shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi

• 201 Odpowiedzi
  • 19559 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 05, 2019, 07:08:29 pm »
To było ponad dwa tyg temu i sterowniki już wymieniłem poprzez sklep we Wrocławiu. Brak prądu nie był związany z burzą, obie sytuacje były związane z dłuższą awarią, obie odnotowane przez Tauron i trwały dość długo >2h. Miejscowość Domasław. Następnym razem dam wam znać bezpośrednio zaraz po awarii.
Pozdrawiam
*

Offline Grum

• * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Blebox
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 15, 2019, 12:43:03 pm »
A ja tam ciągle czekam na jakąś kalibrację rolet z elektronicznymi krańcówkami.
Czy tak trudno dorobić najprostsze sterowanie czasem?
Strasznie irytujące jest też całkowite otwieranie i zamykanie bez możliwości zatrzymania w drodze. Nie da się czegoś z tym zrobić?
*

Offline Patriko

• Moderator
  • ***** 432
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 15, 2019, 12:47:06 pm »
Hej!

Ale przecież kalibracja dla krańcówek elektronicznych jest już w shutterBox v2.0 od prawie dwóch lat?

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline Grum

• * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Blebox
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 15, 2019, 12:53:10 pm »
Mam silnik Mobilus ES M35 z senso, nie da się skalibrować ani zatrzymać otwierania czy zamykania w trakcie.
*

Offline abial

• * 10
  • 0
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 31, 2019, 12:07:04 pm »
Niestety, mam ten sam napęd Mobilus i takie same objawy. Jedyne co pozwala zatrzymać rolety to przycisk mechaniczny, który na szczęście zostawiłem - jest podłączony do shutterboxa i zachowuje się tak:

* stan początkowy - roleta jest nieruchoma
* jedno kliknięcie powoduje uruchomienie rolety, jeśli nic innego nie zrobię to albo otworzy się albo zamknie się całkowicie.
* kliknięcie gdy roleta jest w ruchu powoduje co prawda zatrzymanie ALE RÓWNIEŻ uruchomienie w przeciwnym kierunku (strasznie irytujące!!!)
* gdy roleta jest w ruchu jedno kliknięcie i w ciągu 1 sekundy drugie dłuższe kliknięcie powoduje zatrzymanie rolety (hura!)

Nie wiem kto tutaj zawinił - Blebox czy Mobilus, i tak naprawdę mnie to nie obchodzi. Ale skoro istnieje jednak metoda na wymuszenie zatrzymania to fajnie byłoby dodać możliwość zaprogramowania takiej sekwencji jako workaround.
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 02, 2019, 01:36:43 pm »
Dzień dobry, może Pan rozwiązać ten problem zmieniając tryb pracy siłownika Mobilus ES/ERS z trybu z podtrzymaniem na tryb bez podtrzymania. Proszę wejść w TRYB PROGRAMOWANIA siłownika przez dwukrotne wyłączenie i włączenie zasilania siłownika - siłownik potwierdzi krótkim ruchem. Następnie po 2 sekundach podać fazę na kierunek GÓRA i DÓŁ równocześnie i przytrzymać aż do momentu potwierdzenia krótkim ruchem. Powinno działać.
Oficjalne konto Mobilus Motor
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 15, 2019, 12:15:13 pm »
Witam. Czy podłączę ten sterownik do rolet w sytuacji gdy w puszce , przy dotychczasowym włączniku mam tylko 3 kable ? Jeden zasilający , dwa - góra/dół. Nie ma "N"