wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi

  • 54 Odpowiedzi
  • 21504 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 29, 2016, 05:33:34 pm »
Kristoff - to jest dosyć stary switch - pierwsza generacja jaka kiedykolwiek się trafiła i niestety ta wersja nie obsługiwała sterowania z zewnątrz. Myśleliśmy że już ich dawno nie ma na rynku (wyprodukowaliśmy niespełna 100 szt). Pogadaj proszę ze sprzedawcą aby wymienił Ci go na aktualną wersję. Jeśli się nie uda, odezwij się do mnie na pw.

Pozdrawiam,
Patryk

(załaczam zdjęcie switcha nowej generacji)
*

Offline Kristoff

  • * 3
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: KOT
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 09, 2016, 08:45:26 pm »
Dzieki mail do sprzedawcy napisany, info pozytywne - wymieni na nowy sterownik - ma mieć "dostawę w ciągu 2 tygodni" dam znać co i jak jak uruchomię i bedzie ok to jeszcze tych sterowników kupię oj kupię ....

pozdrawiam,
Krzysiek
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 17, 2016, 04:08:34 pm »
Witam,

A ja mam pytanie o to jak użyć metody post tzn. dokładnie jak ustawiać parametry w metodzie post. Np jeśli chcę zmienić state to w poniższym przypadku dostaje BadRequest:


  Parameters.Add('state=0');
  HTTP1.Post('http://192.168.1.109/api/relay/set',Parameters,response);

Co może być nie tak?

Pzdr,
Pio
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 17, 2016, 09:07:20 pm »
A do czego metoda post tutaj? Tutaj jest bardzo proste API, potrzebujesz do sterowania tylko GET.
Może opiszesz co chcesz osiągnąć i w jakim systemie (zakładam, że Fibaro?)
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 18, 2016, 03:55:10 am »
Zakupiłem switchBoxa i testuje także dostarczone API ... API jak to API może zostać wywołane praktycznie z każdego języka programowania :) Jeśli chodzi o metodę get to racja, jest prosta i działa np na state :) ale z tego co zostało opisane w API, niektóre operacje mogą być realizowane zarówno przez get jak i post. Przykładem jest opisane w API "Relays - Change Relays Configuration". W przypadku get mogę zmienić tylko state a w przypadku post moge dodatkowo zmienic np stateAfterRestart czego nie zrobię getem. Pytanie jest jak użyć post ... przykład z prostym setowaniem, który podałem poniżej nie chce działać ... czy musze użyć post w formacie json lub jakiegos innego triku? Pytanie jest raczej z typu mam możliwość użycia metody post tylko jak :)  ?
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 18, 2016, 09:49:55 am »
Zakupiłem switchBoxa i testuje także dostarczone API ... API jak to API może zostać wywołane praktycznie z każdego języka programowania :) Jeśli chodzi o metodę get to racja, jest prosta i działa np na state :) ale z tego co zostało opisane w API, niektóre operacje mogą być realizowane zarówno przez get jak i post. Przykładem jest opisane w API "Relays - Change Relays Configuration". W przypadku get mogę zmienić tylko state a w przypadku post moge dodatkowo zmienic np stateAfterRestart czego nie zrobię getem. Pytanie jest jak użyć post ... przykład z prostym setowaniem, który podałem poniżej nie chce działać ... czy musze użyć post w formacie json lub jakiegos innego triku? Pytanie jest raczej z typu mam możliwość użycia metody post tylko jak :)  ?

Cześć,
Jeśli chodzi o metodę POST, to przyjmuje ona JSON-a w postaci:
[ { "relay": 0, "state": 1, "stateAfterRestart": 0} ] , gdzie:
"relay" - zawsze 0;
"state" - 0 lub 1;
"stateAfterRestart" : 0 lub 1;

Jeśli sterownik nie dostanie powyższej struktury JSON-a, zwróci właśnie BadRequest.

Pozdrawiam
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 18, 2016, 04:19:06 pm »
Dzieki Jacek.S ... teraz wszystko działa i jest jasne jak słońce :) ... jeszcze pytanie bo firmware w moim switchbox'ie to:

      "fv":   "0.164",
      "hv":   "0.6",

Czy to jest ostatnia wersja?

Pzdr,
Piotrek
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 19, 2016, 01:05:38 pm »
Dzieki Jacek.S ... teraz wszystko działa i jest jasne jak słońce :) ... jeszcze pytanie bo firmware w moim switchbox'ie to:

      "fv":   "0.164",
      "hv":   "0.6",

Czy to jest ostatnia wersja?

Pzdr,
Piotrek

Tak, jest to aktualnie najnowsza wersja sterownika switchBox.

Ewentualnie może zainteresować Cie nowy sterownik switchBoxD, który można zamówić korzystając z poniższego formularza:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdxTDURO9qCf2NQASjEBPOnLQE2LpeABLaenkykhHYi02Zi8g/viewform

Więcej info w tym temacie:
http://forum.lic.pl/blebox/switchboxd-podwojny-switch-230v-x-5a-na-wifi-z-api/

Pozdrawiam
*

Offline MC

  • ** 68
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Satel Integra wrl + domoticz + ...
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 20, 2016, 10:34:10 pm »
Ja zastosowałem Switchboxa do sterowania zaworami termoelektrycznymi na grzejnikach. Na razie 3 grzejniki na jednej kostce + zawory salus co daje całkiem mały i zgrabny zestaw a cenowo powiedziałbym że jest budżetowo ;) bo w tym przypadku wychodzi poniżej 90 zł za punkt  ;). Całości pilnuje domoticz. Na razie to gównie  testy ale docelowo planuje 18grzejników.
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 04, 2016, 01:54:06 pm »
Hej,

Jak ma być podłączony switchBox z IN do przełącznika na ścianie i potem do N czy L?
Mam dwa schematy z botland i na jednym jest do L a na drugim do N.

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 04, 2016, 03:18:05 pm »
Do L :)
Napiszę prośbę do Bootlandu aby dali aktualną instrukcję.
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 04, 2016, 04:03:16 pm »
Dzięki za info,a możesz podesłać link do poprawnej instrukcji (schematu) instalacji do switchBoxa?
*

Offline toki

  • * 16
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab2
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 07, 2016, 08:38:32 am »
@Patriko, mam 2 switchBoxy bezpośrednio od Ciebie - symbol ws054, Hardware version: 0.2, firmware version: 0.123.
W tym roku podpiąłem do nich łańcuchy ledowe, żeby ładnie sterować oświetleniem świątecznym. Niestety po zgaszaniu ledy dalej lekko się świecą. Co może być przyczyną? uprzedzam pytanie - przycisk bez podświetlania.
*

Offline pio

  • ** 31
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: pio
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 08, 2016, 02:08:02 am »
Dzięki za info,a możesz podesłać link do poprawnej instrukcji (schematu) instalacji do switchBoxa?

Hej @Patriko,

Widzę, że na botlandzie instrukcja bez zmian, nadal włącznik z wejścia IN podłączony do N zamiast do L.

https://botland.com.pl/index.php?controller=attachment&id_attachment=1729

Ponowna prośba o to czy możesz udostępnić poprawną instrukcję pdf na forum, muszę to wysłać do klienta a nie chcę wysyłać instrukcji z babolem.

*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: wSwitchBox - niezniszczalny przekaźnik do ID sterowany przez wifi
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 20, 2016, 02:04:23 pm »
Hej!

@toki, w pierwszej wersji układ gasikowy chroniący styki przekaźnika może powodować nieznaczne świecenie LED'ów. Spróbuj proszę podłączyć jakiekolwiek dodatkowe obciążenie, np. kilkuwatową żarówkę - czy problem zniknął?

@pio, wszystkie materiały odnośnie switcha wraz z aktualną instrukcją: https://drive.google.com/drive/folders/0B2hJcp0irGJ1clFCNkJhLWFSR2c?usp=sharing

Pozdrawiam!
Patryk