shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi

  • 203 Odpowiedzi
  • 67826 Wyświetleń

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 07, 2018, 08:07:50 pm »
Mam podobnie, sterowniki od dwóch tygodni wszystko ładnie działało. Instalatorzy rolet byli bardzo zainteresowani.

Dzisiaj rano ostatni raz zadziałał. Niebieska dioda nie miga, w routerze nie widać podpiętego bleboxa pozostałe tak.
-Ap wyłączony - podczas pierwszej konfiguracji  więc nie połączę się nawet gdyby działał.
-był wyłaczony na minutę, nic
-przyciski góra/dół nic
-zasilanie dochodzi do urządzenia

z tym sterownikiem od początku był problem, długo łączył się z routerem albo wcale dopiero włączenie wyłączenie pomagało. Pozostałe bezproblemowo


Czy mam zrobić hard reset czy wysłać do producenta w ramach reklamacji ?

Przy okazji zapytam, mam pilot - żona uparła się na niego.  Za chiny nie mogę go skonfigurować w/g instrukcji posiłkując się także filmem na youtube. Czy shuttery muszą mieć włączony tryb AP czy zadziałają bez tego trybu aby zaprogramować pilot ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2018, 08:22:21 pm wysłana przez radbilcz »
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 07, 2018, 08:46:43 pm »
Odsyłaj. Ogólnie jak coś nie działa to albo piszcie od razu na support@blebox.eu albo wysyłajcie. Po to są chłopaki od wsparcia technicznego aby Wam pomóc a akurat blebox ma szanować użytkowników a nie jak (tu nazwa losow wybranej "wiodącej" marki z zakresu automatyki) szukać sposobów na odrzucenie reklamacji bo paragon wyblakł albo bo instalator nie miał złotego certyfikatu w kwiatuszki.

Co do pilota, aby go dodac musisz włączyć AP, potem możesz go ponownie wyłączyć.

Pozdrawiam!
Patryk
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 07, 2018, 09:25:26 pm »
Odsyłaj. Ogólnie jak coś nie działa to albo piszcie od razu na support@blebox.eu albo wysyłajcie. Po to są chłopaki od wsparcia technicznego aby Wam pomóc a akurat blebox ma szanować użytkowników a nie jak (tu nazwa losow wybranej "wiodącej" marki z zakresu automatyki) szukać sposobów na odrzucenie reklamacji bo paragon wyblakł albo bo instalator nie miał złotego certyfikatu w kwiatuszki.

Co do pilota, aby go dodac musisz włączyć AP, potem możesz go ponownie wyłączyć.

Pozdrawiam!
Patryk
Dziękuję tak zrobię tzn wyślę do serwisu. To się nazywa support !
przeglądając ustawienia innych shutterboxów zauważyłem że jeden pokazuje bardzo słaby zasięg wykrytych sieci bezprzewodowych a jest w tym samym miejscyu gdzie inne czy z nim tez jest coś nie tak ?
Pozdrawiam
Radek
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 08, 2018, 08:42:57 am »
Przyczyn może być dużo - jakiś przewód w ścianie koło anteny, inne jej ułożenie (antena jest pod wystającą częścią patrząc od góry to po lewej stronie, tam gdzie b), metalowe obiekty w pobliżu. Pytanie czy działa poprawnie poza wyświetlaniem słabszego zasięgu?
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 10, 2018, 02:55:01 pm »
Tylko zasięg, obok sąsiadujące ze sobą doslownie mam pokazują "normalne" wskazania. Pobawię się ustawieniem przestrzennym sterownika, zobaczę czy to coś da.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 05, 2018, 12:06:40 pm »
możesz dokładnie tak to skonfigurować :) albo np. wykorzystać opcję "góra/stop/dół" (jeden klawisz).
Dojdzie w przyszłości opcja "góra/stop" i "dół/stop" ale jeszcze jej nie ma :(
Odświeżam stary temat: czy jest szansa żeby:
- w inboxie krótkie przyciśnięcie oznaczało góra/stop albo dół/stop (pisałeś w cytowanym poście, że dojdzie to w przyszłości. A kiedy ta "przyszłość" będzie? :)
- klawiszem przewodowym móc sterować roletą do pozycji ulubione (tak jak to ma miejsce przez inboxa, czyli przez dłuższe przyciśnięcie klawisza)?

Ogólnie dwa pytania dążą do tego samego, aby zarówno klawiszem przewodowym jak i bezprzewodowym mieć dokładnie takie same funkcje.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 15, 2018, 09:33:34 am »
Czekając na odpowiedź na powyższe pytania, piszę kolejny post, tym razem będzie długi i "niemiły".

Ok. pół roku temu, kiedy to postanowiłem zainstalować rolety w mieszkaniu szukałem sterownika który będzie miał miał możliwość zainstalowania fizycznych klawiszy podłączonych bezprzewodowo do sterownika (warunkiem koniecznym była możliwość sterowania roletami fizycznym klawiszem zainstalowanym przy wejściu do pokoju, ale ponieważ nie planowałem remontu, to musiałem to zrobić bezprzewodowo). Do tego jeszcze chciałem mieć możliwość sterowania przez internet oraz integrację z Domoticzem. Po przejrzeniu dostępnych na rynku urządzeń, okazało się, że blebox spełnia moje wszystkie wymagania więc zakupiłem trzy komplety tzn. shutterbox + inbox. Nawet tutaj na forum chwaliłem to rozwiązanie i gratulowałem pomysłodawcy tego biznesu (Patriko).
Dodam, że ostatecznie poza klawiszami podłączonymi do inboxa, zainstalowałem też klawisze wpięte bezpośrednio do shitterboxa - skoro i tak musiałem przy oknie zrobić puszkę na shutterboxa to podłączyłem też klawisze. W pierwszej chwili nie chciałem tego mieć (bo po co w pokoju 10m2 mieć aż dwa fizyczne klawisze do sterowania, wystarczyły by tylko te przy drzwiach), ale okazało się, że czasem to jedyna możliwość podniesienia rolety, bo zarówno inbox jak i sterowanie przez internet nie działa.

Niestety pierwsze problemy pojawiły się już przy parowaniu shutterboxa z inboxem. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją (oraz po obejrzeniu filmiku na YT) ale nie udawało mi się sparować urządzeń. Dopiero po kilkunastu próbach (na każdym z takich kompletów) udało się zrobić parowanie. Może to przypadek, może coś źle robiłem, ale na prawdę nie było łatwo. No ale nic, udało się sparować, sterowanie działało.

Kolejny problem wystąpił po jakimś czasie. Jeden z trzech shutterboxów który mam, przestał działać przy sterowaniu przez internet. Przy sterowaniu klawiszem podłączonym do shutterboxa jak i tym do inboxa wszystko działało, ale shuterbox nie był widoczny w sieci lokalnej. W takim wypadku pomaga tylko odłączenie od zasilania. W tym samym czasie, dwa pozostałe shutterboxy działają prawidłowo.

Następnie za jakiś czas kolejny problem, a dokładniej brak możliwości sterowania przez inboxa. Znowu klawisz przy shutterboxie działa, tym razem sterowanie przez internet działa, a inbox nie działa. Tutaj natomiast odłączenie od zasilania nie pomaga, trzeba "odparować" inboxa i sparować ponownie (znowu z problemami jak za pierwszym razem).

W zeszłym tygodniu miałem po raz kolejny te dwa przypadki, najpierw jeden z shutterboxów przestał działać przez internet, a w ostatni piątek, w tym samym momencie, wszystkie trzy shutterboxy przystały działać z inboxami.

Patriko, czy są gdzieś zbierane jakieś logi etc żebyście mogli przeanalizować te przypadki? Zaczyna to być nieco wkurzające, że wieczorem opuszczam roletę inboxem, a rano, wychodząc z pokoju nie mogę jej już podnieść bo nie działa. A jeszcze bardziej wkurzające się robi jak trzeba wytłumaczyć żonie, że dzisiaj to nie działa klawisz przy drzwiach, a za kilka dni nie będzie działało sterowanie przez internet itd. :)

PS. https://shelly.cloud/shelly2/ - ktoś kojarzy? Już testował? Wydaje się być coś "podobnego" do bleboxa.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 15, 2018, 05:36:21 pm »
Hej!

Przepraszam, poprzedniego postu nie zauważyłem albo nie dostałem powiadomienia.

ad. - w inboxie krótkie przyciśnięcie oznaczało góra/stop albo dół/stop (pisałeś w cytowanym poście, że dojdzie to w przyszłości. A kiedy ta "przyszłość" będzie? :)

na razie mamy na tapecie integracje z google home i alexą oraz uSensor więc prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku (choć to całkiem niedługo)


- klawiszem przewodowym móc sterować roletą do pozycji ulubione (tak jak to ma miejsce przez inboxa, czyli przez dłuższe przyciśnięcie klawisza)?  - sticketowałem;

Co do shutterBoxów i rozłączania - jaką masz wersję firmware i hardware?

Pozdrawiam,
Patryk
*

Offline stratoss

  • ** 35
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 15, 2018, 05:43:27 pm »
Hej!

Przepraszam, poprzedniego postu nie zauważyłem albo nie dostałem powiadomienia.

ad. - w inboxie krótkie przyciśnięcie oznaczało góra/stop albo dół/stop (pisałeś w cytowanym poście, że dojdzie to w przyszłości. A kiedy ta "przyszłość" będzie? :)

na razie mamy na tapecie integracje z google home i alexą oraz uSensor więc prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku (choć to całkiem niedługo)

A będzie coś robione z Apple Home Kit ?

- klawiszem przewodowym móc sterować roletą do pozycji ulubione (tak jak to ma miejsce przez inboxa, czyli przez dłuższe przyciśnięcie klawisza)?  - sticketowałem;

Co do shutterBoxów i rozłączania - jaką masz wersję firmware i hardware?

Pozdrawiam,
Patryk



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 15, 2018, 05:46:49 pm »
Cytat: stratoss
A będzie coś robione z Apple Home Kit ?

Na razie tylko integracje przez homebridge / hass (ta druga działa naprawdę fajnie)
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 15, 2018, 09:04:36 pm »
na razie mamy na tapecie integracje z google home i alexą oraz uSensor więc prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku (choć to całkiem niedługo)
W takim razie czekam dalej bo to przydatna funkcja będzie.

klawiszem przewodowym móc sterować roletą do pozycji ulubione (tak jak to ma miejsce przez inboxa, czyli przez dłuższe przyciśnięcie klawisza)?  - sticketowałem;
Jak wyżej, czekam na update.

Co do shutterBoxów i rozłączania - jaką masz wersję firmware i hardware?
Wersja sprzętu to 9.1 na wszystkich trzech urządzeniach.
Natomiast wersja oprogramowania to na dwóch mam 0.600 a jeden (od jakiś dwóch tygodni) ma 0.601.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 15, 2018, 09:27:12 pm »
Hmm.. a jaki masz router/access point? Czy możliwe, że zmienia on kanały sieci wifi? To by tłumaczyło zachowanie inboxów.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 16, 2018, 07:23:23 pm »
Czyli chcesz powiedzieć, że inbox komunikuje się z shutterboxem nie bezpośrednio a za pomocą lokalnej sieci wifi? Hmm, do tej pory byłem przekonany, że wifi w domu w ogóle nie jest potrzebne aby sterowanie przez inboxa działało.

A odpowiadając na pytanie, to w routerze miałem ustawiony kanał wifi na auto, więc mogła się zdarzyć sytuacja, że kanał w między czasie został zmieniony. Dzisiaj ustawiłem na sztywno kanał, wymagało to oczywiście restartu routera, po czym inboxy zaczęły od razu działać (oczywiście wszystkie trzy), bez konieczności wykonywania parowania od nowa.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 23, 2018, 01:06:55 pm »
Hej! Komunikuje się bezpośrednio ale: accesspoint może wymusić zmianę kanału WiFi urzadzenia i inBox musi go odszukać - teoretycznie po maksymalnie 13-14 naciśnięciach powinien go znaleźć ale nikt tak długo nie będzie czekał - zwłaszcza jeśli  router często zmienia kanał. Czyli na chwilę obecną wszystko OK? :)
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 23, 2018, 02:09:02 pm »
OK, rozumiem.
Na dzień dzisiejszy jest OK, po ustawieniu na sztywno kanału WIFI będę obserwował czy sytuacja się powtórzy, czy to rozwiązuje problem.