switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API

  • 42 Odpowiedzi
  • 16386 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 19, 2017, 03:51:57 pm »
Niezależnie jak ustawie przełącznik prąd dalej przepływa przez O1.
- sklejenie styków przekaźnika spowodowane zbyt dużym (max 5A!) prądem chwilowym (np. po podłączeniu urządzenia indukcyjnego). Spróbować lekko uderzyć np. rączką śrubokręta w moduł. Jak nie pomoże - odesłać w ramach gwarancji.
*

Offline spaw17

  • * 16
  • 0
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 07, 2017, 08:54:20 pm »
Witam, czy technicznie jest możliwe zwiększenie liczby akcji dla przycisków i czy macie w planach taką aktualizację? 5 to stanowczo za mało :)
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:03:26 pm »
czy technicznie jest możliwe zwiększenie liczby akcji dla przycisków
Jest to dość trudne ze względu na ograniczenia sprzętowe, ale...
i czy macie w planach taką aktualizację? 5 to stanowczo za mało :)
... wkrótce akcje nie będą zbyt potrzebne :) Przygotowujemy małą rewolucję ;)
*

Offline Wolart15

  • * 10
  • 0
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 21, 2018, 10:44:10 am »
Witam wszystkich , mam takie pytanie , przyszedł mi ble box switchboxD 2x mam od lewej kolejno wejścia N, N1, S1,S2,O1,L,O2 , inaczej niż na schemacie bo to wersja podobno nowsza ale ten sam . Podłączam go zgodnie ze schematem starego czyli tego co jest na stronach z 6 pinami , bo ja mam 7 . Nie działa mi wyłącznik świateł . Czy ktoś pomoże ? Mam fazę na sterownik tam gdzie L  na ble box , I na wyłącznik wiadomo podwójny zwykły do oświetlenia , z wyłącznika idzie na sterownik S1 i drugie wyjście na S2 , z sterownika kolejno o1 i o2 na zarowki i tam wiadomo do neutralnego , i neutralny do sterownika . Nie działają włączniki proszę o pomoc
*

Offline Kevin

  • ** 51
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: homebridge
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 21, 2018, 09:20:42 pm »
Witam wszystkich , mam takie pytanie , przyszedł mi ble box switchboxD 2x mam od lewej kolejno wejścia N, N1, S1,S2,O1,L,O2 , inaczej niż na schemacie bo to wersja podobno nowsza ale ten sam . Podłączam go zgodnie ze schematem starego czyli tego co jest na stronach z 6 pinami , bo ja mam 7 . Nie działa mi wyłącznik świateł . Czy ktoś pomoże ? Mam fazę na sterownik tam gdzie L  na ble box , I na wyłącznik wiadomo podwójny zwykły do oświetlenia , z wyłącznika idzie na sterownik S1 i drugie wyjście na S2 , z sterownika kolejno o1 i o2 na zarowki i tam wiadomo do neutralnego , i neutralny do sterownika . Nie działają włączniki proszę o pomoc

http://blebox.eu/img/cms/instrukcje/instr%20PL/switchBoxD_2-0_PL.pdf
*

Offline Wolart15

  • * 10
  • 0
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 24, 2018, 09:05:22 am »
Witam wszystkich , mam takie pytanie , przyszedł mi ble box switchboxD 2x mam od lewej kolejno wejścia N, N1, S1,S2,O1,L,O2 , inaczej niż na schemacie bo to wersja podobno nowsza ale ten sam . Podłączam go zgodnie ze schematem starego czyli tego co jest na stronach z 6 pinami , bo ja mam 7 . Nie działa mi wyłącznik świateł . Czy ktoś pomoże ? Mam fazę na sterownik tam gdzie L  na ble box , I na wyłącznik wiadomo podwójny zwykły do oświetlenia , z wyłącznika idzie na sterownik S1 i drugie wyjście na S2 , z sterownika kolejno o1 i o2 na zarowki i tam wiadomo do neutralnego , i neutralny do sterownika . Nie działają włączniki proszę o pomoc

http://blebox.eu/img/cms/instrukcje/instr%20PL/switchBoxD_2-0_PL.pdf
.  DZIĘKUJE
*

Offline fegor

  • * 1
  • 0
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 06, 2018, 12:59:10 pm »
W instrukcji czytamy:
"Sterownik obsługuje wszystkie rodzaje podwójnych przełączników monostabilnych
(tzw. dzwonkowych). Kolejność podłączenia wejścia S1/S2 do prawego/lewego przycisku przełącznika nie ma znaczenia na etapie instalacji
– można ją ustawić w późniejszym etapie konfiguracji sterownika"

A więc jak?, Jak zmienić kolejność tych przełączników?
*

Offline DaM

  • * 15
  • 0
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 09, 2018, 06:47:13 pm »
Witam.

Zdarzyła mi się dziwna sytuacja. Po krótkim (kilka sekund) zaniku zasilania podczas burzy, jeden switchBoxD zresetował się do ustawień fabrycznych oraz firmware przywrócił się do fabrycznego.

Po aktualizacji fw i konfiguracji na nowo, wszystko działa jak należy.
Taka sugestia, a może opcja tworzenia i przywracania kopi zapasowej konfiguracji z/do pliku tekstowego? :)

Wersja sprzętu: 0.7, wersja oprogramowania: 0.603
Co mogło spowodować takie zachowanie?
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 26, 2018, 05:46:13 pm »
Właśnie wszedłem w posiadanie switchBoxD w takiej wersji:
hv: 9.1
fv: 0.603
api: 20170524

Nie wiem czy to jest najnowsza wersja hardwarowe ale odkryłem mały bug (co do softu to robiłem upgrade), a mianowicie zamienione miejscami fizyczne wejścia z programowymi tzn:
S1/O1 - to przekaźnik 1
S2/O2 - to przekaźnik 0

Pozdrawiam.
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 26, 2018, 06:12:20 pm »
Jest jeszcze taki mały szczegół że gdy ustawimy wywołanie akcji dla wejść S1/S2 na wywołanie url to nie zadziała gdy ustawimy własny adres IP, tego switchBoxa który akcje wywołuje.

Zastanawiam się czy jest możliwość sterowania dwoma torami jednym przyciskiem?
*

Offline sizar

  • ** 27
  • 0
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 20, 2018, 04:39:49 pm »
Witam, od niecałych dwóch lat jestem użytkownikiem BleBox i ostatnio jeden z nich (mój najstarszy switchboxD) zaczął dziwnie działać. Dla przykładu w ogóle nie reaguje na jeden z przełączników fizycznych (drugi działa normalnie) poza tym daje się w pełni sterować z aplikacji wBox i z Domoticza, ale nie da się ,co któryś raz, wyłączyć światła z poziomu tych aplikacji jak jest włączony przełącznik fizyczny (ten drugi - działający, wtedy światło gaśnie i zaraz znowu samo się zapala) - do tej pory pracowało to na najzwyklejszym włączniku dwustanowym... Update'u żadnego nie ma, a pozostałe urządzenia wpięte w ten sam sposób działają poprawnie. Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać/naprawić?

EDIT: Sprawa nieaktualna - switchbox odesłany do serwisu i wymieniony na nowy :-) PS podobno zbliża się już czujnik temperatury i wilgotności od BleBox, ciekawe kiedy można się go spodziewać... Ma ktoś jakieś bliższe info?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2018, 08:57:20 am wysłana przez sizar »
*

Offline Sierek

  • *** 102
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 28, 2018, 02:16:31 pm »
Ponawiam pytanie @Hyrrokken:
Zastanawiam się czy jest możliwość sterowania dwoma torami jednym przyciskiem?

Chciałbym z jednego przycisku podłączonego do switchbox sterować drugim swichbox'em (a tak naprawdę czytać stan zwarte/rozwarte S0 na pierwszym i przenosić to na drugi). Wywołanie URL drugiego urzadzenia nie działa jak należy niezależnie czy ustawię akcję na zbocze czy przyciśnięcie.
*

Offline daqiu

  • * 1
  • 0
Odp: switchBoxD - podwójny switch 230V x 5A na WiFi z API
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 22, 2019, 12:49:41 pm »
Hej, ostatnio podpiąłem przełącznik swithcboxD do włącznika w ścianie. Zdalnie wszystko działa ok, niestety podczas przełączania fizycznym włącznikiem, sygnał leci z lekkim (ok. 1s) opóźnieniem.
Czy to standardowe zachowanie czy można to naprawić np. poprzez update softu czy konfigurację?

Z góry dziękuję za pomoc.