shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi

  • 203 Odpowiedzi
  • 67697 Wyświetleń

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 15, 2019, 02:24:29 am »
Takiego "prawdziwego" (RTC) nie ma

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

*

Offline Mantus

  • * 19
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 15, 2019, 08:19:04 am »
RTC brak,
w takim razie proszę o odp na drugie pytanie:

"Jaki maksymalny czas może nie mieć połączenia aby nie "zgubić" czasu i zrealizować harmonogram?"
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 15, 2019, 12:25:10 pm »
Przypuszczam, że jest watchdog, który go restartuje, ale szczegóły to już Patriko
*

Offline treb0r

  • * 12
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 14, 2019, 01:11:15 pm »
Witajcie,

Posiadam silniki Mobilus ERS M35 z krańcówkami elektronicznymi oraz sterowaniem radiowym.
Głównie zależy mi aby odczytywać pozycję rolety czy shootterBox radzi sobie z tymi silnikami ?
Jak wygląda pozycjonowanie czy jest w miarę stabilne i pewne ?
Kiedyś @Patriko wpominal ze bedzie dodana możliwosc wpisania z reki czasu otwierania i zamykania i na tej podstawie ustalac pozycje rolety i otwieranie %.
Czy jest caly czas szansa na taki update?
treb0r
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 18, 2019, 12:16:47 am »
Witajcie,

Posiadam silniki Mobilus ERS M35 z krańcówkami elektronicznymi oraz sterowaniem radiowym.
Głównie zależy mi aby odczytywać pozycję rolety czy shootterBox radzi sobie z tymi silnikami ?
Jak wygląda pozycjonowanie czy jest w miarę stabilne i pewne ?
Kiedyś @Patriko wpominal ze bedzie dodana możliwosc wpisania z reki czasu otwierania i zamykania i na tej podstawie ustalac pozycje rolety i otwieranie %.
Czy jest caly czas szansa na taki update?
treb0r

Tez na to czekam.
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 26, 2019, 10:58:40 pm »
Witam.

Kupiłem ostatnio 9 sterowników shutterbox.
Zacząłem je po kolei podłączać i mam spory problem.
W momencie gdy podłączyłem czwarty sterownik, przestał działać jeden z wcześniej podłączonych (który działał wcześniej bez problemu przez kilka dni).
Po podłączeniu piątego znów nie mam dostępu do sterowania z aplikacji kolejnym sterownikiem.
Wygląda to tak, jakby aplikacja miała możliwość sterowania jedynie 3 roletami na raz.

Co zrobić żeby wszystkie na raz były aktywne?
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2019, 11:00:16 pm wysłana przez reverse »
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 27, 2019, 02:26:57 am »
Zaczalbym od sprawdzenia czy sa one widoczne w ogole przez router - spotkalem sie z przypadkami, gdzie router (bo przypuszczam, ze tak je wlasnie laczysz, bez zadnych repeaterow etc) zwyczajnie jest tak slabej jakosci, ze zwyczajnie nie potrafi utrzymac polaczen po WiFi z wieksza liczba urzadzen.

Ja mam u siebie podpiete non stop 5 sterownikow i uptime ok 60 dni - wszystko dziala bez zarzutu.
*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 27, 2019, 08:29:19 am »
a niektóre routery mają np. tylko 5 użytkowników wifi jednocześnie
pozdrawiam
bandi
*

Offline Adam_84

  • * 10
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Adam_84
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 27, 2019, 09:28:35 pm »
Jest dokładnie jak piszecie. Też miałem problem z routerem który dostałem od operatora internetu. Kostki bardzo często były niewidoczne w losowej kolejności.

Dołożyłem drugi router przez który łączą się wszystkie urządzenia a mam ich w domu 29, przypisałem na sztywno adresy IP każdego z nich i problem zniknął.

Pierwszy router niestety musiał zostać ale ma wyłączone wifi i robi tylko za bramę dostępową do internetu.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 29, 2019, 01:34:22 pm »
A u mnie kolejny problem z ShutterBoxem i inBoxem. Jestem na etapie zmieniania routera, stary router się już pozbyłem, nowego jeszcze nie mam, więc kilka dni jestem bez wifi w domu. Oczywiście w takim przypadku sterowanie shutterboxem przez aplikację nie działa, ale również nie działa sterowanie przez inBoxa. Jestem pewien, że było to już tutaj pisane, że inBox komunikuje się z innymi modułami bezpośrednio i nie wymaga sieci wifi. Niestety, ale u mnie to nie działa. Brakło wifi - brakło sterowania z inBoxa.
Moja żona już jest na granicy wytrzymałości, bo ciągle są problemy z roletami, ciągle coś nie działa. Z tego powodu od kilku miesięcy wstrzymuję się z przerobieniem oświetlenia w mieszkaniu na bleboxy.
*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 29, 2019, 03:02:40 pm »
nie mam nBoxa ale Patriko pisał
Hej! Komunikuje się bezpośrednio ale: accesspoint może wymusić zmianę kanału WiFi urzadzenia i inBox musi go odszukać - teoretycznie po maksymalnie 13-14 naciśnięciach powinien go znaleźć ale nikt tak długo nie będzie czekał - zwłaszcza jeśli  router często zmienia kanał. Czyli na chwilę obecną wszystko OK? :)
czyli wychodzi, że trzeba naciskać aż zadziała
pozdrawiam
bandi
*

Offline Rybczyk

  • * 21
  • 0
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 29, 2019, 08:57:15 pm »
Moja żona już jest na granicy wytrzymałości, bo ciągle są problemy z roletami, ciągle coś nie działa. Z tego powodu od kilku miesięcy wstrzymuję się z przerobieniem oświetlenia w mieszkaniu na bleboxy.
Niedziałające rolety za każdym razem przeżyjesz i żona też. Niedziałające światło ... powodzenia :)
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 30, 2019, 10:28:51 pm »
Naciskałem po kilkadziesiąt razy i nic - zero reakcji. Zadziałało dopiero wczoraj kiedy pojawiła się sieć wifi.

Jeśli chodzi o światło to faktycznie było by słabo, dlatego od prawie roku (tyle czasu posiadam shutterboxy) się zastanawiam czy robić oświetlenie na bleboxie i jakoś tak nie mogę się przekonać, na razie więc wszystko działa po staremu (czyli bez ""inteligencji").
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 13, 2019, 11:23:57 pm »
Dlatego sterowanie oświetleniem powinno mieć tzw. fallback na wypadek braku odpowiedźi sterownika oświetlenia.
Niestety sterownik oferowany przez tego producenta tego nie oferuje.
Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Odpowiedź #164 dnia: Kwiecień 14, 2019, 05:45:04 am »
Niestety masz rację, dodatkowo zasięg i błędy w firmware w sekcji uWiFi potwierdzają że jest to gadżet do zastosowań hobbystycznych wyłącznie. Do dzisiaj wLightBoxS nie doczekał się naprawy problemu ze statyczną adresacją IP jak i poprawną reakcją na rezerwacje DHCP. Sam zrezygnowałem z zakupu kolejnych urządzeń ze względu na wyżej wymienione problemy.

Pozdrawiam