Cockpit, z czym to sie je? Pomoc w wyborze systemu.

  • 4 Odpowiedzi
  • 3487 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cockpit, z czym to sie je? Pomoc w wyborze systemu.
« dnia: Kwiecień 21, 2017, 05:13:35 pm »
Witam.
Czekam na odbior mieszkania a deweloper (Robyg, Warszawa) standardowo instaluje w mieszkaniach system smart home (prawdopodobnie sama baze, podejrzewam ze dogadali sie z firma ktora w ramach reklamy daje sama centralke a reszte trzeba dokupic). Ustrojstwo dziala w technologii z wave, a calosc nazywa sie Cockpit (yourcockpit.biz).
Troche poszukalem i nie za wiele znalazlem, byc moze sprowadzaja i sygnuja swoim logiem, ponoc odpowiednik Vera czy jakos tak, czy ktos mial z tym do czynienia?

Zaczalem zaglebiac sie w temat i okazuje sie ze to wszystko wcale nie jest takie proste, jest kilku producentow, kilka technologii i jak sie okazuje nie ma idealnej.
Z doswiadczenia ktore opieram np. na jakosci sygnalu wifi wolalbym rozwiazanie przewodowe, ale z racji ze jest to mieszkanie ktore zrobi deweloper i nie rozprowadzi mi okablowania chyba sklonie sie w strone technologii bezprzewodowych. Pytanie czy ogarnie 150m2 gdzie dodatkowo sa sciany dzialowe, korytarz zakreca itp itp.

Co chcialbym zrobic:
0. Alarm z czujkami
1. Rolety zamykane automatycznie wraz z uzbrojeniem alarmu
2. Informacja o niedomknieciu ktorejs z rolet po uzbrojeniu
3. Informacja o otwartym oknie po uzbrojeniu
Ponadto:
4. Kamera ktora zapewnia podglad na to co dzieje sie w mieszkaniu (1szt. podglad na salon i korytarz) i -
a) dziala na zadanie poprzez smartfona
b) w momencie uzbrojenia alarmu przelacza sie w tryb czuwania i w razie wykrycia ruchu rejestruje film
5. W momencie zalaczenia sie alarmu zapalenie swiatla w salonie i korytarzu (troche zeby ewentualnie wystraszyc zlodzieja oraz zeby kamera cos uchwycila, wiem ze to troche naiwne bo pewnie i tak nic nie da ale jakies tam poczucie bezpieczenstwa daje)

To co przychodzi mi na mysl to satel integra, wiem ze krytykujecie mocno ze jest to alarm a nie rozwiazanie do automatyki, ale czy moje wymagania sa na tyle skomplikowane zeby szukac czegos bardziej zaawansowanego? A moze oprzec wszystko na rozwiazaniu ktore daje deweloper, o ile da rade?
W zalaczniku broszura odnosnie systemu Cockpit.
Co polecacie, na co zwrocic uwage, od czego zaczac?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Cockpit, z czym to sie je? Pomoc w wyborze systemu.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2017, 09:45:38 am »
Na Integrze raczej nie zrobisz całości. Z tego co wiem z integry nie odczytasz czy rolety są zamknięte/otwarte.
Co do z-wave to technologia działa całkowicie inaczej jak wifi. Tutaj każdy moduł (niebateryjny) jest automatycznie reapeterem sygnału. Montałem systemy w domach o wielkości 1000mkw na jednej centralce i działa to bezproblemowo także przy 150mkw nie powinieneś mieć problemów.
Kamery są zewnętrzną rzeczą także bez różnicy jakie wykorzystasz, chyba, że chcesz podgląd w aplikacji od ID. Osobiście jak każdy wie polecam Hikvision. Znajdziesz wątki o kamerach.
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: Cockpit, z czym to sie je? Pomoc w wyborze systemu.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2017, 01:45:36 pm »
Integra tego na pewno nie ogarnie, a zrobienie w niej zaawansowanej logiki to czasochłonne zadanie. Jeśli możesz, to rezygnuj z tego systemu i zrób swój.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

*

Offline MC

  • ** 68
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Satel Integra wrl + domoticz + ...
Odp: Cockpit, z czym to sie je? Pomoc w wyborze systemu.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2017, 06:40:55 pm »
Satel + domoticz i powinno sie udac. U mnie pracuje ponad rok i jest ok. Bardzo stabilnie. W domoticzu piszesz dowolne eventy. Satel bardzo stabilny a domoticz nieograniczone mozliwosci logiki. Mam sterowanie z klamki (czyt. z kontraktona w oknie) w zaleznosci od pory dnia  i innych zdarzen jak deszcz czy duze naslonecznienie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

*

Offline Floyd

  • * 1
  • 0
Odp: Cockpit, z czym to sie je? Pomoc w wyborze systemu.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2019, 12:46:12 pm »
Cześć,

Powiedz proszę czy udało Ci się pożenić bramkę która dostałeś od Robyga z Domoticz? Bo nie wiem czy mam kupować coś czy mogę skorzystać z tego co już mam.

Niestety aplikacja dana przez Cockpit nie podoba mi się na tyle że chciałbym z niej zrezygnować.