proxiDimmer - uboga funkcjonalność

  • 4 Odpowiedzi
  • 2116 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

proxiDimmer - uboga funkcjonalność
« dnia: Styczeń 25, 2017, 06:58:03 pm »
Hej,

szukając rozwiązań smart home do mojego mieszkania wpadłem na produkty firmy blebox, bardzo mi się spodobała koncepcja sterowania ich za pomocą wifi bez konieczności posiadania dodatkowego kontrolera. Podjarałem się jak szczypiorek na wiosnę i długo się nie zastanawiając zakupiłem proxiDimmer do testów, który wydał mi się najbardziej 'cool'. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się że owe urządzenie nie ma żadnych możliwości komunikacji ze światem zewnętrznym po za czujnikiem zbliżenia i co za tym idzie ŻADNYCH możliwości konfiguracji ... Jaki jest sens wypuszczania takiego bubla ? Czemu to urządzenie jako chyba jedyne z urządzeń blebox nie ma obsługi wifi ? Nawet poziom przyciemnienia nie jest zapamiętywany pomiędzy wyłączeniami ... Czy ktoś się orientuje czy firma blebox planuje w niedalekiej przyszłości wypuszczanie nowych urządzeń tego typu ale z większym wachlarzem możliwości ? Gdyby ten dimmer mógł być sterowany zdalnie (czyli ON/OFF, ustawienie poziomu przyciemnienia), do tego miał konfigurowalne opcje typu czas rozjaśniania i przyciemniania, generalnie gdyby miał opcje typowego inteligentnego ściemniacza i do tego ten zajefajny czujnik zbliżeniowy to moim zdaniem zrobiłby furorę na rynku. A tak to pffff ....

pzdr.
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: proxiDimmer - uboga funkcjonalność
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2017, 01:32:58 pm »
Zgadzam się, że to jest najmniej funkcjonalne urządzenie z palety blebox. Ale przecież funkcjonalność była ci znana przed zakupem, dlaczego więc nazywasz je bublem?
Odp: proxiDimmer - uboga funkcjonalność
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2017, 02:39:19 pm »
No właśnie nie znana mi była funkcjonalność bo założyłem że wszystkie urządzenia blebox mają obsługę wifi i już nie sprawdzałem dokładnie. Wiem, moja wina :-P w sumie jak się zastanowiłem do czego można to wykorzystać to nie jest tak źle, ale to że nie da się skonfigurować czasu wyłączania to jest ogromny minus, to już lepiej by było jakby nie było tego efektu fade-out tylko było wyłączenie natychmiastowe.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: proxiDimmer - uboga funkcjonalność
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2017, 02:59:12 pm »
Można zrobić to na okrętkę. Wykorzystać przycisk zbliżeniowy blebox i jego podpiąć pod moduł inteligentny:)
Odp: proxiDimmer - uboga funkcjonalność
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2017, 04:03:46 pm »
hmm, trzeba by coś wykombinować żeby zniwelować PWM, jakiś kondensator + tranzystor albo komparator.