Sterowanie własnym urządzeniem opartym o ESP8266 za pomocą uRemote

  • 2 Odpowiedzi
  • 2635 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Sosnus

  • * 1
  • 0
Cześć!
Mam własne urządzenie w sieci lokalnej wifi oparte o ESP8266. Steruję nim za pomocą HTTP GET Requestów z telefonu lub laptopa znajdującego się w tej samej sieci. Czy jest możliwość wysyłaniu customowych HTTP GET Requestów za pomocą uRemote? :)
Jeżeli tak to czy mogę poprosić o jaką sugestię jak się za to zabrać, a jeżeli się nie da to mogę prosić o jakiej sugestie jak inaczej z tego wybrnąć? Choć uRemote z 4 guzikami i ładowaniem po USB wydaje się wspaniałym rozwiązaniem, nie opłaca mi się robić własnego pilota opartego o ESP8266 skoro takie cuda jak uRemote są już w sprzedaży które prawie w pełni są w stanie spełnić moje oczekiwania ;)

Pozdrawiam, Staszek
Odp: Sterowanie własnym urządzeniem opartym o ESP8266 za pomocą uRemote
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2019, 11:29:43 pm »
To byłby faktycznie super feature, ale nie wiem czy to jest techniczne możliwe.

@Patriko Przypuszczam, ze uRemote nie ma dostępu do sieci wifi. Możesz potwierdzić?



Sent from my iPhone using Tapatalk
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Sterowanie własnym urządzeniem opartym o ESP8266 za pomocą uRemote
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2019, 09:51:51 pm »
Hej!

Potwierdzam, protokół działa w znacznie niższej warstwie. Dostęp do WiFi zjadłby baterię bardzo szybko.
Ogólnie teraz będzie cały wysyp urządzeń bateryjnych na uWiFi ale one wszystkie potrzebują "być" koło jakiegoś podłączonego modułu.
Być może pojawi się opcja wysyłania requestów przez moduł zasilany ale jeszcze nie ma tego w konkretnych planach.

Pozdrawiam!
Patryk