wLightBox v.3 - sterownik LED RGBW uWiFi

  • 10 Odpowiedzi
  • 4573 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
wLightBox v.3 - sterownik LED RGBW uWiFi
« dnia: Czerwiec 14, 2016, 08:50:59 am »
Przy okazji udostępniania opisu API przedstawiam trzecią generację wLightBox'a. Jeszcze mniejszy niż najmniejszy na Świecie (v.1, v.2) sterownik LED RGBW współpracujący z praktycznie każdym systemem ID, umożliwiający kontrolę oświetlenia z dowolnego miejsca na Świecie (bez stałego IP, przekierownia portów, etc.) z iPhone i Androida.

API REST
GET DEVICE STATE:
method: GET
url: deviceAddress+"/api/device/state"

GET RGBW STATE:
method: GET
url: deviceAddress + "/api/rgbw/state"

SET RGBW STATE:
method: POST
url: deviceAddress + "/api/rgbw/set"
payload: {
                'rgbw': {
                    'fadeSpeed': colorFadeSpeed (e.g. 120),
                    'effectID': effectId (e.g. 1),
                    'effectSpeed': effectSpeed (e.g. 120)
                }
         }

SET COLOR:
method: GET
url: deviceAddress + "/s/" + colorValue (e.g. ffff0000 for yellow, 0000ff00 for blue, etc...)
*

Offline MC

  • ** 68
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Satel Integra wrl + domoticz + ...
Odp: wLightBox v.3 - sterownik LED RGBW uWiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2016, 05:27:14 pm »
Dzięki Patriko ;)
*

Offline lepian

  • ** 25
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: HCL/HCL/HCL2
Odp: wLightBox v.3 - sterownik LED RGBW uWiFi
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2017, 01:36:18 am »
Chcę zamontować wLightBox na działce i tam obecnie temperatura podchodzi pod -20 stopni czy można zaryzykować używanie ?
W instrukcji stoi że temperatura pracy: od 0 do 40 °C . Myślę że podniosę tam temperaturę dość szybko ale start będzie się odbywał z minusowej temperatury . Nie chciał bym uwalić sterownika , podejrzewam że może się wytworzyć jakaś para wodna na sterowniku i dość gwałtownie może się rozszerzyć obudowa przy rozgrzewaniu.
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: wLightBox v.3 - sterownik LED RGBW uWiFi
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2017, 02:32:09 pm »
ESP8266 spokojnie wytrzyma -40 stopni, reszta komponentów również do -20 powinna pracować. Unikałbym jednak gwałtownego ochładzania i podgrzewania, bo to, jak zauważyłeś, może doprowadzić do kondensacji pary wodnej
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: wLightBox v.3 - sterownik LED RGBW uWiFi
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2017, 08:24:09 am »
Spokojnie będzie działać, w instrukcji większość parametrów podaje się z dużym marginesem. Zwłaszcza jeśli będzie włączony cały czas. Co do kondensacji, obudowa z żywicy dosyć dobrze temu zapobiega.
Odp: wLightBox v.3 - sterownik LED RGBW uWiFi
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2018, 06:59:03 pm »
Witam,

jestem na etapie dobierania rozwiązań do mojego ID. Zakupiłem na testy wLightBox, zasilacz i taśmę LED.

Powiedzcie mi proszę do czego służy to gniazdo 5pin po lewej u góry? Nie znalazłem słowa o tym w dokumentacji i pomimo że moja taśma jest zakończona wtyczką, która pasuje w to gniazdo to mam wrażenie, że to nie do tego :D
*

Offline Galaxy

  • * 6
  • 0
Odp: wLightBox v.3 - sterownik LED RGBW uWiFi
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2018, 07:36:46 am »
Witam.
Jak wygląda integracja wLightBox z Domoticzem. Czy można z niego sterować tak jak z aplikacji, czy wszystko działa?
Znalazłem gdzieś na innym forum wpis że z tym modułem jest problem dotyczący zmiany kolorów, niestety nie ma kontynuacji tematu.
*

Offline DaM

  • * 15
  • 0
Odp: wLightBox v.3 - sterownik LED RGBW uWiFi
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2018, 09:58:06 pm »
Witam.

Mam problem po aktualizacji wLightBoxa do wersji oprogramowania 0.605. Po aktualizacji moduł obsługuje tylko pełne kolory typu 00FFFF00, FFFF0000 itp.
Co za tym idzie straciłem między innymi możliwość sterowania jasnością, ustawianie wartości z zakresu 1-254 nie przynosi żadnego efektu. Działa jedynie w przypadku ustawiania 0 i 255, czyli wyłączania i włączania koloru.
Czy to przypadłość akurat mojego egzemplarza, czy może coś zostało popsute w nowej wersji softu?

@Galaxy
Jakiś czas temu stworzyłem poprawkę obsługi wLightBoxa dla Domoticza, która weszła do oficjalnej aktualizacji gdzieś w okolicach listopada 2017. Co prawda od tego czasu nie aktualizowałem Domoticza, ale myślę, że nie powinno być problemów ze zmianą kolorów.
https://github.com/domoticz/domoticz/commit/cd31209a75c80123870ee419d4a4dfc47dc1a7b3
*

Offline Kevin

  • ** 51
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: homebridge
Odp: wLightBox v.3 - sterownik LED RGBW uWiFi
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2018, 07:54:03 am »
Witam.

Mam problem po aktualizacji wLightBoxa do wersji oprogramowania 0.605. Po aktualizacji moduł obsługuje tylko pełne kolory typu 00FFFF00, FFFF0000 itp.
Co za tym idzie straciłem między innymi możliwość sterowania jasnością, ustawianie wartości z zakresu 1-254 nie przynosi żadnego efektu. Działa jedynie w przypadku ustawiania 0 i 255, czyli wyłączania i włączania koloru.
Czy to przypadłość akurat mojego egzemplarza, czy może coś zostało popsute w nowej wersji softu?

@Galaxy
Jakiś czas temu stworzyłem poprawkę obsługi wLightBoxa dla Domoticza, która weszła do oficjalnej aktualizacji gdzieś w okolicach listopada 2017. Co prawda od tego czasu nie aktualizowałem Domoticza, ale myślę, że nie powinno być problemów ze zmianą kolorów.
https://github.com/domoticz/domoticz/commit/cd31209a75c80123870ee419d4a4dfc47dc1a7b3


W związku ze zwiększeniem częstotliwości PWM generowanego przez pomocniczy procesor (a przez to możliwością uzyskania ładniejszych i wyraźniejszych kolorów przy niskich nastawach), niezbędny jest jednorazowy reset zasilania sterownika po wgraniu tej aktualizacji. To samo dotyczy aktualizacji dla wLightBoxS.
*

Offline DaM

  • * 15
  • 0
Odp: wLightBox v.3 - sterownik LED RGBW uWiFi
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2018, 10:53:31 am »
Dzięki, po resecie zasilania faktycznie wszystko wróciło do normy.
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: wLightBox v.3 - sterownik LED RGBW uWiFi
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 16, 2018, 05:43:07 pm »
Witam.
Jak wygląda integracja wLightBox z Domoticzem. Czy można z niego sterować tak jak z aplikacji, czy wszystko działa?
Znalazłem gdzieś na innym forum wpis że z tym modułem jest problem dotyczący zmiany kolorów, niestety nie ma kontynuacji tematu.

Co do domoticza to pisz tutaj: http://forum.lic.pl/blebox/integracja-blebox-z-domoticz/msg6683/?topicseen#msg6683
Ktoś ostatnio pisał do mnie, że wLightBox nie działa coś. Ale w domoticzu implementacja RGBW została zrobiona praktycznie od nowa więc możliwe, że coś teraz jest nie tak.
Daj znać co dokładnie nie działa to postaram się zerknąć.

Fantom