Kalibracja rolet w Shutterbox DC

  • 4 Odpowiedzi
  • 9973 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Pietra

  • * 3
  • 0
Kalibracja rolet w Shutterbox DC
« dnia: Lipiec 05, 2022, 03:30:28 pm »
Dzień Dobry

Posiadam rolety z napędami Somfy LW25-BB3
Znalazłem w internetach fajne kosteczki do sterowania nimi, czyli Shutterboxy DC. Niestety pojawił się problem z kalibracją - nie udaje jej się prawidłowo przeprowadzić.
Po korespondencji z producentem stanęło na tym że napędy Somfy są za bardzo wydumane a problem zostanie rozwiazany w Shutterbox DC w wersji 2.0 która miała wyjść w marcu.
Wersja ta niestety w marcu nie wyszła i nie wiadomo kiedy wyjdzie ponieważ mamy ogólnoświatowe problemy z komponentami.
Tutaj pojawia się moje pytanie i w sumie jest to pytanie do producenta - dlaczego nie można zrobić ręcznej kalibracji rolet w istniejącej wersji ShutterBoxa DC.
Wpisać czas pełnego otwarcia i na tej podstawie nimi sterować.
Czas jazdy rolet jest powtarzalny, rolety mają swoje krańcówki i nawet jak dostaną napięcie to nie ruszą jeżeli krańcówka jest aktywna.

Pozwalam sobie to pytanie zadać na forum gdzie jak mi się wydaje pojawiają się ludzie z Blebox.

Pozdrawiam
Radek

*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Kalibracja rolet w Shutterbox DC
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2022, 06:24:55 pm »
Niestety jeszcze nie oprogramowali tej opcji co ma być dodane później. Taka opcja jest w Fibaro, ale też pojawiła się po wielu latach.
*

Offline Pietra

  • * 3
  • 0
Odp: Kalibracja rolet w Shutterbox DC
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2022, 01:07:03 pm »
Czy w takim razie jest alternatywa dla BleBox'a?
System bez jednostki centralnej, dla rolet DC, umożliwiający ręczną kalibrację na podstawie czasu otwarcia/zamknięcia rolety?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Kalibracja rolet w Shutterbox DC
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2022, 09:17:13 pm »
Bez jednostki centralnej nie kojarzę.
*

Offline Pietra

  • * 3
  • 0
Odp: Kalibracja rolet w Shutterbox DC
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2022, 11:36:00 am »
A takie coś jak Shelly 2.5 https://allegro.pl/oferta/shelly-2-5-wifi-roleta-brama-2-kanaly-pomiar-pradu-11437127812
ma szansę prawidłowo się skalibrować?