sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....

  • 18 Odpowiedzi
  • 9455 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Mantus

  • * 19
  • 0
sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« dnia: Marzec 09, 2020, 12:27:49 pm »
Cześć,

Mam pewien problem ze sterownikami rolet, który dość ciężko mi opisać, bo dzieje się to w sposób dość losowy ale napiszę co wiem.
Czasem gdy wysteruję jedną roletę to oprócz niej ruch zaczyna też inna... Sytuacja ma miejsca zarówno przy sterowaniu z przycisku jak i z poziomu aplikacji.
Np. daję komendę sceny, gdzie mam ustawione: zamknij wszystkie rolety w domu i ładnie jadą w dół a jedna jedzie w górę...
Być może problem dotyczy w szczególności jednej z rolet, bo dla niej zauważyłem to już kilka razy.

I teraz do rzeczy: w ostatnią sobotę dość szczegółowo sobie zapisałem kiedy to było, jaka roleta, jaką akcję wykonałem która roleta, co się stało, jaka była godzina (mniej więcej). Dodam jeszcze, że sprawa dotyczy pierwszej wersji sterownika.

Pytania:

1. Czy ktoś jeszcze oprócz mnie doświadczył tego typu problemów, że dzieją się cuda - rolety ustawiają się niezgodnie z harmonogramem, jeżdżą same (bez żadnej akcji!) albo sterujesz jedną a rusza druga?

2. Czy podając dane, które ostatnio zebrałem, ktoś (producent?) może jakoś sprawdzić co się stało i dać jakieś wskazówki jak ten problem rozwiązać?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź, bo mam wrażenie, że forum wymiera....

Michał
*

Offline Kamikaze

  • Administratorzy
  • ***** 105
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + GoogleHome + Satel + KNX
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2020, 12:39:24 pm »
A nie masz jakiegoś zacieniania aktywnego? One same wówczas jeżdżą. Albo może stan rolet po awarii prądu jest nieprawidłowy? pokaż screeny z loxone config dla feralnej rolety.
https://instalacjeinteligentne.pl - Inteligentne instalacje
*

Offline Mantus

  • * 19
  • 0
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2020, 12:48:29 pm »
dzięki za szybką reakcję!

zacienianie? co to jest i jak się włącza? chętnie bym potestował :)
loxone config? co to …..? proszę o więcej szczegółów to chętnie ogarną jakiś log ale gdzie to....?
*

Offline Kamikaze

  • Administratorzy
  • ***** 105
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + GoogleHome + Satel + KNX
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2020, 01:45:59 pm »
Ciężko stwierdzić czy wogóle masz to aktywowane :) A do instalatora zadzwonić nie możesz? On będzie miał dostęp do Twojej instalacji.
https://instalacjeinteligentne.pl - Inteligentne instalacje
*

Offline Mantus

  • * 19
  • 0
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2020, 02:01:23 pm »
dzwonię cały czas ale jest zajęte - może dlatego, że to mój własny numer :)
a tak bardziej poważnie, sam to montowałem czyli kostka w puszkę, podłączyłem pod domowe wifi, na telefonie aplikacja i tyle
żadnych Domoticzy itp.
Więc co mogę zrobić?
*

Offline Kamikaze

  • Administratorzy
  • ***** 105
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + GoogleHome + Satel + KNX
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2020, 05:10:33 pm »
UPS.... Chyba zmęczenie materiału. Czemu ja sobie ubzdurałem, że Ty piszesz o Loxone :) Z bleboxami nie pomogę :)
https://instalacjeinteligentne.pl - Inteligentne instalacje
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2020, 12:34:54 pm »
Czasem gdy wysteruję jedną roletę to oprócz niej ruch zaczyna też inna... Sytuacja ma miejsca zarówno przy sterowaniu z przycisku jak i z poziomu aplikacji.
Wygląda na uszkodzenie elektryczne - np zwarcie? Czy ta "inna" roleta zawsze jedzie w tą samą stronę, czy losowo? Ruch następuje od razu czy po jakimś czasie?
*

Offline Mantus

  • * 19
  • 0
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2020, 02:37:08 pm »
Dzięki za zainteresowanie :)
Wiem do czego zmierzasz, ale mało prawdopodobne żeby to było zwarcie, bo akurat ostatnio sterowałem roletą w zupełnie innym pokoju ale odpowiem na pytania:
- do tej pory zawsze to był ruch w górę - nie zauważyłem ruchu w dół
- od razu

czy podając administratorom ID urządzenia mogą coś podejrzeć zdalnie? jakąś historię?
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2020, 12:06:50 am »
- do tej pory zawsze to był ruch w górę - nie zauważyłem ruchu w dół
- od razu
No to masz zwarcie ;) Wyjmij z puszki, obejrzyj kabelki, zajmie to 5min a będziesz pewny.

czy podając administratorom ID urządzenia mogą coś podejrzeć zdalnie? jakąś historię?
Skontaktuj się z
Cytuj
support@blebox.eu
*

Offline krzychor

  • * 15
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: krzychor
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2020, 09:17:20 pm »
witam,
ja też mam takie cuda, pisałem na forum ale bez odpowiedzi,,,
u mnie też przy harmongramie, czasami nie otwiera się jedna z 4 rolet, albo jedna otwiera się do połowy lub 1/4, ale nie ma w tym prawidłowości,
przy sterowaniu z przycisku ręcznego jednej rolety inna też zadziała  ale w przeciwnym kierunku, również bez powtarzalności i jakiejkolwiek logiki. ponieważ ten efekt dzieje się w 2 różnych pokojach nie ma więc bezpośrednio kabli koło siebie, więc odpada zwarcie w puszce. wygląda mi to tak jakby zadziałanie jednej rolety indukowało jakiś impuls zakłócający i wyzwalało inną roletę. te 4 rolety są blisko siebie (okno, balkon w dwu przylegających pokojach).
po przeciwnej stronie domu mam jedną roletę i z tą nie ma problemu, dział wg harmonogramu poprawnie i ręcznie też poprawnie się steruje.
generalnie te niedogodności są na tyle uciążliwe że myślę o wywaleniu tychże sterowników i zostawię sterowanie przyciskami bistabilnymi. szkoda bo zapowiadało się fajnie.  :(
krzycho.r


Cześć,

Mam pewien problem ze sterownikami rolet, który dość ciężko mi opisać, bo dzieje się to w sposób dość losowy ale napiszę co wiem.
Czasem gdy wysteruję jedną roletę to oprócz niej ruch zaczyna też inna... Sytuacja ma miejsca zarówno przy sterowaniu z przycisku jak i z poziomu aplikacji.
Np. daję komendę sceny, gdzie mam ustawione: zamknij wszystkie rolety w domu i ładnie jadą w dół a jedna jedzie w górę...
Być może problem dotyczy w szczególności jednej z rolet, bo dla niej zauważyłem to już kilka razy.

I teraz do rzeczy: w ostatnią sobotę dość szczegółowo sobie zapisałem kiedy to było, jaka roleta, jaką akcję wykonałem która roleta, co się stało, jaka była godzina (mniej więcej). Dodam jeszcze, że sprawa dotyczy pierwszej wersji sterownika.

Pytania:

1. Czy ktoś jeszcze oprócz mnie doświadczył tego typu problemów, że dzieją się cuda - rolety ustawiają się niezgodnie z harmonogramem, jeżdżą same (bez żadnej akcji!) albo sterujesz jedną a rusza druga?

2. Czy podając dane, które ostatnio zebrałem, ktoś (producent?) może jakoś sprawdzić co się stało i dać jakieś wskazówki jak ten problem rozwiązać?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź, bo mam wrażenie, że forum wymiera....

Michał
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2020, 01:01:22 pm »
ja też mam takie cuda, pisałem na forum ale bez odpowiedzi,,,
Kiedy pisałeś o tym na forum? Bo w Twoich postach nigdzie o takim problemie nie piszesz.

u mnie też przy harmongramie, czasami nie otwiera się jedna z 4 rolet, albo jedna otwiera się do połowy lub 1/4, ale nie ma w tym prawidłowości
Ma to związek z tym co piszesz w poście:
w moim przypadku shutterboxy w kilku oknach w domu, na najbardziej oddalonych od routera jest problem z zasięgiem (czyli shutterbox nie widzi routera wifi
Jeżeli sterownik nie będzie miał dobrego zasięgu sieci to może się zdarzyć że przez dłuższy czas nie zsynchronizuje zegara z serwerem NTP przez co w końcu nie będzie w stanie wykonać harmonogramu albo wykona polecenie z innej godziny (przesunięcie zegara).

przy sterowaniu z przycisku ręcznego jednej rolety inna też zadziała  ale w przeciwnym kierunku, również bez powtarzalności i jakiejkolwiek logiki. ponieważ ten efekt dzieje się w 2 różnych pokojach nie ma więc bezpośrednio kabli koło siebie, więc odpada zwarcie w puszce. wygląda mi to tak jakby zadziałanie jednej rolety indukowało jakiś impuls zakłócający i wyzwalało inną roletę. te 4 rolety są blisko siebie (okno, balkon w dwu przylegających pokojach).
Ile wynosi długość przewodu między sterownikiem a łącznikiem? Problem wygląda jak jakaś wada instalacji elektrycznej.
*

Offline Mantus

  • * 19
  • 0
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2020, 06:09:30 am »
Dobra, miarka się przebrała. Wczoraj jedna z rolet przy zachodzie słońca "zapomniała" wykonać ruchu, a dziś rano kolejna inna "zapomniała" się otworzyć. Opisuję ze szczegółami na support - liczę na pomoc.
*

Offline Mantus

  • * 19
  • 0
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2020, 07:05:33 am »
ze strony supportu zero odpowiedzi - nawet SPAM sprawdziłem na poczcie... chyba, że wysłali coś a nie doszło? proszę o kontakt priv
wkurzam się coraz bardziej bo dziś rano powtórka z rozrywki:
uruchamiam scenę na piętrze a na parterze jedna z rolet podniesiona (powodem uruchomienie sceny lub jakieś nieprawidłowe wykonania harmonogramu - nie mogę tego ocenić, bo byłem na piętrze..., dodam, że to inna roleta niż wcześniej opisywane). Mogę podać dane: ID urządzenia, godzinę akcji itp.
Pytanie czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Support?
miłego dnia i zdrówka życzę!
*

Offline TomekWaw

  • ** 68
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Loxberry
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 22, 2020, 07:41:57 am »
Bardzo współczuję i wyobrażam sobie Twoją irytację.
Nie myślałeś, aby przetestować chociaż w 2-3 miejscach sterowniki innego producenta (np. shelly czy zamel supla)?
*

Offline Mantus

  • * 19
  • 0
Odp: sterownik rolet - dzieją się różne cuda - losowo....
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2020, 07:49:55 am »
no pewnie, że myślałem, ale chcę dać szansę temu co mam, i sprawdzić to jest powodem, może problem jest jakiś w sterownikach i przy okazji odkryjemy jakąś wadę?
poza tym nie po to 14 rolet w chacie robiłem na jednym systemie, żeby teraz mieszać....