shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi

  • 203 Odpowiedzi
  • 67836 Wyświetleń

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Grum

  • * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Blebox
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2017, 12:06:17 pm »
Animacja ruchu rolety nijak się ma do rzeczywistego. Jest kalibracja to chyba da się poprawić? Mało istotne ale razi.
Pozdrawiam
Maciek
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 04, 2017, 03:59:09 pm »
Hej,

chodzi o to że jest na opóźniona względem stanu rzeczywistego (roleta dojechała już do końca a animacja trwa jeszcze ok 1-2 sekund) czy o to, że pozycja na ekranie nie odpowiada pozycji rzeczywistej (np. połowy okna)?
*

Offline Grum

  • * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Blebox
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2017, 08:40:06 am »
Animacja jest opóźniona o kilka sekund.
*

Offline stratoss

  • ** 35
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2017, 06:12:45 pm »
Hej,

Ktoś wie jak zrobić reset w shutterBox 2.0 ?
Przy jednej z kostek podczas konfiguracji z wifi za szybko odznaczyłem ptaszka żeby nie wyświetlał się jako punkt dostępu i nie zapisało .Teraz go nie widzę wcale :(
*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2017, 08:06:15 am »
Znalazłem coś takiego

Reset
 switchBox – from version 0.6, to 0.201
 switchBoxD - version 0.116
 shutterBox - version 0.230

Tylko wejście S1

Instrukcja resetu do ustawień fabrycznych modułów 230V
Zaleca się wykonać reset za pomocą stopera.
1. Odłączyć zasilanie sterownika,
2. Podłączyć ponownie zasilanie sterownika,
3. W ciągu pierwszych 30 sekund od podłączenia zasilania do sterownika nacisnąć przycisk (podłączony do wejścia sterownika, w przypadki wielu wejść – do pierwszego wejścia),
4. Trzymać przyciśnięty przycisk przez 10 sekund,
5. Zwolnić przycisk,
6. W ciągu kolejnych 10 sekund kliknąć krótko przyciskiem 5 razy,
7. Przycisnąć ponownie przycisk i trzymać przez 10 sekund,
8. Zwolnić przycisk,
9. Przez kolejne 10 sekund nie zmieniać stanu przycisku (pozostawić zwolniony).
Moduł samoczynnie uruchomi się ponownie, a wszystkie ustawienia przyjmą wartości domyślne (fabryczne)
Stopień skomplikowania czynności potrzebnych do przywrócenia ustawień fabrycznych podyktowany jest ochroną przed przypadkowym wywołaniem przez użytkownika funkcji przywracania.
pozdrawiam
bandi
*

Offline stratoss

  • ** 35
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2017, 05:16:29 pm »
Wielkie dzięki za szybką podpowiedź , zaraz będę testował .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline buku

  • * 4
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 26, 2017, 06:12:10 pm »
Witam wszystkich użytkowników.
 Z góry przepraszam za lamerskie pytania (jeśli się takie zdarzą)
Jestem na etapie podłączania rolet w domu. Z założenia do każdej rolety ma być przycisk oraz dwa przyciski globalne do sterowania grupą rolet. (pół domu z jednego przycisku i pół z drugiego)
W związku z tym mam pytanie:
1. jakie przyciski mam zastosować - dzwonkowy (mono-stabilny) z podtrzymaniem czy bez? Czy też bistabilny?
Czy np mono-stabilny bez podtrzymania da się wysterować shutterboxem aby nie trzeba było stać przy rolecie z włączonym przyciskiem do samego końca cyklu? Inaczej mówiąc czy shutterbox zadziała jako podtrzymanie?
2. jak posterować grupowymi wyłącznikami. (instalator od rolet powiedział że z jednego przycisku tylko jedna roleta, bo inaczej to nie będzie działało prawidłowo aż do zniszczenia silnika rolety.
Bardzo proszę o pomoc .
Pozdrawiam
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 27, 2017, 06:35:28 pm »
Witam, jak wyglada podłączenie shutterbox’a do apki Home iOS, poprzez Homebridge?
Ktoś, coś działał?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 29, 2017, 10:12:42 am »
Hej!

@buku,

ad. 1.: monostabilne bez podtrzymania
ad. 2.: możesz podłączyć albo fizycznie wyłącznik do wejść S1/S2 kilku shutterów ale to rozwiązanie kłopotliwe przez nadmiar kabli albo dać inBox'a (bezprzewodowy moduł pod przycisk) pod wyłącznik grupowy i z niego sterować kilkoma/kilkunastoma roletami

@patrizio1985,

zerknij tutaj: https://www.npmjs.com/package/homebridge-blebox :)
*

Offline buku

  • * 4
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2018, 09:31:31 pm »
Dzięki za odpowiedź. Jedno pytanie, włącznik grupowy ma być taki sam jak do każdej pojedynczej rolety?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 13, 2018, 11:22:48 am »
Hej :)

Dla osób które po aktualizacji do wersji 0.550 odczuły gorsze połączenie z WiFi przygotowaliśmy testową aktualizację. Prosiłbym o podesłanie IP na PW (nie jest jeszcze opublikowana) abyśmy mogli ją udostępnić. Osoby które tych problemów nie miały proszę nie wysyłać gdyż został zmieniony tylko mechanizm łączenia, więcej zmian wkrótce :)

buku, tak :)

Pozdrawiam,
Patryk
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 13, 2018, 12:41:23 pm »
Hej :)

Dla osób które po aktualizacji do wersji 0.550 odczuły gorsze połączenie z WiFi przygotowaliśmy testową aktualizację. Prosiłbym o podesłanie IP na PW (nie jest jeszcze opublikowana) abyśmy mogli ją udostępnić. Osoby które tych problemów nie miały proszę nie wysyłać gdyż został zmieniony tylko mechanizm łączenia, więcej zmian wkrótce :)


Pozdrawiam,
Patryk

Że zapytam w tym temacie, a kiedy aktualizacja dla wLightBoxS.
@Patriko
Obiecany moduł do dziś nie dotarł.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2018, 12:46:20 pm »
@grzegorz914, aktualizacja do wLightBoxS i pozostałych jak tylko okaże się że w shutterBox działa poprawnie - ogólnie wraz z aktualizacją będzie migracja do nowej platformy uPortal, pilotów, etc (shutterBox już ją testowo wspiera) - chcielibyśmy tylko uniknąć efektu jak z shutterem.

Co do modułu, podeślij proszę adres do mnie na maila lub PW i zaraz sprawdzę czy dziewczyny wysłały...
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 13, 2018, 04:22:11 pm »
@grzegorz914, aktualizacja do wLightBoxS i pozostałych jak tylko okaże się że w shutterBox działa poprawnie - ogólnie wraz z aktualizacją będzie migracja do nowej platformy uPortal, pilotów, etc (shutterBox już ją testowo wspiera) - chcielibyśmy tylko uniknąć efektu jak z shutterem.

Co do modułu, podeślij proszę adres do mnie na maila lub PW i zaraz sprawdzę czy dziewczyny wysłały...

Mam nadzieje że aktualizacja rozwiąże  problem z uzyskiwaniem adresu IP bo jak narazie wLighBoxsy u mnie działają tylko do czasu pierwszego rozłączenia zasilania potem muszę restartowania accespoint aby dostały ten sam adres ponownie.
*

Offline Grum

  • * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Blebox
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 17, 2018, 02:54:14 pm »
Witam
Podłączyłem właśnie  shutterboxa 2.0 do silnika rolety z krańcówką elektroniczną Mobilus i jestem mega zawiedziony.
Nie ma możliwości zaprogramowania opuszczenia rolety do punktu.
Może chociaż wprowadzić opuszczanie na ilość sek??