wBox - instrukcja i działanie

  • 3 Odpowiedzi
  • 4294 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
wBox - instrukcja i działanie
« dnia: Październik 26, 2017, 08:20:55 am »
Wczoraj nabyłem pierwszego switchBoxa i siłą rzeczy zainstalowałem aplikację wBox.
Pierwsze czynności wykonałem zgodnie z instrukcją i w telefonie zobaczyłem nową sieć. Nawet udało mi się z nią połączyć i włączyć testową żarówkę.
Ustawiłem hasło do AP, żeby sieć nie była otwarta. A później ....
1. Telefon zaczął mi rozłączać i zrywać mi za każdym razem połączenie. Twierdził, że ta sieć nie ma dostępu do internetu i sam postanawiał wybierać sobie taką, która ma dostęp. :-) Żeby zakończyć konfigurację musiałem połączyć się za pomocą laptopa. Tutaj wszystko już działało prawidłowo (tylko po angielsku).
2. Przy ustanawianiu połączenia z routerem wpisałem złe hasło. Aplikacja w telefonie ne pokazywała mi szczegółów połączenia (IP) ale twierdziła, że jestem połączony. Musiałem się rozłączyć z niepołączoną siecią i połączyć ponownie wpisując właściwe hasło.
3. SwitchBox ma harmonogram, który widoczny jest w ustawieniach. Dlaczego nie widać w aplikacji w menu Logiki?
Po otworzeniu są napisy >>shutterBox i przycisk harmonogram. Po jego kliknięciu jest komunikat: "Poniżej są widoczne jedynie urządzenia, które posiadają funkcjonalność harmonogramu oraz są aktualnie dostępne w lokalnej sieci". SwitchBox spełnia obydwa te warunki.
4. Przydałaby się funkcja aby ukryć sieć AP. Teraz każdy telefon i laptop w pobliżu ją widzi. Przy większej ilości urządzeń może być tego dużo i kogoś może korcić włamanie się do nich. Jest tam funkcja wyłączenia AP. Jak rozumiem mogę go wyłączyć i wtedy nie będzie się rozgłaszał. Ale jak wtedy dostanę się do urządzenia w przypadku awarii routera?

I jeszcze kwestia nazewnictwa.
5. W ustawieniach switchBoxa są akcje do przycisku. Część opisów jest zrozumiała np. rodzaj akcji :włącz", "wyłącz", ale co znaczy "bezpośredni"?
Tak samo w menu w części wyzwalacz. Co znaczy "Na zbocze" ? ? ? ?
Jest dostępna do tego jakaś instrukcja z opisem wszystkich możliwych ustawień czy muszę znaleźć chwilę czasu i potestować?

Uwagi są częściowo krytyczne ale urządzenie i sterowanie naprawdę jest fajne i przydatne. Piszę to wyłącznie po to aby było jeszcze lepsze.  :) 
Z niecierpliwością czekam na kolejne moduły i kasę na koncie abym mógł je zakupić.
pozdrawiam
bandi
*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
Odp: wBox - instrukcja i działanie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2017, 08:46:56 am »
Sorry, że piszę post pod postem jednak chciałbym do końca poznać ustawienia i możliwości switchboxa. Najbardziej zależałoby mi na odpowiedzi na 5 i 3. Jeśli ktoś zna odpowiedzi to proszę o pomoc.  :)
pozdrawiam
bandi
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: wBox - instrukcja i działanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2017, 04:08:31 pm »
1. Telefon zaczął mi rozłączać i zrywać mi za każdym razem połączenie. Twierdził, że ta sieć nie ma dostępu do internetu i sam postanawiał wybierać sobie taką, która ma dostęp. :-) Żeby zakończyć konfigurację musiałem połączyć się za pomocą laptopa. Tutaj wszystko już działało prawidłowo (tylko po angielsku).
Proszę wyłączyć dane mobilne w telefonie. Takie "zrywanie połączenia" jest spowodowane (wątpliwą) inteligencją telefonu który wykrywa brak dostępu do internetu i automatycznie, często wbrew woli użytkownika, przełącza na dane mobilne.

2. Przy ustanawianiu połączenia z routerem wpisałem złe hasło. Aplikacja w telefonie ne pokazywała mi szczegółów połączenia (IP) ale twierdziła, że jestem połączony. Musiałem się rozłączyć z niepołączoną siecią i połączyć ponownie wpisując właściwe hasło.
Podczas łączenia z siecią WiFi routera, urządzenie chwilowo zrywa połączenie z telefonem (co jest normalne), następnie automatycznie odnawia połączenie z telefonem, który (często) sygnalizuje to boxem (pop-upem) w dolnej części ekranu napisem "Połączono!". Napis ten nie pochodzi od aplikacji wBox lecz od systemu operacyjnego telefonu, co może być nieco dwuznaczne.

3. SwitchBox ma harmonogram, który widoczny jest w ustawieniach. Dlaczego nie widać w aplikacji w menu Logiki?
Po otworzeniu są napisy >>shutterBox i przycisk harmonogram. Po jego kliknięciu jest komunikat: "Poniżej są widoczne jedynie urządzenia, które posiadają funkcjonalność harmonogramu oraz są aktualnie dostępne w lokalnej sieci". SwitchBox spełnia obydwa te warunki.
Ta funkcjonalność w menu "Logika" jest obecnie dostępna jedynie dla shutterBoxów, dla pozostałych produktów jest obecnie rozwijana.

4. Przydałaby się funkcja aby ukryć sieć AP. Teraz każdy telefon i laptop w pobliżu ją widzi. Przy większej ilości urządzeń może być tego dużo i kogoś może korcić włamanie się do nich. Jest tam funkcja wyłączenia AP. Jak rozumiem mogę go wyłączyć i wtedy nie będzie się rozgłaszał. Ale jak wtedy dostanę się do urządzenia w przypadku awarii routera?
Poprzez reset do ustawień fabrycznych. Instrukcję można znaleźć na forum bądź otrzymać po kontakcie z działem supportu.

5. W ustawieniach switchBoxa są akcje do przycisku. Część opisów jest zrozumiała np. rodzaj akcji :włącz", "wyłącz", ale co znaczy "bezpośredni"?
Tak samo w menu w części wyzwalacz. Co znaczy "Na zbocze" ? ? ? ?
Jest dostępna do tego jakaś instrukcja z opisem wszystkich możliwych ustawień czy muszę znaleźć chwilę czasu i potestować?
"bezpośredni" czyli jak podawane jest napięcie na wejście S, to na wyjściu O również podawane jest napięcie ;) "Na zbocze" oznacza że reakcja odbywa się w momencie wykrycia na wejściu S przejścia ze stanu braku napięcia na stan z napięciem, oraz w sytuacji odwrotnej tj w momencie przejścia ze stanu z napięciem na stan bez napięcia (czyli dokładnie tak jak standardowy wyłącznik bi-stabilny -  akcja występuje kiedy przełączamy wyłącznik z wyłączonego na włączony i na odwrót - z włączonego na wyłączony).
*

Offline bandi

  • ** 46
  • 1
Odp: wBox - instrukcja i działanie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2017, 09:26:44 am »
Dziękuję za informacje. Teraz jest wszystko jasne. Przydałyby się te informacje na stronie producenta.
pozdrawiam
bandi