shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API

  • 39 Odpowiedzi
  • 21405 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 06, 2016, 03:16:52 pm »
Dołączam do Enc i również głosuję na MQTT. I chętnie bym zobaczył źródło liba do mqtt, bo wszystkie które testowałem, działają niestabilnie ;)
*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2016, 03:55:33 pm »
Trochę offtopic - mqtt na esp działa mi stabilnie. Ostatnio używam biblioteki (właściwie frameworka) Homie https://github.com/marvinroger/homie-esp8266, który bazuje na standardowym PubSubClient - moduły które zrobiłem działają stabilnie. Jakie są objawy tej niestabilności?
... vendor agnostic ...
*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 06, 2016, 04:42:28 pm »
Wracając do głównego wątku, przykładowa konfiguracja shutterBox-a dla OH:
Rollershutter roleta "Roleta [%d]"   { http=">[UP:GET:http://shutter_IP/s/u] >[DOWN:GET:http://shutter_IP/s/d] >[STOP:GET:http://shutter_IP/s/s] <[http://shutter_IP/api/shutter/state:30000:JSONPATH($.currentPos)]" }Wymagany jest http binding.
... vendor agnostic ...
*

Offline Igla84

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Brak
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 09, 2016, 05:21:16 pm »
Są jeszcze wole kostki ?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 12, 2016, 10:15:42 am »
hej :)

będą najpóźniej 20.07 - na razie nie doceniliśmy społeczności "roletowców" i cała partia zniknęła w tydzień :(

Pozdrawiam,
Patryk
*

Offline pic

  • * 11
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pic
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 18, 2016, 05:16:05 pm »
Witam

Zaznaczę na wstępie że jestem zupełnie zielony w temacie :-) więc proszę o wyrozumiałość. za miesiąć odbieram mieszkanie od developer. Mam w nim roletę z napędem elektrycznym. Zainteresowała mnie ta kostka shutterbox aby ułatwić sobie sterowanie . Dostałem nawet od niej instrukcję jak podłączyć ale nic z tego nie wiem a widzę że tu użytkownicy już sa po podłączeniu. Mam kilka pytań:
1. Czy kostka może być umieszczona w puszcze od kontaktu?
2. Czy ktoś łopatologicznie , może kolorami jest w stanie mi pokazać jak to jest podłączone. Chciałbym sam to zrobić ale nie chce spalić silnika czasem.
3. Rozumiem że kabelki z puszki idą do shutterbox-a a z kolei z niego dołączamy kable do gniazdka ?

Z góry dziękuje za opowiedz. Może ktoś ma zdjęcie jak to wygląda?
*

Offline hugru

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: blebox
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 20, 2016, 03:20:33 pm »
Pic, odpowiadając na Twoje pytania:
1. Nie ma żadnego problemu aby umieścić ją w puszcze od kontaktu - warunek jest taki, aby była ona możliwie głęboka, sugerujemy użyć złączek WAGO oraz miękkich przewodów (np. w silikonowym oplocie)
2. i 3. Do shutterBoxa podłączasz najpierw zasilanie samego urządzenie oraz zasilanie silnika (L oraz N, przeważnie odpowiednio brązowy i niebieski). W tym momencie zostają Ci dwa przewody z silnika. Pierwszy przewód z silnika podłączasz do O1, drugi przewód z silnika do O2. Ostatnim krokiem jest podłączenie przycisku - oba przewody odpowiednio do S1 i S2, natomiast wspólny (z przycisku, często oznaczony jako czerwony albo pomarańczowy) do L.

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania, to napisz tutaj :)
*

Offline pic

  • * 11
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pic
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 20, 2016, 08:19:58 pm »
Nie wiem czy wszystko dobrze zrozumialem. Shuterboxa moge do puszki od wlacznika umiescic? Czy to musi byc inna puszka? Jak zdejme wlacznik to ile kabli powinienem widziec. Z opisu powyzej to 6 lub wiecej tak? Nie zrozumialem skad te kable s1 i s2

Wiem wiem bylo trzeba sie uczyc ☺
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 08:26:14 pm wysłana przez pic »
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 21, 2016, 02:21:42 pm »
Nie wiem, czy nie powinieneś poprosić elektryka o pomoc, to nie wkręcenie żarówki, to jest wysokie napięcie.
*

Offline pic

  • * 11
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pic
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 21, 2016, 05:27:42 pm »
Jeżeli to sie okaże ponad moje siły to oczywiscie tak zrobie. Jednak jezeli jest szansa aby sprobowac samemu i uniknac dodatkowego wydatku to dlaczego nie? Przeciez prad odlaczy sie w mieszkaniu
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 22, 2016, 02:30:44 pm »
Kable do S1 i S2 są od wyłącznika (jeśli chcesz mieć możliwość sterowania także standardowym przyciskiem przy rolecie). Jeśli ich nie podłączysz, roleta będzie działać poprawnie ale tylko ze smartfonów i tabletów.

*

Offline h3s1

  • * 3
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: h3s1
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 02, 2016, 01:19:43 pm »
Witam,
stałem się szczęśliwym posiadaczem Blebox Shutter. Kupiłem testowo - niestety w dość sporej cenie ale jeśli się sprawdzi - dokupię jeszcze 5. (jakieś rabaty??:) )
Po kilkudniowym testowaniu mam następujące spostrzeżenia na plus:
1. Intuicyjne, proste w montażu
2. Otwarte API!!!!!!
3. łatwa konfiguracja
4. Update ze strony konfiguracyjnej
minusy - do dopracowania:
1. Nie potrafię wyłączyć w shutterze trybu AP. Jest to dość denerwujące skoro podłączyłem go do isteniejącej sieci wifi. Próbowałem poprzez usunięcie hasła i SSID (shutterBox-1afe34dXXXXxxxx). Niestety wciąż po odświeżeniu strony te ustawienia pozostają.
2. W jaki sposób ustawia się ustawienia "ulubione" - oznaczone serduszkiem? niestety brak opisu do tej funkcji. Brak opisu jak wywołać takie ustawienie z API. Generalna uwaga - bardzo skąpa dokumentacja.
3. Brak pełnej dokumentacji opisującej API
4. Brak możliwości resetu do ustawień fabrycznych.
5. Brak MQTT.

Ogólnie - mega podoba mi się ten produkt - cena ciupkę za wysoka. Ale trzymać tak dalej!!!!
moje wersja sprzętu 0.6, wersja softu 0.229, API:20160927

Poproszę o podpowiedź jeśli coś jest z moich bolączek do ogarnięcia - tylko ja nie potrafię:)
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 02, 2016, 05:18:10 pm »
Z tego co kojarzę to urządzenie nie jest w stanie pracować jednocześnie jako ap i klient. Jesteś pewien, że masz aktywny AP kiedy jest podpięte do sieci?
API jest: technical.blebox.eu ładnie wygenerowane
Reset rzeczywiście by się bardzo przydał
MQTT chłopaki nie planują
*

Offline h3s1

  • * 3
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: h3s1
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 03, 2016, 09:41:43 am »
Z tego co kojarzę to urządzenie nie jest w stanie pracować jednocześnie jako ap i klient. Jesteś pewien, że masz aktywny AP kiedy jest podpięte do sieci?
No jasnę :), w mojej lokalnej sieci ma IP 192.168.88.194 i mam cały czas kontakt z urządzeniem. Korzystając z linku do API:
na komendę get: /api/device/network otrzymuję:
{
"ip": "192.168.88.194",
"scanning": true,
"ssid": "automatic_PRO",
"mode": 3,
"station_status": 5,
"apSSID": "shutterBox-1afe34xxxxxx",
"apPasswd": "xxxxxxxxx"
}
Z kolei na get z: http://192.168.88.194/api/wifi/status otrzymuję:
{
"scanning": false,
"ssid": "automatic_PRO",
"mode": 3,
"station_status": 5,
"ip": "192.168.88.194"
}
. Niestety mode nie jest opisane w API:(

Fakt jest taki: shutter box jest w trybie AP i jest również podpięty do mojej sieci lokalnej wifi. W API nie znalazłem możliwości usunięcia AP, chyba, że poprzez przesłanie danych zerowych ""??
Cytuj
API jest: technical.blebox.eu ładnie wygenerowane
Reset rzeczywiście by się bardzo przydał
MQTT chłopaki nie planują
Pewnie dojdą jeszcze do tego MQTT, nie da się od tego chyba uciec...
Dokumentacja wciąż do poprawienia .
Czy ktoś ostatecznie wiem jak wyłączć AP??
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: shutterBox - sterownik rolet na smartphone z API
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 03, 2016, 10:28:40 am »
Hej!

@h3s1,

ad. 1. niestety jeszcze nie da się tego zrobić, jest to bezpośrednio związane z punktem 4 - gdy tylko dodamy reset do ustawień fabrycznych dla wszystkich sterowników będzie też możliwość wyłączenia AP.

ad. 2. jeśli chodzi o pozycję ulubioną dla rolety, to ustaw roletę w pożądanym położeniu a potem przytrzymaj serduszko przez kilka sekund,
jeśli natomiast o ulubione urządzenia to z poziomu edycji grup.

ad. 3. większość jest już na http://technical.blebox.eu ale będziemy to dalej rozwijać

ad. 4. będzie w okolicach stycznia

ad. 5. na razie faktycznie jeszcze nie ma w planach :-(


Cytuj
Ogólnie - mega podoba mi się ten produkt - cena ciupkę za wysoka. Ale trzymać tak dalej!!!!
moje wersja sprzętu 0.6, wersja softu 0.229, API:20160927

A gdzie kupowałeś? Wiem że w kilku sklepach są zniżki dla forumowiczów (zerknij do działu Giełda).
Pozdrawiam!
Patryk