shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi

  • 203 Odpowiedzi
  • 67770 Wyświetleń

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline marp

  • * 13
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #180 dnia: Kwiecień 22, 2019, 11:37:40 pm »
Od 2 dni jestem poza domem i chciałem sprawdzić czy rolety rano się podniosły (zgodnie z harmonogramem). Posiadam 3 shutterboxy, wczoraj jak sprawdzałem to zdalnie mogłem sterować tylko jednym z nich, dwa pozostałe były wyszarzone. Dzisiaj sytuacja podobna, ale ten który jest aktywny to inni niż ten co był wczoraj.
Ostatnio trochę tutaj narzekałem na ciągłe problemy, i znowu po raz kolejny coś nie działa. Raczej to nie wina mojej sieci wifi, bo jak widać część z modułów jest dostępna zdalnie, więc i wifi i internet działają.

Na prawdę w tej chwili przy tych shutterboxach trzyma mnie jedynie inbox bo nie mam jak pociągnąć kabli od okna do drzwi (a przy drzwiach chce właśnie mieć sterowanie roletami), gdyby nie to to już bym dawno się ich pozbył. Mija dokładnie rok od kiedy ich używam i mam wrażenie, że na początku nie było tego typu problemów.

W wersji firmware shutterBox 0.943 dodaliśmy moduł diagnostyki połączeń sieciowych, aby z niego skorzystać wystarczy wejść w ustawienia sterownika do sekcji "Podłącz do sieci WiFi", należy użyć aplikacji wBox w wersji minimum 5.7. Proszę sprawdzić co sterowniki raportują w tej sekcji - pewnie pomoże to ustalić przyczynę opisanego zachowania.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 23, 2019, 10:14:50 pm »
Właśnie zaktualizowałem jeden moduł do wersji 0.943 i nigdzie nie widzę żadnego modułu diagnostyki. Możesz pokazać screena gdzie to jest?
*

Offline marp

  • * 13
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #182 dnia: Kwiecień 24, 2019, 05:45:47 am »
Właśnie zaktualizowałem jeden moduł do wersji 0.943 i nigdzie nie widzę żadnego modułu diagnostyki. Możesz pokazać screena gdzie to jest?

W sekcji "Podłącz do sieci WiFi", w aplikacji wBox w wersji minimum 5.7 są wyświetlane pola diagnostyczne "Status klienta WiFi" oraz "Status dostępu zdalnego", w przypadku wykrycia nieprawidłowości wyświetli się krótki komunikat w kolorze czerwonym oraz pojawi się przycisk "szczegóły", po kliknięciu którego można zapoznać się z szerszym opisem wykrytej nieprawidłowości.

Poniżej link do zrzut ekranu w sytuacji w której połączenie z siecią WiFi jest cały czas utrzymane, sygnał jest mocny, ale pakiety mają duże opóźnienia, są gubione lub wielokrotnie retransmitowane z powodu przeciążenia routera lub zajętości kanału.

https://blebox.eu/images/diagnostykaSieciPrzyklad.jpg
*

Offline bauer

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: bauer
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 26, 2019, 01:15:49 pm »
Witam serdecznie, czy ktoś z kolegów posiada działającą integrację shutterbox-ów z HomeAssistant v 0.92? Niestety custom component, który posiadam odmówił posłuszeństwa po aktualizacji. Czy ktoś coś?
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 27, 2019, 05:07:22 pm »
Zmieniło się API w Ha, ale nie miałem czasu jeszcze zrobić updateow
*

mackay

  • Gość
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 27, 2019, 08:27:59 pm »
Witam serdecznie, czy ktoś z kolegów posiada działającą integrację shutterbox-ów z HomeAssistant v 0.92? Niestety custom component, który posiadam odmówił posłuszeństwa po aktualizacji. Czy ktoś coś?

Masz w katalogu z komponentem pliki __init__.py ? Ja u siebie nie miałem i faktycznie przy 0.92 przestał mi działać shutterbox i switchbox.
Przy okazji tej zmiany uporządkowałem od razu lokalizację komponentu:
/config/custom_components/blebox
wewnątrz 3 pliki:
__init__.py (może być nawet i pusty plik)
cover.py
switch.py

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2019, 08:41:57 pm wysłana przez mackay »
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 28, 2019, 09:37:28 am »
Witam ,jakis  czas temu zmieniłem sterowniki rolet od I... na sterowniki shutterbox 2.0. Brakuje mi w harmonogramie  opcji  (Minut przed/po, wschodzie/zachodzie słońca ,ale nie wcześniej niz np. 6:30)dla  mnie było to wygodne ponieważ zimą jasno robi sie po godzinie 8:00 i w shutterbox będę musiał zmieniac ręćznie zimą o wschodzie słońca ,a latem  np.  o godzinie 6:30,jeśli to nie problem dla programisty z Blebox, czy można dodać takie ustawienie,ewentualnie jak ułatwić ?
*

Offline uspino

  • * 1
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #187 dnia: Kwiecień 29, 2019, 08:41:24 am »
Witam serdecznie, czy ktoś z kolegów posiada działającą integrację shutterbox-ów z HomeAssistant v 0.92? Niestety custom component, który posiadam odmówił posłuszeństwa po aktualizacji. Czy ktoś coś?

Masz w katalogu z komponentem pliki __init__.py ? Ja u siebie nie miałem i faktycznie przy 0.92 przestał mi działać shutterbox i switchbox.
Przy okazji tej zmiany uporządkowałem od razu lokalizację komponentu:
/config/custom_components/blebox
wewnątrz 3 pliki:
__init__.py (może być nawet i pusty plik)
cover.py
switch.py

Hello, please excuse me for writing in English, I’ll include Google translation to Polish at the bottom.
I’m trying to use Shutterbox2 with Home Assistant. I understand there are some people here with a working custom component, but I can’t find the component and I don’t know what to include in configuration.yaml. Could somebody please give me some advice or point me in the right direction? Thank you!

Witaj, przepraszam za pisanie po angielsku, na dole zamieszczę tłumaczenie Google na język polski.
Próbuję użyć Shutterbox2 za pomocą Home Assistant. Rozumiem, że są tutaj osoby z działającym komponentem niestandardowym, ale nie mogę znaleźć komponentu i nie wiem, co zawrzeć w pliku configuration.yaml. Czy ktoś mógłby mi doradzić lub wskazać mi właściwy kierunek? Dziękuję Ci!
*

Offline bauer

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: bauer
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 29, 2019, 09:53:46 am »
Witam serdecznie, czy ktoś z kolegów posiada działającą integrację shutterbox-ów z HomeAssistant v 0.92? Niestety custom component, który posiadam odmówił posłuszeństwa po aktualizacji. Czy ktoś coś?

Masz w katalogu z komponentem pliki __init__.py ? Ja u siebie nie miałem i faktycznie przy 0.92 przestał mi działać shutterbox i switchbox.
Przy okazji tej zmiany uporządkowałem od razu lokalizację komponentu:
/config/custom_components/blebox
wewnątrz 3 pliki:
__init__.py (może być nawet i pusty plik)
cover.py
switch.py

Dziękuję za podpowiedź, zaczęło działać, pozostał mi jeszcze tylko problem z brakiem działania pozycjonowania. Integracji zaczyna działać jedynie po za-komentowaniu:

if self._url_get_state is not None:
            r = requests.get(self._url_get_state)
            if r.status_code==200:
                """self._is_calibrated = r.json()['calibrationParameters']['isCalibrated']==1 """

Niestety tyle mi się udało zdiagnozować, po za-komentowaniu, komponent działa, mogę otwierać/zamykać i tyle :(
*

Offline bauer

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: bauer
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 02, 2019, 12:25:47 pm »
Witam serdecznie, czy ktoś z kolegów posiada działającą integrację shutterbox-ów z HomeAssistant v 0.92? Niestety custom component, który posiadam odmówił posłuszeństwa po aktualizacji. Czy ktoś coś?

Masz w katalogu z komponentem pliki __init__.py ? Ja u siebie nie miałem i faktycznie przy 0.92 przestał mi działać shutterbox i switchbox.
Przy okazji tej zmiany uporządkowałem od razu lokalizację komponentu:
/config/custom_components/blebox
wewnątrz 3 pliki:
__init__.py (może być nawet i pusty plik)
cover.py
switch.py

Hello, please excuse me for writing in English, I’ll include Google translation to Polish at the bottom.
I’m trying to use Shutterbox2 with Home Assistant. I understand there are some people here with a working custom component, but I can’t find the component and I don’t know what to include in configuration.yaml. Could somebody please give me some advice or point me in the right direction? Thank you!

Witaj, przepraszam za pisanie po angielsku, na dole zamieszczę tłumaczenie Google na język polski.
Próbuję użyć Shutterbox2 za pomocą Home Assistant. Rozumiem, że są tutaj osoby z działającym komponentem niestandardowym, ale nie mogę znaleźć komponentu i nie wiem, co zawrzeć w pliku configuration.yaml. Czy ktoś mógłby mi doradzić lub wskazać mi właściwy kierunek? Dziękuję Ci!


Cześć, posiadam ale tylko częściowo funkcjonalny komponent. Działa jedynie opuszczanie\podnoszenie\zatrzymanie, niestety nie działa pozycjonowanie. Jeżeli jesteś zainteresowany takim stanem nie ma problemu, mogę udostępnić plik cover.py
*

Offline weblabs

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: weblabs
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 06, 2019, 03:09:58 pm »
Witam serdecznie, czy ktoś z kolegów posiada działającą integrację shutterbox-ów z HomeAssistant v 0.92? Niestety custom component, który posiadam odmówił posłuszeństwa po aktualizacji. Czy ktoś coś?

Masz w katalogu z komponentem pliki __init__.py ? Ja u siebie nie miałem i faktycznie przy 0.92 przestał mi działać shutterbox i switchbox.
Przy okazji tej zmiany uporządkowałem od razu lokalizację komponentu:
/config/custom_components/blebox
wewnątrz 3 pliki:
__init__.py (może być nawet i pusty plik)
cover.py
switch.py

Dziękuję za podpowiedź, zaczęło działać, pozostał mi jeszcze tylko problem z brakiem działania pozycjonowania. Integracji zaczyna działać jedynie po za-komentowaniu:

if self._url_get_state is not None:
            r = requests.get(self._url_get_state)
            if r.status_code==200:
                """self._is_calibrated = r.json()['calibrationParameters']['isCalibrated']==1 """

Niestety tyle mi się udało zdiagnozować, po za-komentowaniu, komponent działa, mogę otwierać/zamykać i tyle :(

zmienili trochę w nowym API, powinno być:

        if self._url_get_state is not None:
            r = requests.get(self._url_get_state)
            if r.status_code==200:
                self._is_calibrated = r.json()['shutter']['calibrationParameters']['isCalibrated']==1

*

Offline Mantus

  • * 19
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 09, 2019, 07:11:06 pm »
podłączam sie pod poniższą prośbę!
byłoby to duże ułatwienie
czy jest w planach dorobienie takiej opcji?

Witam ,jakis  czas temu zmieniłem sterowniki rolet od I... na sterowniki shutterbox 2.0. Brakuje mi w harmonogramie  opcji  (Minut przed/po, wschodzie/zachodzie słońca ,ale nie wcześniej niz np. 6:30)dla  mnie było to wygodne ponieważ zimą jasno robi sie po godzinie 8:00 i w shutterbox będę musiał zmieniac ręćznie zimą o wschodzie słońca ,a latem  np.  o godzinie 6:30,jeśli to nie problem dla programisty z Blebox, czy można dodać takie ustawienie,ewentualnie jak ułatwić ?
*

Offline tayohi

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Tayohi
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 31, 2019, 08:37:19 pm »
Witam serdecznie, proszę o informację czy jest możliwość aby posiadając kilka shutterboxow zrobić jeden klawisz centralny fizyczny w holu ? , lub czy istnieje możliwość sterowania jednym klawiszem fizycznym całą grupą rolet?
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 03, 2019, 11:43:49 am »
Witam,
czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to jest, że dłuższe przerwy w dostawie prądu skutecznie uwalają po kilka shutterboxów?
Generalnie wygląda to tak:
1. Brak prądu przez powiedzmy 2-3h
2. Prąd wraca
3. W apce okazuje się, że np 2 pomieszczeń nie widać
4. Rozbieram przełącznik a tam mocno nagrzany i "cykający" shutterbox
5. Próby resetu bezowocne, shutterbox po prostu nie wstaje

Generalnie system reklamacji działa świetnie (choć ostatnio w sklepie już nie wymieniają na miejscu, tylko trzeba czekać na reklamację - Wrocław), ale nie wydaje mi się aby takie zachowanie sprzętu było normalne. Mało zabawny jest również każdorazowy demontaż/montaż.
Da się to jakoś dodatkowo zabezpieczyć w takich sytuacjach? Wyłączanie zasilania z bezpieczników nie robi im krzywdy. Nie jest to również jakieś konkretne pomieszczenie a bardzo losowa sprawa (w zasadzie wymieniłem już w sumie 4 z 5 jakie kupiłem).

Sugestie?

Z góry dzięki.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 03, 2019, 11:47:06 am »
Hej!

Pytanie: brak prądu spowodowany np. burzą (np. tą co była dwa dni temu we Wro)? Chodzi o to czy shutterBox umarł bardziej podczas burzy czy po przywróceniu zasilania.

(edit, 04.07.2019, 22:11)

okej, chyba znaleźliśmy przyczynę która mogła powodować uszkodzenie jednej z przetwornic w warunkach "obniżonego napięcia", jak masz jakieś uszkodzone to podeślij do nas bezpośrednio z dopiskiem "burza, forum" czy coś takiego odeślemy Ci prototyp nowej wersji :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2019, 09:12:33 pm wysłana przez Patriko »