wlight box

  • 9 Odpowiedzi
  • 5104 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dragred2

  • * 5
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: dragred2
wlight box
« dnia: Luty 21, 2017, 06:01:32 pm »
 Witam chciałbym zamontowac i sprawdzic działanie sterownika wlight box. Mam pytanie odnosnie działania czy moge nim sciemniac i rozjasniac tasmy led mam tu na mysli 35 metrowa dlugosc (17.5 m po obu stronach koratarza)? czy to nie bedzie zbyt duze obciazenie i jesli tak to czy moge kaskadowo połaczyc 2 wlightboxy  i czy wtedy calosc bedzie sterowana jeden obwód czy tenze obwod podzieli sie na dwie strefy oswietlenia ?
Jeszcze kolejne pytanie czy jest mozliwosc harmonogramu mam tu na mysli czy moge zaprogramowac rozne czasy swiecenia dla kolejnego dnia tygodnia?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 06:03:21 pm wysłana przez dragred2 »
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: wlight box
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2017, 01:54:11 am »
Hej!

Wszystko zależy od użytej taśmy. 35 metrów to dużo. Myślę że warto użyć ampBox'a. Można też podłączyć 2 wLightBox'y do obu odcinków i sterować nimi grupowo.
W specyfikacji taśmy powinna być informacja o poborze prądu, np. 1A / 1m - to oznaczałoby że przy taśmie RGBW do 1 wLightBox'a możesz podłączyć 12m taśmy. Poszukaj tej informacji :)

Na razie harmonogramu w wLightBox jeszcze nie ma - jest tylko w shutterBox. Ale będzie :)

Pozdrawiam,
Patryk
*

Offline dragred2

  • * 5
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: dragred2
Odp: wlight box
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2017, 02:59:19 pm »
Hej
Dzieki za odpowiedz. :) .Mam jeszcze pytanie czy będzie można tymi dwoma wlightboxami sciemniać taśmy led? Czy zastosować wlightboxs z ampboxem? a taśmy to mają być 6 W na 1m czyli jesli dobrze liczę 0.5 A na 1 m czyli 17.5 A na całość (swiatło białe ciepłe) . ps. harmonogram do użytku hotelowego publicznego a nawet własnego bardzo wskazany w końcu chodzi nam o automatyzacje:). pozdrawiam
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: wlight box
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2017, 09:33:56 am »
Hej!

Jeśli to są taśmy jednokolorowe to zamiast wLightBox'a użyłbym wLightBoxS - jest mniejszy, tańszy i dedykowany do taśm jednokolorowych.
Nie obejdzie się bez ampBox'a. Wydajność prądowa 12A dotyczy użycia 4 kanałów. W ampboxie należałoby zmostkować "RGBW" po obu stronach.

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline dragred2

  • * 5
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: dragred2
Odp: wlight box
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2017, 10:14:00 pm »
hej. Jestem po fazie testowania wight boxa bardzo mi sie podoba funkcjonalnosc tego sterownika. W trosce o rozwój waszego produktu pragnołbym sie podzielic paroma spostrzezeniami . sugerowałbym jezeli sciemnie swiecaca sie tasme to kiedy wlaczam efekty fajnie by było gdyby efekty byly tez sciemnionea nie rozjasniały sie. Jezeli kiedys bedzie harmonogram (i tu pytanie kiedy:)?)ia  to dobrze by było gdyby po sciemnieniu czyli nastawieniu np na 25% swiecenia wlaczal by sie układ swiecenia kazdego dnia na zadana wartosc 25 procent bo podejrzewam ze bedzie tak ze jak sie wylaczy ze scimnionego stanu to powroci w nastepnym dniu na 100 % . Nastepna sprawa jesli chodzi o działanie układu przez stworzone wifi telefon sterownik to tu działanie jest dobre natomiast jesli chodzi o sterowanie z dowolnego miejsca za pomoca internetu to tu stwrzenie sieci jest juz problematyczne (udało mi sie na jednym telefonie) na 2 juz nie:( . prosiłbym o jakas krotka odpowiedz pozdrawiam krzysiek:)
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: wlight box
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2017, 09:43:42 am »
Hej!
Harmonogramy będą do końca kwietnia dla wszystkich wBox'ów - będzie można programować wiele różnych pór i jasności, również tworzyć logiki typu "15 minut po zachodzie słońca", etc.

Sterowanie przez Internet powinno działać "automagicznie". Czy dołączyłeś sterownik do domowej sieci WiFi? Jeśli tak, to czy jest w niej widoczny? Sprawdź proszę np. z komputera po numerze IP widocznym w ustawieniach.

Na telefonie wystarczy że dodasz go do listy przyciskiem
  • i powinien już działać zdalnie. Jeśli tak nie będzie, podaj proszę na info@blebox.eu numer ID urządzenia (ustawienia, na dole strony).


Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline dragred2

  • * 5
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: dragred2
Odp: wlight box
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2017, 10:58:55 pm »
Witam .Chciałbym zapytać kiedy będzie aktualizacja do wlightbox tak aby był harmonogram?
*

Offline k3rnell

  • ** 59
  • 5
Odp: wlight box
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:50:41 am »
kiedy będzie aktualizacja do wlightbox tak aby był harmonogram?
W okolicach połowy lipca. Do niektórych urządzeń odpowiednia aktualizacja już wyszła - wprowadzamy rozwiązanie stopniowo.
*

Offline dragred2

  • * 5
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: dragred2
Odp: wlight box
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2017, 10:41:30 pm »
Niestety ale dalej dla mojego urządzenia wbox nie ma harmonogramu a miał być w połowie lipca . Nie ma na google play i nie ma przy próbie aktualizacji z urządzenia ?
*

Offline programista

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: programista
Odp: wlight box
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2020, 01:39:43 pm »
Hej!

Jeśli to są taśmy jednokolorowe to zamiast wLightBox'a użyłbym wLightBoxS - jest mniejszy, tańszy i dedykowany do taśm jednokolorowych.
Nie obejdzie się bez ampBox'a. Wydajność prądowa 12A dotyczy użycia 4 kanałów. W ampboxie należałoby zmostkować "RGBW" po obu stronach.

Pozdrawiam!
Patryk

Hej, właśnie mam podobny problem mam 25m LED-ów, które potrzebują 165W, kupiłem wLightBoxS, LED jest jednokolorowy, mam zasilacz o mocy wyjściowej 200W oraz wzmacniacz ampBox. Mógłbym prosić o jakiś rysunek, jak powinienem to połączyć? Szukałem na necie, ale jedyne co byłem w stanie znaleźć to schematy podłączenia dla RGB

Edit: Pomoże ktoś?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2020, 03:36:12 pm wysłana przez programista »