteza i łatasz dziury nie tam, gdzie trzeba.
Shelly ma MQTT i jakoś nie widać, aby ktoś narzekał na ich integrowalność.
Zaraz wdrożą HK API do wszystkich swoich klocków i będzie już zupełnie pozamiatane.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2019, 08:59:35 am »
HK API?

Cytat: TomekWaw
Shelly ma MQTT i jakoś nie widać, aby ktoś narzekał na ich integrowalność.

Patrząc po poprzednich wątkach czy z forum czy z FB, myślałem że MQTT jest Ci potrzebne do integrowania z innymi systemami. Czy do czegoś jeszcze?
*

Offline TomekWaw

  • ** 68
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Loxberry
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2019, 12:12:41 pm »
HK = HomeKit
Tak, do łatwego integrowania z innymi / wszystkimi systemami
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2019, 01:22:39 pm »
Smutno mi :(
Ale jak ktoś coś zgłasza, to na bieżąco staram, się poprawić. W sumie dawno nie było żadnych zgłoszeń.
http://forum.lic.pl/blebox/integracja-blebox-z-domoticz/

Niestety przy domoticzu trzeba mieć jeszcze jedną uwagę w głowie: jest sporo rozjazdów i błędów w samym core, co powoduje też problemy z pracą samych modułów.

Fantom
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2019, 01:35:21 pm wysłana przez fantom »
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2019, 01:34:35 pm »
Czekam niecierpliwie na integrację z Home Assistantem :)
*

Offline timek

  • * 1
  • 0
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2019, 10:30:10 am »
Hello
[...] Postanowiłem to zmienić i od dwóch tygodni mamy u nas w zespole osobę odpowiedzialną tylko za temat integracji. Wkrótce pojawią się pierwsze i w tym wątku będę o nich informował. Oczywiście będzie można dodawać własne elementy, etc... - całość wyląduje opensourcowo na githubie. Co sądzicie?

Minął miesiąc, czy już jest rozpisany roadmap integracji z Home Assistant? Czeka mnie trochę zakupów i zastanawiam się - dokupić ble, czy zamienić wszystko na Shelly?

Czy są już konkretne plany kiedy wszystkie kostki bleboxa będą zintegrowane z Google Home?
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2019, 05:15:18 pm »
Do końca stycznia planujemy wypuścić integracje: Domoticz, Home Assistant i openHAB.

Integracje te miały być niespodzianką świąteczną, ale ... Domoticz sam w sobie okazał się "niespodzianką".

(Każdy, kto kiedyś coś dam dłubał, wie o czym mowa).


Najważniejszym naszym celem było zrobieniem wszystkiego "na perfekt":

  • aby zwykły użytkownik mógł podłączyć, wyszukiwać, ustawić, i aby zawsze działało jak należy (i nigdy nie przestało - albo żeby od razy było wiadomo co nie tak i co zmienić)
  • aby entuzjasta miał dostęp do pełnej funkcjonalności każdego urządzenia (i bez pisania kodu)
  • aby maintainerzy projektów mogli spokojnie poprawiać i uaktualniać - nawet nie mając dostępu do urządzenia do testowania (aby nie bali się, że coś popsują)
  • aby nowe integracje były niezwykle proste do napisania i solidne w działaniu (żeby użytkownicy nie musieli na nas czekać jeśli nie chcą)
  • aby architektura i integracja była najlepiej przemyślana jak tylko się da (aby nie trzeba było dziwnych "obejść" czy "porządkowania")
  • aby nieznane/nowe błędy można było zgłosić tak, aby wszystko było jasne gdzie i co nie tak (aby użytkownik nie marnował życia bawiąc się w "detektywa") - i a by ktokolwiek (maintainer, my, entuzjaści) mogli błyskawicznie i bezpiecznie naprawić (bez "okresu testowania przed wypuszczeniem wersji stabilnej)
  • aby szanowany był czas i bezpieczeństwo każdego użytkownika, entuzjasty, maintainera, wdrożeniowcy, integratora, sprzedawcy (czyli zachować najwyższy poziom jakości jaki tylko się da, nie wypuszczać wersji ze znanymi błędami, inteligentnie obsługiwać błędy, itd.)

Bez sensu jest się ścigać z jakąś "konkurencją" o to "kto pierwszy zintegruje z X".

Bo, owszem, można "na szybko". I potem chwalić się "z iloma systemami współpracuje dany produkt".

A potem użytkownik na własnej skórze dowiaduje się że kupił coś, co albo nie działa, albo no... "działa", ale zostało zrobione w zupełnie niepraktyczny sposób. (Albo i tak musi kilka miesięcy po zakupie czekać aż producent "dopracuje").

I potem reszta ludzi patrzy z boku i zraża się do automatyki domowej, bo z nią "same problemy" i "nic tak naprawdę jeszcze nie działa".

Wtedy wszyscy tracą. "Konkurencja" czy nie - to nieistotne.

Więc ktoś musi zapłacić cenę i zrobić porządnie, od A do Z.

Na szczęście najgorsze za nami i można się spodziewać już pierwszych dopracowanych integracji w najbliższych tygodniach.
*

Offline Kevin

  • ** 51
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: homebridge
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2020, 09:27:09 am »
przydało by sie tez zaktualizowac ten plugin dla osob korzystajacych tylko z homebridge https://www.npmjs.com/package/homebridge-blebox
*

Offline weblabs

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: weblabs
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2020, 10:40:56 am »
czy wiadomo już coś na temat integracji z Home Assistant ?
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2020, 09:21:54 am »
przydało by sie tez zaktualizowac ten plugin dla osob korzystajacych tylko z homebridge https://www.npmjs.com/package/homebridge-blebox

Myślę że najlepiej zaczekać na integrację z Home Assistant (wkrótce) - tam są już wtyczki do homekit'a i homebridge'a.

A jak nie, to tak jak z każdym projektem opensource'owym: najlepiej zgłosić problemy w issue's na github'ie - i, jeśli ktoś potrafi - zaproponować poprawki. Jeśli wiadomo co nie tak, ktoś inny może poprawić. Jeśli jest sporo poprawek, ktoś może nimi pozarządzać.

Musi być spore zainteresowanie, bo mało kto chce wkładać mnóstwo czasu w coś, co prawie nikt nie doceni.
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2020, 09:45:08 am »
czy wiadomo już coś na temat integracji z Home Assistant ?

Niewiele zostało do końca - to najważniejsza dla nas integracja, dlatego chcemy aby solidne wsparcie pojawiło się jak najszybciej.

Około 2-3 tygodnie, może szybciej.

P.S. A z ciekawości - o które urządzenia BleBox konkretnie chodzi?
*

Offline weblabs

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: weblabs
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2020, 10:10:58 am »
mam sporo sterowników rolet, chyba z 12 oraz switchBoxD
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracje (Domoticz, OpenHab, HaSS)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2020, 01:33:56 pm »
I jak temat integracji z Domoticza ?