Połączenie blebox i Beninca Heady

  • 1 Odpowiedzi
  • 1397 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Połączenie blebox i Beninca Heady
« dnia: Wrzesień 07, 2020, 10:16:44 am »
Podłączyłem moduł do centrali Beninca Heady. Aplikacja działa, otwiera i zamyka bramę przez uWi-Fi. Nie działa funkcja Stop! Według schematu jeden przewód modułu powinien być podłączony pod Stop centrali, drugi pod PP a 3 pod Com. W tej konfiguracji brama nie dział w ogóle. Musi być mostek między com a stop na centrali, więc przewód modułu (stop) jest bez użyteczny. Sprawa druga to monitorowanie otwartej bramy w aplikacji. Nie posiadam kontaktronów w zestawie a siłowniki to Bob30. Pod jakie wejścia centrali podłączyć wyjścia monitorowania z blebox-a? Może konfiguracja przez przekaźnik SCA? Jak wtedy z podpięciem napięcia?
*

Offline k3rnell

  • ** 58
  • 5
Odp: Połączenie blebox i Beninca Heady
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2020, 09:09:13 am »
Według schematu jeden przewód modułu powinien być podłączony pod Stop centrali, drugi pod PP a 3 pod Com. W tej konfiguracji brama nie dział w ogóle.
Ustawienia sterownika -> ustawienia zaawansowane -> funkcja drugiego wyjścia na "Stop" oraz typ drugiego wyjścia "NC - normalnie zamknięte".
Nie posiadam kontaktronów w zestawie a siłowniki to Bob30. Pod jakie wejścia centrali podłączyć wyjścia monitorowania z blebox-a? Może konfiguracja przez przekaźnik SCA?
Te siłowniki działają w oparciu o enkodery, więc sygnału z nich "podkraść" się nie da. Albo kontaktrony albo zrobić obwód:
+ zasilania -> SCA -> IN1 -> - zasilania. Tylko wtedy trzeba się pogodzić z tym, że podczas jazdy bramy kontrolka stanu będzie nam migała.
Cytuj
SCA - Styk bez napięcia N.O. do kontrolki otwarcia bramy. Styk jest zamknięty przy otwartej bramie, miga podczas fazy manewru i jest otwarty przy zamkniętej bramie.