loxone samoistne restarty 2 - stałe IP

  • 14 Odpowiedzi
  • 4902 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Pablo

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Lox ON
loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« dnia: Listopad 02, 2016, 08:37:43 pm »
Witam wszystkich.

Problem z moimi restartami miniserwera Loxone i Loxone EXT polega chyba na jak to zauważylem stałym numerze IP. od kiedy jest włączone to co kilka dni mam serie samorestartów  - mam zabawe z wyłączającymi się zapalonymi światłami - w trakcjie restartu LOXONE a jak przełącze router na zmienne IP ( nie mogę się wtedy logować zdalnie do loxone ) jest wszystko ok.

Macie jakiś pomysł?

ktoś się włamuje?? a przynajmniej próbuje??

p.s.

Temat podobny na forum przeanalizowałem - moja karta 4GB prawie pusta...

 :-\
*

Offline dmode90

  • * 20
  • 2
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2016, 10:39:54 am »
Nie otwieram na routerze bezpośredniego dostępu do miniserwera. Łącze się z nim przez VPN.
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2016, 08:24:27 pm »
Spróbuj zmienić port dostępu do strony wizualizacji na inny niż standardowy 80. Najlepiej jakiś pięciocyfrowy. Pamiętaj potem, że musisz go dodać do linku łączącego z serwerem np: http://192.168.1.90:25555
Daj znać czy pomogło.
*

Offline Neon

  • ** 26
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Loxone
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2016, 09:18:16 pm »
Nie otwieram na routerze bezpośredniego dostępu do miniserwera. Łącze się z nim przez VPN.

Czy możesz trochę rozwinąć ten temat - jak realizujesz taką usługę?

Pozdrawiam,
NEON
*

Offline Pablo

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Lox ON
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2016, 09:16:45 pm »
Witam.

Już straciłem nadzieję i miałem zamykać wątek...

Tak, właśnie myślałem że nikt mi nie pomoże a tu...

Dzięki Sistemo, chyba trafiłeś bo dziś  przeglądałem stronę LOXONE i trafiłem na :

http://www.loxone.com/blog/enuk/ddos-attacks-protect-your-miniserver/

Po dacie tego wpisu wnioskuję że temat bardzo świeży

Więc po tym szybko zmieniłem  port   (odpaliłem stałe IP - czekam teraz na efekt a właściwie jego brak  ;) ) i wszedłem tu na stronę żeby poinformować o rozwiązaniu problemu...

Dzięki wszystkim odwiedzającym i garstce piszącej ale chyba zamknę wątek bo rozwiązanie już jest...  :)
*

Offline Pablo

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Lox ON
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2016, 09:19:54 pm »
Ale jeszcze podłączam się do pytania Neon-a do dmode90

co z tym VPN???

Jak?

Podrzuć coś więcej...

Pzdr LOX ON
*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2016, 09:25:18 pm »
Nie wystawiasz usług do internetu. Na routerze internetowym uruchamiasz usługę serwera VPN, do którego łączysz się klientem VPN (np. z komórki) i dopiero wtedy masz dostęp do usług sieciowych, które są w Twojej sieci wewnętrznej.
Wszystko zależy od tego jaki masz router.
... vendor agnostic ...
*

Offline Pablo

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Lox ON
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2016, 10:02:42 am »
Mam Huawei B593s-12 - z nakładką T-Mobile

trochę f-cji nie chodzi jak np. DDNS...
a przynajmniej nie potrafię skonfigurować..
z tym routerem też jest jakiś fakap :) nie działa mozliwośc wpisywania zapisanych ustawien do pliku z dysku (tak na marginesie)
*

Offline Pablo

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Lox ON
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2016, 10:12:58 am »
co do tej zmiany portów zalecanych np. przez LOXONE to coś jeszcze nie do końca u mnie działa.

po zmianie w miniserwerze portu na np. 55555 i po wpisaniu adresu ip mojego routera nie ma takiej strony czyli ok.

po podaniu po adresie IP numeru portu   55555 (adres:port) pokazuje się strona logowania miniserwera po wpisaniu loginu i hasła ładuja się skrypty (11)
ale  proces staje na 11 i się zawiesza...

jak w routerze zmienie  w przekierowanie portów zakres portów zdlanych z 55555 na 80 ( standardowy) to strona logowania miniserwera po wpisaniu adresu IP routera pojawia się od razu i logowanie przebiega do końca z sukcesem

Tylko pytanie czy wtedy jest sens zmiany nr portu na np 55555 skoro i tak przekierowuje z standardowego 80 na 55555 w routerze więc ataki DDoS też będą możliwe...

Nie wiem w czym robię coś nie tak i czy w miarę dobrze wyjaśniłem o co mi kaman :)

*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2016, 10:54:25 am »
Nie każdy router wspiera funkcjonalność bramy VPN (ja stosuję OpenWrt) z komercyjnych zazwyczaj tylko lepsze modele mają VPN serwer.
Co do DOS - to DOS obywał się na adres publiczny/port 80. Gdy ustawiłeś publicznie port 55555 przetranslowany na 80 - to szansa, że DOS trafi w 55555 jest mniejsza. Wewnętrznie zostaw 80 nic się nie stanie, chyba że boisz się DOSa z sieci lokalnej ;)
... vendor agnostic ...
*

Offline Pablo

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Lox ON
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2016, 01:37:41 pm »
Do Enc

 :D

ok. spróbuje tak

tylko że wcześniej wyskakiwała mi strona " strona nie dostępna " i nikt by nie grzebał  musiałem wpisać nr portu po adresie routera ( IP:port) żeby pojawiła się strona logowania,  a jak ustawię port na 80 to przeskakuje mi ( przekierowanie ) na strone logowania LOXONE od razu ( IP ) i już pewnie kogoś będzie swędziało żeby pogrzebać....

Ale ciekawostka...

mając ustawione po obydwu stronach np port 55555 ( zmieniony w LOXONE ) na telefonie S6 samsunga na przeglądarce Chrome nie mogę się zalogować przez router z zewnątrz  jak pisałem skrypt wisi na 11 stronie i tyle...
po zmianie jak sugerujesz na port 80 ( w routerze w przekierowaniu ) po stronie zdalnych... działa

ale jak wchodze na przeglądarkę fabryczną "internet: w telefonie strona loxone mimo ustawienia portu na 55555 po obu stronach -  działa 


w przeglądarce  fabrycznej chodzi w chrome nie, a nie mogę znaleźć nic wartego uwagi w kwestii ustawień w przeglądarce tej czy tej ...

*

Offline Pablo

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Lox ON
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2016, 02:04:15 pm »
... z ostatniej chwili...

Na ustawieniu chrome karta INCOGNITO strona ładuje się i jest ok jak oba porty są na np 55555

Ciekawostka...
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2016, 07:32:28 pm »

mając ustawione po obydwu stronach np port 55555 ( zmieniony w LOXONE ) na telefonie S6 samsunga na przeglądarce Chrome nie mogę się zalogować przez router z zewnątrz  jak pisałem skrypt wisi na 11 stronie i tyle...
po zmianie jak sugerujesz na port 80 ( w routerze w przekierowaniu ) po stronie zdalnych... działa

Czy telefon jest podpięty przez WiFi do tego samego routera, czy przez sieć operatora?
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2016, 04:37:52 pm »
... z ostatniej chwili...

Na ustawieniu chrome karta INCOGNITO strona ładuje się i jest ok jak oba porty są na np 55555

Ciekawostka...

Spróbuj w takim razie usunąć w Chrome ciasteczka związane z Loxone. Ewentualnie przetestuj z inną przeglądarką.
*

Offline Pablo

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Lox ON
Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2016, 09:42:45 am »
Witam poświątecznie...  :)

Tak przywrócenie ustawień fabrycznych w przeglądarce - chrome - wywalenie ciasteczek pomogło

działa  od jakiegoś czasu  - testowałem -  i nie ma problemu z włamaniami i moim logowaniem

Dzięki...