uRemote - pilot na uWiFi :)

  • 68 Odpowiedzi
  • 15510 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline stratoss

  • ** 35
  • 0
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 13, 2017, 06:08:22 pm »
Spróbuj proszę sparować dwie rolety które nie działają na kolejnej grupie i sprawdź czy wtedy działają - będziemy wtedy bliżej zlokalizowania przyczyny.

Pozdrawiam,
Patryk

Wykasowałem w jednej i drugiej pilota , włączyłem AP , zmieniłem grupę  i wyglada to tak :
Z jedną się sparował , ale roleta nie reaguje na pilota
Z drugą nie mogę go sparować wcale , próbowałem 3-krotnie ( chociaż wcześniej sparować się udało ale nie było reakcji na pilota )




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 14, 2017, 09:27:56 am »
Wersja firmware shutterBoxa to 0.550?
*

Offline bula86

  • * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Bula86
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 14, 2017, 11:34:09 am »
Dziś dotarł i do mnie.
Pierwsze wrażenia mieszane, działa ok, obsługuje aktalnie 2 rolety w grupie na poddaszu - czyli spełnia swoje przeznaczenie.
Mam wersję White Pro (stwierdziłem że będzie solidniejszy, jak się okazuje może nie koniecznie) - wygląda dobrze, chociaż również doczepił bym się do szczegółów:
- wystającej śrubki na tyle,
- loga na froncie które zagłębione w obudowę bygladalo by o wiele lepiej, a sam kciuk nie "atakował go na pierwszy ogień" biorąc go do ręki.
- i to co najbardziej mi przeszkadza, trzymając go "górą i dołem" elementy metalowe "latają" jak gdyby nie były do końca spasowane.
Może rozczarowanie to za duże słowo bo logitech harmony za 1000zl to nie jest ;-) ale jednak pozostawia lekki niesmak.

Kiedy można spodziewać się obsługi pozostałych kostek? Głównie chodzi mi o Gatebox

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2017, 11:35:46 am wysłana przez bula86 »
*

Offline Grum

  • * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Blebox
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:50:30 am »
Dostałem i ja, wersja biała pro
Pierwsze wrażenia:
+ całkiem solidny
- coś lata w środku
- śrubka paskudnie spasowana
- logo wygląda jakby na siłę doklejone mocno wystaje
- klawisze mam wrażenie jakbym za mocno wcisnął do środka
- kolory zbyt podobne
- brak oznakowania na klawiszach

Pomęczyłem się wczoraj z aktualizacją kostki. Nawet minimalny poziom filtrowania OpenDNS blokuje jej komunikacje, trzeba wyłączyć całkowicie.
Wreszcie po zaktualizowania i dodaniu pilota... nie więcej się nie dzieje. Kostka zupełnie nie reaguje.
Ver 2.0.9 s 0.550
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 15, 2017, 09:32:30 am »
Hej!

Kurde, mnie się strasznie podobał design...
Co do estetyki to już nic w istniejących nie poprawimy więc jeśli ktoś czuje się rozczarowany to prosiłbym o odesłanie i zwrócę pieniądze albo jak będzie zmodyfikowana obudowa to wymienimy na nowe.
Szukam lepiej pasującej śrubki, logo będzie bardziej płaskie w kolejnej wersji ale nie do końca wiem o co chodzi ze spasowaniem. Pytanie - czy to co lata w środku to obciążnik silniczka wibracyjnego czy metalowy element obudowy?

Co do diody, faktycznie kolory wyszły bardzo podobne, zmienimy je w kolejnej aktualizacji. Jakieś propozycje co do kolorów? Dioda jest RGB więc można ustawić praktycznie dowolne ale np. czerwonego nie chcieliśmy używać aby został jako informacja o błędzie.

Co do nie reagowania kostki, kilka pytań:
 - czy jesteś na tym samym kanale co była sparowana? spróbuj sprawdzić proszę pozostałe kanały;
 - czy w aplikacji widoczny jest pilot?
 - spróbuj proszę naładować pilot - producent akumulatorów deklaruje że są co najmniej w 30% naładowane ale zdarzały się w znacznie mniejszym stopniu,
planujemy dodać do aplikacji wskaźnik naładowania;

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline Kevin

  • ** 51
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: homebridge
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:31:05 pm »
na jakiej zasadzie pilot bedzie sie aktualizowal ?
*

Offline bula86

  • * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Bula86
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 15, 2017, 02:05:24 pm »
Design pilota ogólem jest super ale ma te swoje ALE.
Śruba detal, samo sprasowanie - przynajmniej w moim egzemplarzu wystarczy złapać pilota niestandardowo tzn w dwa palce u góry i na dole i nim potrząsnąć a elementy metalowe po bokach odczuwalnie się poruszają. Logo - sugerowałbym nadruk ale jeśli już musi być to naklejka niech ma swoje miejsce przygotowane w taki sposób by finalnie nie wystawala poza plaszyzne lub wychodziło to prawie na "0".

Ps. Z gadżetu nie zrezygnuje napewno, ale jeśli pojawi się opcja wymiany na model dopracowany chętnie z niej skorzystam.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 15, 2017, 05:51:31 pm »
bula86 - dostałem dzisiaj nowe śrubki - myślę że dużo lepiej pasują i problem poruszającego się metalowego elementu też znika po dokręceniu - przetestuję jutro na większej ilości i jeśli będzie OK to wyślę Ci abyś sprawdził jak znajdziesz chwilę czy u Ciebie też rozwiązuje to problem.

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline Grum

  • * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz + Blebox
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:32:36 pm »
Estetyka pilota jest OK, powinienem napisać na + przyjemny wygląd i solidność
Pozostają drobne poprawki, w końcu to wersja testowa:
- śrubka do wymiany, faktycznie latają te metalowe boczne wykończenia więc może po dokręceniu ten minus też zniknie
- zamiast grubego loga pod spodem dać naklejkę, ja je zdjąłem bo przeszkadza, może w kolejnej wersji jakiś nadruk
- dwa kolory do wymiany, zielony i niebieski ok, przydałyby się jeszcze jakieś dwa wyraźnie inne bo te pośrednie nijakie i mylące

Po doładowaniu pilota i ponownym sparowaniu pilot działa, problem rozwiązany.
*

Offline bula86

  • * 20
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Bula86
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 15, 2017, 10:31:39 pm »
bula86 - dostałem dzisiaj nowe śrubki - myślę że dużo lepiej pasują i problem poruszającego się metalowego elementu też znika po dokręceniu - przetestuję jutro na większej ilości i jeśli będzie OK to wyślę Ci abyś sprawdził jak znajdziesz chwilę czy u Ciebie też rozwiązuje to problem.

Pozdrawiam!
Patryk
Wziąłem go dziś w ręce i... Hola bez skojarzeń xD
Chodzi o pilota, jestem przekonany sama wymiana śruby nic nie wniesie poza tym że może się zlicować z płaszczyzną "pleców" ale to też będzie plus.
Dokręciłem z czuciem do wyczuwalnego oporu i... nic to nie zmienia.
Następnie postanowiłem go otworzyć i moje spostrzeżenia są takie jak wcześniej, nieodpowiednie spasowanie elementów. Sama metalowa konstrukcja włożona na w plastik lata sobie jak chce.
Myślę że to już na tym etapie stanowi błąd.

A jeśli chodzi o to logo na froncie, faktycznie, zgadzam się z innymi, nadruk byłby o wiele lepszym rozwiązaniem po ściągnięciu naklejki jest jak być powinno. ;-)


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

*

Offline Kevin

  • ** 51
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: homebridge
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 15, 2017, 10:34:05 pm »
ja w takim badz razie poprosze o nową srubke :) i jak zrobilice nowe, plaskie logo to tez bym prosil :)
*

Offline stratoss

  • ** 35
  • 0
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 16, 2017, 04:29:54 pm »
Wersja firmware shutterBoxa to 0.550?

Tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline stratoss

  • ** 35
  • 0
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 18, 2017, 11:21:49 am »
Wersja firmware shutterBoxa to 0.550?

Tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nadal nie chce reagować z dwoma roletami , naładowanie pilota i ponowne sparowanie nic nie dało :( Kostki zaktualizowane do 0.550


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline stratoss

  • ** 35
  • 0
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 29, 2017, 10:34:30 am »
Ktoś ma jakiś pomysł ? Parowałem na nowo , na innym kanale , wyłączałem prąd , aktualizowałem i nadal nic . Dwie rolety nie reagują na pilota :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline Kevin

  • ** 51
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: homebridge
Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 06, 2018, 02:49:28 pm »
Kiedy aktualizacja dla dimmerbox'a ?