shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi

  • 203 Odpowiedzi
  • 67758 Wyświetleń

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 10, 2018, 11:38:13 pm »
Cześć,

Znalazłem wreszcie czas i dodałem wreszcie pilota do moich shutterboxów, jest tylko mały problem. Podczas parowania dwie rolety zaprogramowałem na jeden przycisk (Kolor pilota )  obie rolety działały jednocześnie gdy zorientowałem się wówczas w ustawieniu shutterboxa skasowałem. Zaprogramowałem pod innym kolorem czyli pod czwartym przyciskiem niestety ale tutaj mimo że pilot jest widoczny jako dodany sterowanie pilotem nie działa. Zastanawia mnie także siła sygnału shutter boxa która wykrywa sieci ale moc odbieranego sygnału jest mała. co widać na zdjęciu.  Pozostałe shutterboxy które są zainstalowane obok kilkanaście cm od siebie mają bardzo dobry sygnał.
http://ifotos.pl/z/qwheapp
Pozostałe shutterboxy które są zainstalowane obok kilkanaście cm od siebie mają bardzo dobry sygnał.

Uprzedając pytanie, kasowałem parowanie w shutterboxie oraz w pilocie (mam nadzieję że dobrze) czyli ta sama procedura co programowanie tylko zamiast 1 przycisk 2 - tak jak w instrukcji.

Edit. Roleta która pięknie działała wczoraj dzisiaj nie działa. Nie wiem co się dzieje. Na chwilę obecną pilot obsługuje połowę moich rolet.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 03:35:02 pm wysłana przez radbilcz »
*

Offline djboo

  • * 5
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 12, 2018, 11:01:34 am »
Witam

Ja mam podobny problem mianowicie zakupiłem inbox ktory ma służyć sterowaniu 12 Shutterboxami w moim domu...
Zacząłem parowanie i tylko 3 z 12 rolet reagują gdy przyciskam przyciski inboxa...

Wersje oprogramowania maja wszystkie takie same 2.0.9 /  0.601, nie wiem jak sprawdzić wersje oprogramowania inboxa i ewentualnie go zaaktualizować...

Prosiłbym o pomoc co moze byc przyczyna ze 9 rolet przy tej samej procedurze parowania nie reaguje...

Dodam ze jesli usune pilota z pierwszych trzech rolet kolejne trzy zaczynaja reagować... wyglada na to jak by inbox zdolal obsługiwać tylko 3 rolety...

Poza tym drugi moj problem polega na tym iż gdy Np jedna z rolet jest w innej pozycji niż pozostałe i gdy wcisnę inboxa wtedy nie ida np wszystkie w gore, tylko ta co jest otwarta idzie w dół...
Wiem ze ustawienie kolejki to powoduje natomiast ustawienie góra / dół mnie nie satysfakcjonuje boo nie zawsze chce by wszytkie rolety były na full otwarte... zdecydowanie brakuje to funkcji góra/stop dół stop... tak jak w normalny przycisku ale byc moze cos zle ustawilem wiec proszę podpowiedzieć mi jak mam lub co ustawić w każdej z rolety lub w inbox by je poprawnie ustawić, chciałbym by dzialalo to jak przy normalnym przycisku góra dół...

Dziekuje
Pozdrawiam
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 12, 2018, 01:14:03 pm »
Cytat: stratoss
A będzie coś robione z Apple Home Kit ?

Na razie tylko integracje przez homebridge / hass (ta druga działa naprawdę fajnie)
Patriko, gdzie oficjalna integracja z hass?
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 24, 2018, 04:03:36 pm »
Na wstępie witam wszystkich.

Mam zamontowane 5 BleBoxów do rolet. Na 4 smiga ładnie (mechaniczne). Mam problem z 5.
Duża roleta, z osobnym L (niestety - z takim kupilem dom) i kontrolą przeciążeniową.  Po zamontowaniu wszystkiego działa (oczywiscie bez kalibracji) ale problem jest taki, że teraz działa tylko do pozycji krańcowych. Myślę, ze problemem jest min czas (3 sec) podawania napiecia przez bleboxa. Objawia sie to tym, ze po kliku przeciwnym roleta zamiast zatrzymać się, zmienia ruch na przeciwny i leci do pozycji krancowej. Przyciski spięte z bleboxem dają ten sam efekt. Wczesniej na samych przyciskach klik przeciwny najpierw zatrzymywal rolete a dopiero kolejny klik uruchamial rolete do pozycji krancowej.

Czy jest opcja zmiany tego czasu min w ustawieniach wBox np na 1 sec? Albo inny sposób symulacji impulsu zamiast zwierania przez założony czas?

Z góry dzięki za pomoc / informacje.
Pozdrawiam
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 24, 2018, 08:33:36 pm »
Witam forumowiczów,

Zakupiłem kilka urządzeń ShutterBox w celu sterowania roletami (głównie przez własną aplikację) z użyciem API ShutterBoxa ( https://technical.blebox.eu/shutterBoxAPI/ ). Posiadam silniki Somfy z krancowkami mechanicznymi (model z 2015r - nie pamietam nazwy). Jest niestety pewien rozjazd w realnej pozycji rolety względem pozycji, którą reprezentuje API oraz aplikacja na androida.

Przykład: Roleta fizycznie znajduje się w ~połowie okna - w aplikacji widnieje 30%
Przykład 2: Roleta znajduje się 40cm od dołu okna, w aplikacji widnieje 96%

Czy istnieje możliwość ręcznej kalibracji urządzenia lub wprowadzenie kalibracji na podstawie zmierzonego czasu rozwijania / zwijania rolety?

Tak czy siak - produkt naprawde zacny a dodatkowo polski :)
Po testach - o ile będzie to kogoś interesowało - napiszę swoją opinię.

Pozdrawiam,
Mastardo

EDIT:
Udało mi się dziś przetestować pozycjonowanie rolet na innym silniku oraz innej rolecie (zewnetrznej) i dziala praktycznie idealnie. Odwzorowuje to co jest w rzeczywistosci. Moze być to spowodowane niską moca silnika w przypadku gdzie pozycjonowanie po autokalibracji nie jest precyzyjne?
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2018, 06:08:55 pm wysłana przez mastardo »
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:18:23 pm »
ad. - w inboxie krótkie przyciśnięcie oznaczało góra/stop albo dół/stop (pisałeś w cytowanym poście, że dojdzie to w przyszłości. A kiedy ta "przyszłość" będzie? :)

na razie mamy na tapecie integracje z google home i alexą oraz uSensor więc prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku (choć to całkiem niedługo)

- klawiszem przewodowym móc sterować roletą do pozycji ulubione (tak jak to ma miejsce przez inboxa, czyli przez dłuższe przyciśnięcie klawisza)?  - sticketowałem;
Przypominam się z tymi dwoma tematami:
- pamiętacie o tym, żeby w inboxie dodać góra/stop albo dół/stop?
- sticketowany temat pozycji ulubionej z klawisza przewodowego - coś się dzieje w temacie?
*

Offline krzychor

  • * 15
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: krzychor
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:42:14 am »
witam,
po aktualizacji z
HW 0.7 SW 0.601 do SW 0.906
oraz
HW 2.09 SW 0.601 do SW 0.906
w ustawieniach parametr" czasowy limit ruchu w sekundach" który był ustawiony na 120 teraz wyświetla NaN i nie zapamiętuje żadnej wpisanej wartości, zawsze wraca do NaN.
nie wiem czy to na coś jeszcze wpływa, ale zauważam taką różnicę więc zgłaszam
pozdr.
krzychor
*

Offline Kevin

  • ** 51
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: homebridge
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:04:11 am »
witam,
po aktualizacji z
HW 0.7 SW 0.601 do SW 0.906
oraz
HW 2.09 SW 0.601 do SW 0.906
w ustawieniach parametr" czasowy limit ruchu w sekundach" który był ustawiony na 120 teraz wyświetla NaN i nie zapamiętuje żadnej wpisanej wartości, zawsze wraca do NaN.
nie wiem czy to na coś jeszcze wpływa, ale zauważam taką różnicę więc zgłaszam
pozdr.
krzychor


Tak pokazuje tylko w apce , jak wejdziesz przez ip do sterownika to pokazuje normalnie wartosc .
*

Offline krzychor

  • * 15
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: krzychor
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 04, 2019, 12:44:46 pm »
u mnie i z aplikacji z komórki jak i przez www bezpośrednio do shutternoxów tak samo pokazuje i nie da się wpisać / zapamiętać wartości



witam,
po aktualizacji z
HW 0.7 SW 0.601 do SW 0.906
oraz
HW 2.09 SW 0.601 do SW 0.906
w ustawieniach parametr" czasowy limit ruchu w sekundach" który był ustawiony na 120 teraz wyświetla NaN i nie zapamiętuje żadnej wpisanej wartości, zawsze wraca do NaN.
nie wiem czy to na coś jeszcze wpływa, ale zauważam taką różnicę więc zgłaszam
pozdr.
krzychor


Tak pokazuje tylko w apce , jak wejdziesz przez ip do sterownika to pokazuje normalnie wartosc .
*

Offline krzychor

  • * 15
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: krzychor
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 04, 2019, 01:02:21 pm »
i jeszcze jedna uwaga, krytyczna:

w sterownikach w których były ustawione "zamień kierunek ruchu" lub / i "zamień wejścia" po update softu wartości są ustawione na domyślne (NIE ZMIENIAJ) i nie da się ich zmienić / zapisać.
dodatkowo w wersji HW 2.09 roleta działa tylko 3 sekundy i staje (niezależnie z przycisków czy z aplikacji) w wersji 0.7 przynajmniej jedzie do końca (poprzednio miałem ustawiony czas 120 s)

dobra zmiana nie do końca wyszła, proszę poprawcie to bo mi już żona grymasi (weź wywal te g.... i załóż normalne przyciski).


witam,
po aktualizacji z
HW 0.7 SW 0.601 do SW 0.906
oraz
HW 2.09 SW 0.601 do SW 0.906
w ustawieniach parametr" czasowy limit ruchu w sekundach" który był ustawiony na 120 teraz wyświetla NaN i nie zapamiętuje żadnej wpisanej wartości, zawsze wraca do NaN.
nie wiem czy to na coś jeszcze wpływa, ale zauważam taką różnicę więc zgłaszam
pozdr.
krzychor
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 04, 2019, 07:48:43 pm »
Hej!

Faktycznie jest błąd i zaraz wrzucimy nową aktualizację do appstore niestety oni kilka dni to procesują. Na razie obejściem jest użycie interfejsu webowego (przez przeglądarkę po adresie IP w sieci lokalnej lub po połączeniu z AP pod 192.168.4.1).

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:40:04 pm »
U mnie zaktualizowałem jeden shutterbox do wersji i również czasowy limit ruchu jest ustawiony na NaN. Dodatkowo nie da się sterować roletą przez internet, działa natomiast sterowanie kiedy telefon jest w tej samej sieci wifi.
*

Offline krzychor

  • * 15
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: krzychor
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:42:09 pm »
Patryku,
przez przeglądarkę po lokalnym ip dało się zapisać ustawienia, więc problem załagodzony :-)
choć jak próbowałem rano to nie zapisywały się. ale może coś źle robiłem.

jak będziemy wiedzieć że jest nowy soft? tylko poprzez uruchamianie updatu w sterownikach?

dzięki, pozdrawiam,
krzychor


Hej!

Faktycznie jest błąd i zaraz wrzucimy nową aktualizację do appstore niestety oni kilka dni to procesują. Na razie obejściem jest użycie interfejsu webowego (przez przeglądarkę po adresie IP w sieci lokalnej lub po połączeniu z AP pod 192.168.4.1).

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline Adam_84

  • * 10
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Adam_84
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 05, 2019, 07:16:38 pm »
Zaktualizowałem Shutterboxy do najnowszej wersji i sterowanie poza domem niestety dramat, często nie widzi sterowników.
*

Offline beckss

  • * 3
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Stas
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 06, 2019, 09:03:18 am »
Zaktualizowałem Shutterboxy do najnowszej wersji i sterowanie poza domem niestety dramat, często nie widzi sterowników.
Dear friends in forum.
Sorry, that I wrote in English, but I would like ask question. What is procedure for update blebox shutter box 2.
Thanks and regards,
Stanislav