shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi

  • 203 Odpowiedzi
  • 67731 Wyświetleń

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 18, 2018, 08:35:18 am »
Przepraszam, że post pod postem, ale pojawiło się kolejne pytanie. Gdy do shutterboxa podłączę klawisz przewodowo to jedno naciśnięcie powoduje ruch rolety, a kolejne zatrzymanie. Natomiast gdy podłączę klawisz bezprzewodowo, poprzez inboxa, to naciśnięcie go podczas ruchu rolety nie powoduje jej zatrzymania.
W konfiguracji inboxa (czyli pilota) w shutterboxie do zaprogramowanych wejść mam ustawione "dół" i "góra". Czy tak to powinno być, czy trzeba np. do długiego przyciśnięcia przypisać "stop" aby uzyskać oczekiwany przeze mnie efekt?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 20, 2018, 06:36:38 pm »
Hej :)

możesz dokładnie tak to skonfigurować :) albo np. wykorzystać opcję "góra/stop/dół" (jeden klawisz).
Dojdzie w przyszłości opcja "góra/stop" i "dół/stop" ale jeszcze jej nie ma :(

Pozrawiam!
P.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 21, 2018, 06:07:37 pm »
Dzięki za info. W tej chwili właśnie tak to zaprogramowałem, czyli krótkie naciśnięcie to ruch góra i dół, a przytrzymanie jednego klawisza dłużej to stop, pod drugim długim klawiszem ulubione.
No ale czekam na możliwość ustawienia pod krótkim naciśnięciem góra/stop i dół/stop - czyli funkcjonalność taką jak przy przewodowym sterowaniu. Możesz chociaż mniej więcej określić kiedy to się pojawi (tydzień, miesiąc, pół roku etc)?

No ale po kilku dniach użytkowania rolet pojawił się problem i mam kolejne pytanie. Jak należy ustawić czasowy limit ruchu, kiedy mam rolety z krańcówką mechaniczną i dokonałem kalibracji? Pomimo kalibracji, muszę i tak "ręcznie" zmierzyć czas opuszczania rolety i taką wartość wpisać w to pole? Sam ruch góra/dół odbywa się OK, ale jak roleta dojedzie do końca, to dopiero po kilku sekundach słychać charakterystyczne cyknięcie w shutterboxie. I domyślam się, że właśnie to przekłada się na błędne ustawienie ulubionej pozycji, bo jak ją zaprogramuję to potem i tak roleta ustawia się w innym położeniu.
*

Offline krzychor

  • * 15
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: krzychor
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi - Harmonogram
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 01, 2018, 08:00:12 am »
witam,
przy okazji majowego tygodniowego weekendu rodzina zgłosiła żądanie aby rolety nie odsłaniały się rano ( co wynika z harmonogramu) aby dzieci pospały dłużej...
więc z harmonogramu usuwałem wpisy.
Fajnie jakby producent wprowadził opcję deaktywacji harmonogramu ( ptaszek) aby nie trzeba było kasować harmonogramu i ponownie wpisywać,
takie usprawnienie rozwojowe,
pozdrawiam
krzychor
*

Offline Kevin

  • ** 51
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: homebridge
shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 01, 2018, 08:42:28 am »


Caly czas jest taka opcja, tylko zamiast ptaszka wystarczy kliknac na ten ,zegareczek lub sloneczko „ i kiedy jest wylaczone zmienia kolor na szary . Hormonogram dodaje w ustawieniach sterownika nie wiem jak w logikach pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 15, 2018, 08:36:30 am »
Czy ktoś może doradzić jakie rolety najlepiej będą współpracowały z ShutterBox 2.0?
Zamierzam zainstalować 4 rolety i chciałby sterować każdą z nich niezależnie, jak również ustawić dla nich (grupowa zmiana) wspólną pozycję (otwarte, zaciemnione, dowolna wspólna pozycja). Czy jestem w stanie uzyskać takich efekt, ewentualnie zbliżony?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 15, 2018, 08:42:40 am »
Ogólnie najważniejszy jest silnik. Im prostszy tym lepiej działa (a przy okazji jest tańszy). Na pewno nie będą dobrze/wcale współpracować silniki radiowe (są takie z wejściem na przycisk które da się sterować ale nie da się ich skalibrować). Zwykły, prosty silnik za 100 zł z krańcówkami mechanicznymi po połączeniu z shutterBoxem ma praktycznie wszystkie funkcje np. somfowskich za 500-600 zł.
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 15, 2018, 09:59:43 am »
Dziękuję za odpowiedź, a czy możesz polecić jakiś konkretny model?
Dopiero dzisiaj dotarłem do osprzętu blebox więc jeszcze niewiele wiem na ten temat, dlatego może się wydawać, że zadaję jakieś oczywiste pytania. Zastanawiam się czy jednym shutterbox 2.0 mogę sterować jednocześnie 4 roletami? Wszystkie są obok siebie więc teoretycznie nie ma potrzeby sterować nimi niezależnie. O ile jest to możliwe, to dalej pytanie, czy jeżeli włącznikiem producenta ustawię jedną z rolet w innej pozycji, to czy nie będzie problemu gdy z shutterbox spróbuję ustawić pozycję wszystkich jednocześnie?
*

Offline kmk

  • * 2
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 25, 2018, 07:53:58 am »
To mój pierwszy post na forum dlatego Witam Wszystkich serdecznie.
Mam pytanie, czy ShutterBox jest/będzie współpracował z google home ? (po wypuszczeniu przez google asystenta w języku polskim zrobi się na to duży hype).
Kolejne pytanie to czy wykonał ktoś integrację Shutterboxa z Hass.io i mógł by się podzielić poradnikiem a najlepiej skryptem. Widziałem że dla przełączników światłą ktoś na forum udostępnił plugin na Gitlab. Rozumiem, że Blebox udostępnia API ale wiadomo że nie wszyscy (w tym ja) potrafią to wykorzystać.

Szczerze mówiąc te twa tematy trochę powstrzymują mnie przed zakupem urządzenia.
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 02, 2018, 04:14:42 pm »
Skąd informacja, że Google Asystent będzie dostępny w języku Polskim?

Ja robię integrację a HASS, ale jeszcze chwilę mi to zajmie, bo mam masę innych tematów do skończenia :(

Swoją drogą to jest strasznie proste, może doczekamy się integracji od producenta?
*

Offline kmk

  • * 2
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 02, 2018, 08:18:02 pm »
Skąd informacja, że Google Asystent będzie dostępny w języku Polskim?
Dużo osób dostało do testów asystenta w języku Polskim LINK

Ja robię integrację a HASS, ale jeszcze chwilę mi to zajmie, bo mam masę innych tematów do skończenia :(
Ja na szybko zrobiłem na bazie covers
cover:
  - platform: command_line
    covers:
      sypialnia:
        command_open: "/usr/bin/curl -X GET http://192.168.1.XXX/s/u"
        command_close: "/usr/bin/curl -X GET http://192.168.1.XXX/s/d"
        command_stop: "/usr/bin/curl -X GET http://192.168.1.XXX/s/p/$(/usr/bin/curl --silent http://192.168.1.XXX/api/shutter/state | jq -r '.currentPos'| grep position|grep -Eo '[0-9]{1,4}')"

Swoją drogą to jest strasznie proste, może doczekamy się integracji od producenta?
Bawię się tym sprzętem przez chwilę i to jest jeden z większych minusów sprzętu Blebox że ma małe wsparcie dla casuali.
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 02, 2018, 09:09:39 pm »
Zgadza się. Przestałem w ogóle kupować ich urządzenia, bo łatwiej mi coś samemu zrobić na ESP i zintegrować przez mqtt
*

Offline buku

  • * 4
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 06, 2018, 08:44:22 pm »
Mam pierwszego shutterboxa :) Podłączony. Chwilę trwało podłączenie pod ruter bo systematycznie wywalało błąd, ale w końcu się udało. Teraz testuję i przymierzam się do następnych zakupów. w sumie shutterboxów mam mieć 14.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 08, 2018, 12:37:32 pm »
Dojdzie w przyszłości opcja "góra/stop" i "dół/stop" ale jeszcze jej nie ma :(
Minęły prawie 2 miesiące od tego wpisu, więc chciałem przypomnieć się z tematem. Czy już coś wiadomo na temat tego "ficzera"?

A przy okazji napiszę, bo po zainstalowaniu rolet zewnętrznych wpadł pomysł aby również rolety wewnętrzne zrobić elektryczne, na silnikach 12V DC. Szkoda, że nie ma shutterboxów właśnie dla takich zastosowań. Wtedy można by np. wykorzystać jeden "zdalny" włącznik (InBox) do obsługi jednego i drugiego, prosta integracja z Domoticzem, sterowanie z telefonu itd. Nie macie planów na takie urządzenie?
*

Offline Wolart15

  • * 10
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 12, 2018, 01:15:38 pm »
Witam was , znalazłem tutaj temat ble box 2 z roletami , moje pytanie , cZy ble box normalnie bd działać z wyłącznikiem z podtrzymaniem do rolet ? Bo zakładająca rolety twierdzi ze spale silnik , ze powinien mieć wyłącznik bez podtrzymania jeżeli chce mieć sterowanie wifi , producent ble box tzw pomoc techniczna mówi ze mogę do dźwonkowego , ale teraz czyli ten z podtrzymaniem to to samo co dzwonkowy? Bo ja już nie wiem nic ha :) proszę po prostu napisać czy mogę podpisc ble box 2 do włączników z podtrzymaniem i tyle , dziękuje pozdrawiam