shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi

  • 203 Odpowiedzi
  • 67426 Wyświetleń

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 05, 2019, 07:08:29 pm »
To było ponad dwa tyg temu i sterowniki już wymieniłem poprzez sklep we Wrocławiu. Brak prądu nie był związany z burzą, obie sytuacje były związane z dłuższą awarią, obie odnotowane przez Tauron i trwały dość długo >2h. Miejscowość Domasław. Następnym razem dam wam znać bezpośrednio zaraz po awarii.
Pozdrawiam
*

Offline Grum

  • * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Blebox
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 15, 2019, 12:43:03 pm »
A ja tam ciągle czekam na jakąś kalibrację rolet z elektronicznymi krańcówkami.
Czy tak trudno dorobić najprostsze sterowanie czasem?
Strasznie irytujące jest też całkowite otwieranie i zamykanie bez możliwości zatrzymania w drodze. Nie da się czegoś z tym zrobić?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 15, 2019, 12:47:06 pm »
Hej!

Ale przecież kalibracja dla krańcówek elektronicznych jest już w shutterBox v2.0 od prawie dwóch lat?

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline Grum

  • * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Blebox
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 15, 2019, 12:53:10 pm »
Mam silnik Mobilus ES M35 z senso, nie da się skalibrować ani zatrzymać otwierania czy zamykania w trakcie.
*

Offline abial

  • * 12
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 31, 2019, 12:07:04 pm »
Niestety, mam ten sam napęd Mobilus i takie same objawy. Jedyne co pozwala zatrzymać rolety to przycisk mechaniczny, który na szczęście zostawiłem - jest podłączony do shutterboxa i zachowuje się tak:

* stan początkowy - roleta jest nieruchoma
* jedno kliknięcie powoduje uruchomienie rolety, jeśli nic innego nie zrobię to albo otworzy się albo zamknie się całkowicie.
* kliknięcie gdy roleta jest w ruchu powoduje co prawda zatrzymanie ALE RÓWNIEŻ uruchomienie w przeciwnym kierunku (strasznie irytujące!!!)
* gdy roleta jest w ruchu jedno kliknięcie i w ciągu 1 sekundy drugie dłuższe kliknięcie powoduje zatrzymanie rolety (hura!)

Nie wiem kto tutaj zawinił - Blebox czy Mobilus, i tak naprawdę mnie to nie obchodzi. Ale skoro istnieje jednak metoda na wymuszenie zatrzymania to fajnie byłoby dodać możliwość zaprogramowania takiej sekwencji jako workaround.
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 02, 2019, 01:36:43 pm »
Dzień dobry, może Pan rozwiązać ten problem zmieniając tryb pracy siłownika Mobilus ES/ERS z trybu z podtrzymaniem na tryb bez podtrzymania. Proszę wejść w TRYB PROGRAMOWANIA siłownika przez dwukrotne wyłączenie i włączenie zasilania siłownika - siłownik potwierdzi krótkim ruchem. Następnie po 2 sekundach podać fazę na kierunek GÓRA i DÓŁ równocześnie i przytrzymać aż do momentu potwierdzenia krótkim ruchem. Powinno działać.
Oficjalne konto Mobilus Motor
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #201 dnia: Październik 30, 2019, 02:48:06 pm »
Posiadam 8 shutterBox, używanych od roku. Z połową z nich mam problemu z komunikacją, tj.:
- Otwieranie jednej z rolet jest możliwe tylko za pomocą przycisków, nie ma żadnej możliwości połączenia się za pomocą aplikacji mobilnej (w aplikacji jest wyszarzona)
- Trzy kolejne, otwieranie rolet możliwe jest tylko, gdy telefon podłączony jest do domowej sieci wi-fi, tej samej, do której podłączone są shutterBoxy. Brak możliwości sterowania zdalnie urządzeniami (w aplikacji są wyszarzone)
- W powyższych shutterBoxaach nie działają oczywiście również harmonogramy.
Router, do którego podłączone są urządzenia jest nowy. Shutterboxy jak jeszcze działały pokazywały zasięg bardzo dobry.
Ma ktoś propozycję rozwiązania problemu?
*

Offline krzychor

  • * 15
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: krzychor
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 21, 2021, 09:03:06 am »
witam,

czy w roletboxie w harmonogramie można wprowadzić modyfikację, a mianowicie na liście harmonogramów opcję "ptaszek" -> harmonogram aktywny / nie aktywny. miało by to na celu łatwiejsze wybieranie harmonogramu, np wybór harmonogramu letniego lub zimowego. w tej chwili aby zmienić harmonogram muszę go edytować, aby powrócić znowu edytować. nie jest to wygodne. albo np mam harmonogram na dni robocze ale chciałbym go na jeden dzień wyłączyć (dzień wolny  w trakcie tygodnia) ale już na a=następny dzień przywrócić.
pozdr

krzysztof
*

Offline krzychor

  • * 15
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: krzychor
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 14, 2023, 04:52:47 pm »
witam,
czy możecie dodać usprawnienie w harmonogramie? chodzi mi o możliwość sprzęgnięcia harmonogramu z odczytem pogody. teraz mam rolety zamykane wg harmonogramu ( w lecie) w trakcie dnia aby ograniczyć nagrzewanie pomieszczeń, ale jak nie ma słońca to niepotrzebnie się zamykają. Pomyślałem żeby móc uzależnić wyzwolenie harmonogramu od tego czy aplikacja pogodowa mówi że jest słonecznie. Wiem że to niełatwe pewnie, ale jakże za to użyteczne. Proszę rozważcie.