switchBoxDC

  • 23 Odpowiedzi
  • 5776 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
switchBoxDC
« dnia: Lipiec 06, 2018, 06:54:14 pm »
Ave!

Zgodnie z tradycją i obietnicami - oto następny wBox - switchBoxDC czyli niskonapięciowa wersja kultowego switchBox'a - modułu włącz/wyłącz sterowanego z telefonu i tabletu, z dowolnego miejsca na Świecie z otwartym API.

Napięcie zasilania: 12-24V DC
ilość wyjść: 1
Natężenie przełączane : 5A 250V AC / 30VDC (obciążenie rezystancyjne)
Ilość wejść: 1, zwierane do GND
komunikacja: uWiFi/WiFi
wymiary: 35x26x22mm
kompatybilne smartfony: Android, iPhone
kompatybilne urządzenia: gateBox, switchBox, wLightBox, wLightBoxS, shutterBox, dimmerBox, inBox, uRemote
API: otwarte

Data pojawienia się na rynku: 1 sierpnia 2018r.,
Cena detaliczna:  121,14 zł netto / 149 zł brutto
Cena wersji beta: 93,50 zł netto / 115 zł brutto

Zapisy do 15.07: https://goo.gl/forms/rDvChTTA6hDV86yk1
Maks 3 sztuki na osobę. Wysyłka po 20 lipca.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2018, 09:33:20 pm wysłana przez Patriko »
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2018, 08:03:09 pm »
Sorry za głupie pytanie, ale jak to działa?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2018, 09:33:05 pm »
Pytasz o switchBoxDC czy o formularz który źle opublikowałem? :D Już działa, poprawny link to:

https://goo.gl/forms/rDvChTTA6hDV86yk1
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2018, 05:16:29 am »
Pytam o urządzenie.
*

Offline Kevin

  • ** 51
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: homebridge
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2018, 03:13:37 pm »
Pytam o urządzenie.


Mistrzu witchBoxDC czyli niskonapięciowa wersja kultowego switchBox'a - modułu włącz/wyłącz sterowanego z telefonu i tabletu, z dowolnego miejsca na Świecie z otwartym API.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2018, 06:10:19 pm »
Czytać potrafię ale nic mi to to nie mówi. Tzn. dokladnie to nie potrafię znaleźć zastosowania.
Do dwóch wejść po lewej podłączam urządzenie 230V którym chcę sterować, do + i - zasilanie DC np. 12V, a do IN jakis fizyczny klawisz (który z drugiej strony podłączony jest do -)?
A jakies praktyczne zastosowanie? Gdzie można to wykorzystać?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2018, 09:36:46 pm »
Oj zastosowań jest pełno - zwłaszcza że maksymalne napięcie przełączane to 230V ale można przełączać też 12, 24. Można użyć do sterowania wszystkiego co niskonapięciowe - zraszaczy, elektrozaworów, wentylatorów, jako reseter do sprzętu sieciowego, do integracji z alarmiami, etc...
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2018, 11:49:49 am »
Jakoś nie załapałem na początku, że można też sterować napięciem 12V czy 24V.
Ale jakoś dalej nie mogę zrozumieć (ale przyznam, że z systemami smart home nie mam styczności zawodowo) jaki jest sens ciągnąć zasilanie 12-24V do tego urządzenia, aby sterować dalej 230V. Pewnie w jakiś większych systemach, szafach etc ma to sens, ale w domu, przy sterowaniu oświetleniem itd, to i tak wszędzie jest 230V, a do tego nadaje się "normalny" SwitchBox. No bo taki normalny SwitchBox mogę wcisnąć w puszkę czy sufit podwieszany i robię sterowanie oświetlenia w salonie (przy wykorzystaniu posiadanej instalacji 230V). A w tym nowym, to to zasilania go muszę i tak mieć tam jeszcze np. 12V aby sterować 230V - jakoś  tego nie kleję:)

A tak przy okazji, pytałem o to kiedyś w innym temacie, ale teraz jest dobra okazja: nie planujecie zrobić takiego niskonapięcowego shutterboxa? Robię właśnie wewnętrzne rolety elektryczne i taki urządzenia było by idealne:)
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2018, 12:13:27 pm »
Ale już np. elektrozawory od grzejników czy zraszaczy są na 24V, podobnie jak w centrali alarmowej mamy sygnały 12-24V np. do uzbrajania alarmu :)

Co do shutterBox'a DC już go zrobiliśmy tylko jeszcze nie skończyłem naszych testów ale na dniach pojawi się na forum :)

P.
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2018, 01:31:26 pm »
No shutterbox DC - brzmi i wygląda dobrze:)
Pozwól, że od razu zapytam, bo na dniach mam montować o siebie właśnie sterowanie rolet wewnętrznych za pomocą płytki NodeMCU+ silnik krokowy 28BYJ-48 + sterownik tego silnika. A więc między silnikiem a sterownikiem mam 5 przewodów, między sterownikiem a NodeMCU mam 4 przewodu. A tutaj po prostu potrzebny będzie silnik podłączany na dwóch przewodach, gdzie po zamienieniu polaryzacji jedzie w górę/dół? Może macie przetestowany już jakiś konkretny, sprawdzony do tego silnik?

Kiedy planujecie wypuścić wersję beta do testów? Od razu piszę się na dwie sztuki, mam tylko nadzieję, że będzie to szybko, bo żona już marudzi, że trzeba robić malowanie, a chciałem przed malowaniem zamontować te rolety (a przede wszystkim wykuć puszki w ścianie:)).
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2018, 01:59:28 pm »
Dokładnie tak - wystarczą dwa przewody :) mostek H w środku odwraca polaryzację. Ogólnie praktycznie każdy silnik do 2A DC 12-24V będzie się nadawać. Takie silniki do rolet robi m.in. Mobilus.

W tym tygodniu pojawi się możliwość zamówienia wersji beta a wysyłka do końca m-ca: )
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2018, 04:07:46 pm »
To w sumie chyba zostanę przy moim rozwiązaniu, czyli NodeMCU (40zł), silnik krokowy 28BYJ-48 ze sterownikiem (20zł) + drukowanie jakiejś prostej obudowy i zębatki do tego (zapewne koszt mniejszy niż 100zł), co sumarycznie da nie więcej niż 150zł.
A tutaj koszt shutterboxa zapewne koło 180zł + silnik (najtaniej pewnie jakieś 300zł) co daje prawie 600zł.

Co prawda shutterbox ma tą zaletę, że podłączasz i działa, ale jednak przy takich kosztach to zostaję przy pierwotnym założeniu - po prostu tańsze. Ewentualnie pokombinuję aby połączyć to jakoś ze sobą, czyli do prostego i taniego silniczka, dołożyć sterowanie przez shutterbox. Możesz zdradzić jaki będzie koszt shutterboxa w wersji beta (również 115zł brutto tak jak switchboxa)?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2018, 03:23:29 pm »
maks87 - no i zasilacz.

Czemu taki drogi silnik?
Btw., shutterBoxDC jest za 100 zł przez kilka dni tutaj: http://forum.lic.pl/blebox/shutterboxdc-sterownik-rolet-i-silnikow-12-24v-dc/
*

Offline maks87

  • ** 59
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Xiaomi + ShutterBox + EQ3Max
Odp: switchBoxDC
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2018, 08:43:27 pm »
Zapisy na wersję beta właśnie zauważyłem - dzięki, biorę jeden na próbę:)
Jeśli chodzi o silniki które można tym sterować to właśnie nie do końca "ogarniam" co to może być. Chcę zrobić sterowane elektrycznie rolety wewnętrzne, a więc silnik musi być mały, odpadają wszelkiego rodzaju silniki takie jak w roletach zewnętrznych.
Patriko, mógłbyś zatem polecić coś, jakiś silnik który będzie działało z shutterboxem DC i nada się do takiego zastosowania?