Nowy dom - jaki system

  • 62 Odpowiedzi
  • 30151 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Swistax

  • * 22
  • 0
Odp: Nowy dom - jaki system
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:39:58 am »
Zgodnie z waszymi sugestiami usunąłem ofertę oraz projekt z dysku. Zostawiłem jedynie ofertę cenową w Arkuszu Excel oraz dodałem nową ofertę po rabacie. Jeśli ktoś by potrzebował szczegóły oferty czy podgląd projektu to zapraszam na PRIV. Mam nadzieję że teraz zejdziemy z tematów "moralnych" i skupimy się na tematach rozwiązań jak i cen.
Odp: Nowy dom - jaki system
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 25, 2017, 03:35:54 pm »
Witam forumowicze,

ruszamy w tym roku z budową domu i oczywiście planujemy wyposażyć go w instalację ID. Co prawda do momentu w którym będziemy faktycznie musieli wybrać konkretny system oraz opcjonalnie instalatora pozostało jeszcze trochę czasu (pewnie z pół roku), ale chcemy już teraz temat dokładnie rozeznać aby odpowiednio dopasować nasz budżet.

Przeczytałem ten temat oraz kilka innych na tym forum i moje pytanie do was jest następujące: czy w branży ID w ostatnim czasie coś znacząco się zmieniło czy też nadal budując nowy dom lepiej od razu iść w system kablowy z ewentualnym rozszerzeniem go o Z-Wave?

Nasz dom ma mieć około 160mkw (parter z użytkowym poddaszem i garażem), to co bym chciał mieć podpięte do ID to, poza oczywistą sprawą światła, rolet i ogrzewania to:
-sterowanie klimatyzacją (zadana temperatura)
-sterowanie alarmem (np. satel)
-powiadomienia online lub SMS
-czujniki zalania/dymu/gazu
-sterowanie videodomofonem z poziomu aplikacji, również online.
-podlewanie ogrodu
-stacja pogodowa z wykorzystaniem jej odczytów do sterowania np. podlewaniem
-dostęp do kamer (przewodowych i bezprzewodowych)
-część oświetlenia ściemnialna i/lub RGB

Czy jesteście w stanie polecić mi rozwiązanie obecnie najlepiej spełniające powyższe wymagania? Gdzie "najlepsze" oznacza najtańsza ale nadal niezawodne.
Dodam że z wykształcenia jestem programistą a hobbystycznie poniekąd elektrykiem, także dodatkowym autem będzie system z otwartym i nieprzesadnie skomplikowanym API do oprogramowania :) A także możliwość samodzielnej instalacji takiego systemu (czyli dostępność samych modułów do zakupu w detalu). 
*

Offline wiiir

  • * 3
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: wiiir
Odp: Nowy dom - jaki system
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 15, 2017, 01:57:02 pm »
mógłby ktoś porównać 2 systemy deimic i loxone i opowiedzieć trochę o stosunku cena do możliwości? Nie pytam o to czy można sterować temp/roletami itd chodzi o konkrety
- wydaje mi się że cenowo wychodzi lepiej deimic w stosunku do cena a liczba IN/OUT, /loxone rozszerzenie 2000zł za 12out/8in trochę sporo, deimic expander 39 wyjść przekaźnikowych
- instalacja okablowania?? Loxone ma magistralę więc czujniki nie potrzebują np 30 wejść a deimic?
- programistycznie co ma więcej możliwości, pod kątem pisania skryptów do automatów? Jakie są API/języki
- liczba wpieranych urządzeń pewnie podobnie? Tyle ze loxone ma moduł do KNX więc trochę więcej lepiej, nie mylę się?
- loxone ma też bezprzewodówkę, deimic brak ale to pewnie może być kwestią czasu..
- co jest prostsze do podłączenia i sterowania rekuperatorem
- to samo co wyżej do pieca gazowego

na dom 130m2 potrzebuję z moich wyliczeń
-deimic master + expander = ~13k bruttno
-ile na loxone?? Moze ktoś powiedzieć zeby zaspokoić podobną liczbę wejść/wyjść