shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API

  • 39 Odpowiedzi
  • 21362 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline h3s1

  • * 3
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: h3s1
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 04, 2016, 10:40:57 pm »
jeszcze jedna rzecz do poprawienia bo wprowadza niespójność i utrudnia prace w API.
Po wywołaniu przez get pozycji (od 0 do 100) - np. 61
otrzymuje się w /api/shutter/state w currentPos->position 86
i tak dalej np.:
81 - 98
48 - 73
22 - 40
Rozumiem, że jest to wynik jakieś funkcji matematycznej, nie muszę jej znać lepiej jak byście w polu position dawali dokładną wartość, którą  operuje się poprzez wartość "u", "d", "f", "Number(0-100)" - jak opisane w instrukcji do API lub tylko same wartości liczbowe ale te, którymi właśnie operuje użytkownik.

Kolejne uwagi później:)
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 04, 2016, 11:07:47 pm »
cześć

Jeśli chodzi o zmianę "position".

Zapytanie "s/{wartość}" ( gdzie wartość to liczba od 0 do 100, np 61 )
powoduje  że roleta ustawia sie w pozycji 61% czasu jaki zajmuje zjazd z samej góry do dołu (a oznacza to np 86%  zamkniecia sie rolety).

Aby ustawić roletę na 61% zamkniecia proponuje użyć zapytania:
s/p/{wartość}

W starszych wersjach te drugie zapytanie (s/p/) może nie być wspierane, lecz wtedy zwracana wartość też oznacza czasowy procent zamkniecia rolety.

Mam nadzieję, że to co napisałem jest dość zrozumiałe :)

Pozdrawiam,
Jacek
*

Offline Greg

  • * 14
  • 1
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 20, 2017, 08:21:27 pm »
Hej. @Patriko ostatnio okazało  się że na technical.blebox.eu nie ma najnowszej wersji API do shutterboxow.

Mam jeszcze pytanie odnośnie factory reset. Nowe urządzenia będą miały przycisk? Jak zrobicie factory reset na starszych? Zwarciem wejść na relayach, czy w ogóle nie będzie takiej możliwości? Przyznaje że możliwość wyłączenia AP byłaby super.

Zauważyłem jeszcze, że AP ustawia się na ten sam channel wifi co sieć do którego podłączony jest kostka - można dać opcje wyboru?

Świetna robota!
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 21, 2017, 09:48:26 am »
Hej!

Cytat: Greg
ostatnio okazało  się że na technical.blebox.eu nie ma najnowszej wersji API do shutterboxow

Zaraz pójdę do chłopaków aby uaktualnili.

Cytat: Greg
Nowe urządzenia będą miały przycisk? Jak zrobicie factory reset na starszych? Zwarciem wejść na relayach, czy w ogóle nie będzie takiej możliwości?

Zero przycisków. Wygrzebywanie sterownika z puszki pod wyłącznikiem mogłoby być małym koszmarem.
Po aktualizacji switchBox(D) oraz shutterBox reset już będzie. Krótka instrukcja:

Cytuj
  • odłączyć zasilanie sterownika,
  • podłączyć ponownie zasilanie sterownika,
  • w ciągu pierwszych 30 sekund od podłączenia zasilania do sterownika nacisnąć przycisk (podłączony do wejścia sterownika, w przypadki wielu wejść – do pierwszego wejścia),
  • trzymać przyciśnięty przycisk przez 10 sekund,
  • zwolnić przycisk,
  • w ciągu kolejnych 10 sekund kliknąć krótko przyciskiem 5 razy,
  • przycisnąć ponownie przycisk i trzymać przez 10 sekund,
  • zwolnić przycisk,
  • przez kolejne 10 sekund nie zmieniać stanu przycisku (pozostawić zwolniony).
  • moduł samoczynnie uruchomi się ponownie, a wszystkie ustawienia przyjmą wartości domyślne (fabryczne)
Stopień skomplikowania czynności potrzebnych do przywrócenia ustawień fabrycznych podyktowany jest ochroną przed przypadkowym wywołaniem przez użytkownika funkcji przywracania.


Cytat: Greg
Przyznaje że możliwość wyłączenia AP byłaby super.
Będzie na dniach :)

Cytat: Greg
Zauważyłem jeszcze, że AP ustawia się na ten sam channel wifi co sieć do którego podłączony jest kostka - można dać opcje wyboru?
Na razie niestety jest to niemożliwe :(

*

Offline Greg

  • * 14
  • 1
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 21, 2017, 10:11:54 am »
@Patriko, no to świetnie ;). Czekam z niecierpliwością :P
*

Offline Greg

  • * 14
  • 1
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 20, 2017, 02:47:54 pm »

Cytat: Greg
Przyznaje że możliwość wyłączenia AP byłaby super.
Będzie na dniach :)

No.. i nie ma :). Są jakieś wieści dokładniejsze?
*

Offline notset

  • * 1
  • 0
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 02, 2017, 09:23:49 pm »
Witam, troszkę odkopię temat. Mam kilka pytań do wersji 1.0:

- na jakiej zasadzie odbywa się automatyczna kalibracja rolety?
- czy jest możliwość wpisania kalibracji manualnej? Teraz mam taki problem, że automatyczna kalibracja nie działa właściwie i koniec (100%) ustawia na rzeczywistej 1/3 całości rolety i nic się nie da z tym zrobic poza zmianą trybu pracy rolety na bez pozycjonowania (czasową). Czas zsuwania po automatycznej kalibracji to ok. 3 sekundy zamiast np. 22. Roleta jest z krańcówkami ale nie wiem czy mechanicznymi czy elektronicznymi.
- podobnie do pytania wyżej, skoro jedyna opcja dla mojej rolety to teraz działanie ustawione na Bez pozycjonowania bo nie ma manualnej kalibracji, czyli opieramy się na czasie - to czy też nie da się na tej podstawie jednak zrobić pozycjonowania? Wiemy że czas 100% to np. 22sek (wpisany ręcznie) i wiemy gdzie jest roleta (był wciskany przycisk w górę lub w dół o ten czas) to analogicznie mozna przyjąć że pozycja to procent tego czasu.

Niestety teraz skoro nie zadziałała poprawnie automatyczna kalibracja to nie mam możliwości ustawienia rolety według pozycji i najgorsze że nie wiem gdzie aktualnie jest.

Jeszcze uwaga do wersji www/wBox:
- harmonogram, na liście wpisów brak wyświetlania dokładnej godziny informującej o której się dzisiaj wykona dana akcja przy wyborze opcji wschodu lub zachodu słońca +/- podane minuty. Wiadomo ten czas się zmienia czyli brak takiej godziny to wróżenie z fusów kiedy się roleta faktycznie otworzy/
 lub zamknie.

Pozdrawiam
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 03, 2017, 02:20:50 pm »
Masz pewnie krańcówki elektroniczne a wersja 1.0 ich nie obsługiwała więc nic z tym nie zrobisz.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 04, 2017, 08:51:11 am »
Hej!

Cytuj
- na jakiej zasadzie odbywa się automatyczna kalibracja rolety?

układ wykrywa początek i koniec rolety na podstawie informacji z wyłączników krańcowych - tak jak pisze viperlodz, w pierwszej wersji shutterBox współpracował tylko z mechanicznymi wyłącznikami - w przypadku elektronicznych efekt był dokładnie taki jak piszesz - w wersji drugiej wykrywane są i takie i takie krańcówki tak więc kalibracja jest całkowicie automatyczna.

Cytuj
- harmonogram, na liście wpisów brak wyświetlania dokładnej godziny informującej o której się dzisiaj wykona dana akcja przy wyborze opcji wschodu lub zachodu słońca +/- podane minuty. Wiadomo ten czas się zmienia czyli brak takiej godziny to wróżenie z fusów kiedy się roleta faktycznie otworzy/ lub zamknie.

dodaję do listy todo :) teraz zamyka się zawsze wraz z astronomicznym wschodem/zachodem dla danego dnia i danej pozycji (ten sam który jest widoczny np. w aplikacji "pogoda" na iOS)

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline piosol

  • * 2
  • 0
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 11, 2017, 11:42:39 pm »
Czy różni się ten moduł od zwyklego przekaźnika na ESP zaprogramowanego na okreslony czas ?

Pomijam cale oprogramowanie i tak chcial bym go uzywac z domoticzem.