sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....

  • 18 Odpowiedzi
  • 9437 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2020, 07:44:51 am »
Mantus, przekazałem do supportu żeby się z Tobą pilnie skontaktowali. Niestety przez koronowirusy wszyscy siedzą na home office stąd nie działa to tak dobrze jakbym chciał.
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2020, 09:08:07 am »
uruchamiam scenę na piętrze a na parterze jedna z rolet podniesiona (powodem uruchomienie sceny lub jakieś nieprawidłowe wykonania harmonogramu - nie mogę tego ocenić, bo byłem na piętrze..., dodam, że to inna roleta niż wcześniej opisywane).
Sprawdziłeś instalację elektryczną?
No to masz zwarcie ;) Wyjmij z puszki, obejrzyj kabelki, zajmie to 5min a będziesz pewny.
Jeżeli instalacja jest sprawna, zwarcia nie ma, to albo ktoś Ci robi psikusa i steruje z drugiego telefonu bądź ręcznie z przycisku, albo w harmonogramie masz złą strefę czasową / błędną lokalizację, albo sterownik ma problem z utrzymaniem połączenia z Internetem i nie synchronizuje czasu w harmonogramie.
*

Offline Mantus

  • * 19
  • 0
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2020, 08:52:16 am »
Cześć,
Dziękuję za reakcję. Rozumiem, że przez wirusa wszystko idzie wolniej ;).
Oczywiście instalacja elektryczna sprawdzona.
Wykluczam to, że ktoś robi psikusa - chyba, że jest jakiś włam do mojej sieci/Wasze serwery ;)
Wykluczam problemy z dostępem do sieci - odległość do routera to 4-5 m bez przeszkód.
Zastanowiła mnie wskazówka ze strefą czasową i.... sprawdziłem, że miałem strefę UTC na 3ech roletach i kostka wykrywała przesunięcie o jedną godzinę (tam gdzie najczęściej są "czary") i ustawiłem tak jak mam w pozostałem części domu czyli Europe/Warsaw.
I jak to mawiają mechanicy "jeździć i obserwować".
Czkam i dam znać za jakiś czas jaki rezultat.
Pozdrawiam i życzę zdrowia!
mantus

Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 09, 2023, 10:50:56 pm »
Cześć
Czy udało się rozwiązać ten problem?
U mnie dzieje się to samo i nie potrafię znaleźć przyczyny
Pozdrawiam