Problem dimmerbox

  • 52 Odpowiedzi
  • 14407 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2018, 06:36:32 pm »
Jakie żarówki podłączacie do dimmerbox? Sprawdziłem już kilka różnych popularnych na allegro ale niestety wszystkie led przy 25% migają, przy 50-75% juz jest ok ale świecą się prawie na Maxa :/ Jak dotąd prawidłowo zachowywała się tylko żarówka halogenowa ale z uwagi na pobór mocy i nagrzewanie nie chciałbym z nich korzystać. Czy ktoś może polecić żarówki GU10 led, bądź G9 led które dobrze współpracuja z dimmer?
*

Offline areg

  • * 16
  • 0
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2018, 07:33:32 pm »
Jakie żarówki podłączacie do dimmerbox? Sprawdziłem już kilka różnych popularnych na allegro ale niestety wszystkie led przy 25% migają, przy 50-75% juz jest ok ale świecą się prawie na Maxa :/ Jak dotąd prawidłowo zachowywała się tylko żarówka halogenowa ale z uwagi na pobór mocy i nagrzewanie nie chciałbym z nich korzystać. Czy ktoś może polecić żarówki GU10 led, bądź G9 led które dobrze współpracuja z dimmer?

https://www.philips.pl/c-p/8718696562864/led-reflektor-przyciemniany
mam 14 szt na jednym dimmerboxie i działają swietnie.
Pozdrawiam
*

Offline Kevin

  • ** 51
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: homebridge
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2018, 07:35:25 pm »
Jakie żarówki podłączacie do dimmerbox? Sprawdziłem już kilka różnych popularnych na allegro ale niestety wszystkie led przy 25% migają, przy 50-75% juz jest ok ale świecą się prawie na Maxa :/ Jak dotąd prawidłowo zachowywała się tylko żarówka halogenowa ale z uwagi na pobór mocy i nagrzewanie nie chciałbym z nich korzystać. Czy ktoś może polecić żarówki GU10 led, bądź G9 led które dobrze współpracuja z dimmer?


Ja posiadam kanlux professional prodim gu10-7,5W-NW i dzialaja rewelacyjnie
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 04, 2018, 09:00:01 pm »
Ja posiadam kanlux professional prodim gu10-7,5W-NW i dzialaja rewelacyjnie

Na pewno masz ten model? Według strony producenta nie jest to żarówka współpracująca że ściemniaczem.
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 04, 2018, 09:04:07 pm »
https://www.philips.pl/c-p/8718696562864/led-reflektor-przyciemniany
mam 14 szt na jednym dimmerboxie i działają swietnie.
Pozdrawiam

Ściemnienie działa stopniowo w pełnym zakresie, czy tylko bliżej 20%, a potem 80-100%?
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 04, 2018, 09:07:51 pm »
Czy jest możliwość po ponownym włączeniu żarówki aby powróciła ona do ostatnich ustawień w zakresie ściemnienia?
*

Offline areg

  • * 16
  • 0
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 05, 2018, 06:23:55 am »
tak - jeżeli przycisk rozjaśniania przytrzymasz ok 2-3 sek to dimmer odpala sie na ostatniej wartości.
Krótkie przyciśnięcie to włączenie na 100% mocy.
Pozdrawiam
*

Offline miru

  • * 14
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: miru
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 07, 2018, 02:17:59 pm »
Witam,
coś chyba robię nie tak.
Jeszcze kilka pytań.
- opcja zapamiętywania poprzedniego stanu działa z każdą wersją sprzętową?
- to ten przycisk na suwaku?
-powrót do poprzedniego stanu tylko przy załączaniu z klawisza ?

Pozdrawiam
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2018, 05:00:18 pm »
Mam ten sam komunikat po podłączeniu kabli do przycisków i tutaj uwaga bez przycisków.
Sterownik działa poprawnie bez kabli albo na krótkich kablach.
Po podłaczeniu ok 2,5m kabli pokazuje sie ten komunikat. Kable sprawdzone multimetrem, zero zwarcia, zero przebicia.
Jakieś pomysły?

Mam ten sam problem z moim pierwszym Dimmerboxem. Kilka godzin szukałem problemu w okablowaniu - zero przebić, wystarczy podłączyć kable wejścia S1 lub S2 do dalszego przycisku (sam przycisk nie musi być podłączony) i od razu błąd obciążenia. HW 2.0 FW 0.633
Czy jest szansa na rozwiązanie? W większości miejsc, mam instalację z kablami pod dodatkowe przyciski i w tym momencie mój pierwszy Dimmerbox okazuje się bezużyteczny. Czy SwitchBoxD też ma taki problem z kablami do przełączników?
*

Offline areg

  • * 16
  • 0
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 22, 2018, 09:29:38 pm »
Mam SwitchBoxD i jest ok na kablach. Do czasu rozwiązania problemu z Dimmerbox steruje go przez inBox i działa tak jak powinno.
Liczę jednak, że uda się usunąć usterkę poprzez zmianę softu.
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 24, 2018, 08:50:03 am »
Też myślałem o użyciu InBoxa do sterowania, tylko nie chcę nic co jest na baterie, a poza tym drugie urządzenie znacznie podnosi koszty instalacji modułu na punkt. Też mam nadzieję, że software update rozwiąże ten problem, bo moją przygodę z smart oświetleniem rozpocząłem niezbyt dobrze
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 24, 2018, 09:32:10 pm »
Hej!

za kilka dni opublikujemy testową aktualizację do dimmerBox która powinna rozwiązać problem z pojawiającym się komunikatem o przeciążeniu przy podłączeniu zbyt długich przewodów :)

Dam znać gdy będzie gotowa :)

Pozdrawiam!
*

Offline Kevin

  • ** 51
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: homebridge
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 25, 2018, 08:04:13 am »
Hej!

za kilka dni opublikujemy testową aktualizację do dimmerBox która powinna rozwiązać problem z pojawiającym się komunikatem o przeciążeniu przy podłączeniu zbyt długich przewodów :)

Dam znać gdy będzie gotowa :)

Pozdrawiam!

Dla hw 1.0 tez ?
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 27, 2018, 09:34:32 am »
Testuję dimmerboxa w lampce nocnej dla dziecka i też otrzymałem komunikat o przeciążaniu i lampka w nocy zgasła.
Dimmer zasila tylko jedną żarówkę led o mocy 3,5W i nie ma żadnych przewodów podłączonych w miejsce przycisków. Zamontowany jest w obudowie lampki.

fv: 0.633
hv: 2.0
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Problem dimmerbox
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 28, 2018, 03:16:23 pm »
Ave!

Aktualizacja poszła. Na razie dla wersji hv.2. Co do hv.1 chwilowo nie ma jeszcze technicznej możliwości - ma 4 razy mniej pamięci niż hv.2 i po prostu nowe oprogramowanie się w nim nie zmieści a gdy powstawał dimmerBox nikt jeszcze nie myślał o inBox czy uRemote.

Dajcie proszę znać czy problemy zostały wyeliminowane.

Pozdrawiam!
Patryk