Programowanie inboxa przez Wifi?

  • 3 Odpowiedzi
  • 2434 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline abial

  • * 12
  • 0
Programowanie inboxa przez Wifi?
« dnia: Maj 04, 2019, 03:01:46 pm »
Programowanie inBoxa jest koszmarne... Samo wejście w tryb programowania jest nieczytelnie opisane w instrukcji (dopiero filmik na Youtube dobrze to pokazuje), ale nawet jak już wiem jak to zrobić to zaprogramowanie 6 urządzeń z opcjami długi/krótki przycisk to jest zadanie na parę godzin...

Dodatkowo, inBox i shutterbox-y nie lubią się - regularnie albo jeden albo wszystkie (u mnie 4) shutterboxy przestają reagować na inBox. Są jak najbardziej widzialne w Wifi i dają się sterować po Wifi, a inBox ignorują. Wielokrotne naciskanie nie pomaga - 30 razy chyba wystarczy, żeby się poddać? Kolejny raz więc wydłubuję inBoxa ze ściany, sprawdzam - po naciśnięciu przycisku diodki migają tak, jakby nie mógł odnaleźć urządzeń - więc przede mną kolejna godzina usuwania i ponownego programowania...

Proponuję dodać jakąś inną opcję programowania, może poprzez jedno ze skojarzonych urządzeń? Dowolna opcja zdalnego programowania byłaby lepsza od tego co jest teraz.

No i oczywiście może nie powinien gubić shutterbox-ow...
*

Offline abial

  • * 12
  • 0
Odp: Programowanie inboxa przez Wifi?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2019, 09:18:34 pm »
Update: nie miałem czasu wydłubywać inboxa ze ściany, a w międzyczasie była przerwa w dostawie prądu, tak ze 2 godziny (uroki mieszkania poza miastem). A kiedy prąd wrócił shutterboxy znowu zaczęły działać z inboxem... zagadkowe.

Dodam, ze wszystkie urządzenia mają ustawione na sztywno adresy IP na routerze, więc to nie była kwestia zmiany adresów.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: Programowanie inboxa przez Wifi?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2019, 03:56:42 pm »
Spróbuj jeszcze na sztywno na routerze wybrać numer kanału wifi.

Ale ogólnie masz rację, również miałem wielkie problemu ze sparowaniem i co jakiś czas (opisuję to w innym wątku tutaj) jest problem, że nie działa sterowanie inboxem.
Prawdę mówiąc, inbox to jedyna rzecz która trzyma mnie przy tym aby nie przesiąść się na shelly, ale jak tak dalej pójdzie to przesiadka stanie się faktem. A szkoda, bo zapowiadało się tak fajnie...
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Programowanie inboxa przez Wifi?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2019, 08:51:08 am »
Hej!

maks87, abial - prawdopodobnie przyczyną jet zmiana kanału przez router. Sprawdźcie proszę czy macie ustawiony kanał na sztywno czy w trybie Auto.

Pozdrawiam!
Patryk