Forum użytkowników automatyki budynkowej

Inne => BleBox => Wątek zaczęty przez: dariox26 w Wrzesień 07, 2020, 10:16:44 am

Tytuł: Połączenie blebox i Beninca Heady
Wiadomość wysłana przez: dariox26 w Wrzesień 07, 2020, 10:16:44 am
Podłączyłem moduł do centrali Beninca Heady. Aplikacja działa, otwiera i zamyka bramę przez uWi-Fi. Nie działa funkcja Stop! Według schematu jeden przewód modułu powinien być podłączony pod Stop centrali, drugi pod PP a 3 pod Com. W tej konfiguracji brama nie dział w ogóle. Musi być mostek między com a stop na centrali, więc przewód modułu (stop) jest bez użyteczny. Sprawa druga to monitorowanie otwartej bramy w aplikacji. Nie posiadam kontaktronów w zestawie a siłowniki to Bob30. Pod jakie wejścia centrali podłączyć wyjścia monitorowania z blebox-a? Może konfiguracja przez przekaźnik SCA? Jak wtedy z podpięciem napięcia?
Tytuł: Odp: Połączenie blebox i Beninca Heady
Wiadomość wysłana przez: k3rnell w Wrzesień 15, 2020, 09:09:13 am
Według schematu jeden przewód modułu powinien być podłączony pod Stop centrali, drugi pod PP a 3 pod Com. W tej konfiguracji brama nie dział w ogóle.
Ustawienia sterownika -> ustawienia zaawansowane -> funkcja drugiego wyjścia na "Stop" oraz typ drugiego wyjścia "NC - normalnie zamknięte".
Nie posiadam kontaktronów w zestawie a siłowniki to Bob30. Pod jakie wejścia centrali podłączyć wyjścia monitorowania z blebox-a? Może konfiguracja przez przekaźnik SCA?
Te siłowniki działają w oparciu o enkodery, więc sygnału z nich "podkraść" się nie da. Albo kontaktrony albo zrobić obwód:
+ zasilania -> SCA -> IN1 -> - zasilania. Tylko wtedy trzeba się pogodzić z tym, że podczas jazdy bramy kontrolka stanu będzie nam migała.
Cytuj
SCA - Styk bez napięcia N.O. do kontrolki otwarcia bramy. Styk jest zamknięty przy otwartej bramie, miga podczas fazy manewru i jest otwarty przy zamkniętej bramie.